Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор

    Първоначално публикуван от dido uzunov Преглед на мнение
    Колега, специално за такава компресорна глава има снимки и писано в темата много.
    Даже и снимката е моя . В работата имам няколко такива явно на времето са купили доста щото излизат от невероятни места . Този специално го подарих на един колега .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Компресор

      Това със съчмата си е баш разтоварващ (предпазен) клапан .Колкото повече го натягаш ,при толкова толкова по-голямо налягане изпуска.Спокойно можеш да минеш без него.Ако обаче не ти тръгва компресора при минимално високо налягане зададено от пресостата , тогава ще си монтираш ,възвратноразтоварващ клапан м/у главата и бутилката .
      "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
      Ат.Буров.

      Коментар


      • От: Компресор

        Да затапих го с болт и тефлонова лента. Компресора има проблем със стартирането под налягане но ще му сложа разтоварващ клапан .И както колегата Оника каза за основа е използвана двутактов двигател до какво налягане е нормално да го настроя да изключва , за да не го мъча да вдига до 8 атмосфери ако нормално компресия на двигателя е 7-8 атмосфери и като се има предвид , че от доста време едва ли е толкова .

        Коментар


        • От: Компресор

          На мен пък това въобще не ми прилича да е от двутактов двигател. В двутактовият цилиндър има смукателни и изпускателни прозорци, сгъстяването става в картера, маже се от маслото във двутактовата смес а тук не виждам такива отвори. Освен централния отгоре който прилича на отвор за свещ, но като е бил навит тоя клапан,къде опира? А вземи го снимай по подробно и пусни снимки че ми стана интересно, а може би и не само на мен.
          При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

          Коментар


          • От: Компресор

            Вече е късно но утре ще направя по хубави снимки и ще ги кача. А относно въпроса с мазането и на мен ми е доста интересен, защото никъде не виждам пробка на картер за точене на маслото, не виждам място от , където мога да налея новото. Има един надпис на сами я двигател ще снимам и него хубаво. А дали е 2Т или 4Т предполагам , че е 2Т защото видимо няма смукателни и изпускателни клапани. Засмуква въздух долу където са основните лагери, но ми е много интересно как става мазането ако е така

            Коментар


            • От: Компресор

              Значи ето малко снимки от днес Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20131128_001.jpg
Прегледи:1
Размер:157.1 КБ
ID:5541754Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20131128_002.jpg
Прегледи:2
Размер:147.1 КБ
ID:5541755Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20131128_003.jpg
Прегледи:1
Размер:165.1 КБ
ID:5541756Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20131128_004.jpg
Прегледи:1
Размер:168.0 КБ
ID:5541757Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20131128_005.jpg
Прегледи:1
Размер:157.0 КБ
ID:5541758Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20131128_006.jpg
Прегледи:1
Размер:121.5 КБ
ID:5541759Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20131128_007.jpg
Прегледи:1
Размер:133.5 КБ
ID:5541760Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20131128_008.jpg
Прегледи:1
Размер:163.3 КБ
ID:5541761Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20131128_009.jpg
Прегледи:1
Размер:161.8 КБ
ID:5541762 Значи днес го пробвах с хронометъра стигна до 3 атмосфери за 2 минути и 15секунди. Но тук започна да се усеща затормозяване а електромотора. Стигна до 4.1-4.2 атмосфери, както се вижда на последната снимка. Но от 3 до 4 атмосфери му отне 2 минути, мотора беше пред спиране и го изключих от контакта . На едната снимка съм снимал надписа в долния десен ъгъл на блока на компресора. Снимал съм и табелката на електромотора доколкото е възможно. Лично според мен проблема идва от тези 450 Вата мощност на електромотора. Ако някой му се намира прилично работещ монофазен двигател поне 1.5kW на прилична цена да пише на лични ще се разберем. Склонен съм и на някакъв бартер на електромотора със компресора и фундамента им за по-мощен електродвигател понеже имам компресорна глава от ЗиЛ в гаража пък не ми се наливат пари за компресори и двигатели да ги правя супа

              Коментар


              • От: Компресор

                Здравейте, ще използвам темата да потърся малко помощ за един компресор.Копресора е самоделен-компресорна глава от ифа , монофазен мотор 1,5кв, бутилка 50 (или 60 не съм сигурен) литра от някакъв камион,клапан между главата и бутилката пак от камион ,нов пресостат.Проблемът ми е следният, понякога компресора отказва да тръгне ,върти бавно и се мъчи, а когато си сложа ръката за секунда на входящия отвор на главата тръгва.Между главата и възвратния клапан има около 40 см маркуч и малко маркуче към пресостата ,което след като напълни разтоварва налягането в маркуча за да не се товари при стартиране ,така че това не е проблема най-вероятно.Та според вас на какво може да се дължи това ?Мислех си за какво ли не -слаб ток, неизправна бубина , износени клапанчета на главата и не мога да разбера от къде е проблема.Забравих да спомена ,че проблема се получава при най -различни условия понякога при загряла машина ,понягоа при студена ,понякога го прави при всяко пускане , понякога рядко.Помагайте ,моля ви че вече не знам какво да правя, а проблема е много дразнещ.

                Коментар


                • От: Компресор

                  Да ми дадете някаква информация за тази компресорна глава. Колко и е дебита в минута, с какъв мотор се върти и други подробности

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:2
Размер:227.1 КБ
ID:5543628Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:2
Размер:194.2 КБ
ID:5543629

                  Коментар


                  • От: Компресор

                    Така освен боб да хвърляме Нещо табелка с марка цифрички по корпуса ?
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: Компресор

                      Първоначално публикуван от emmoss Преглед на мнение
                      Здравейте, ще използвам темата да потърся малко помощ за един компресор.Копресора е самоделен-компресорна глава от ифа , монофазен мотор 1,5кв, бутилка 50 (или 60 не съм сигурен) литра от някакъв камион,клапан между главата и бутилката пак от камион ,нов пресостат.Проблемът ми е следният, понякога компресора отказва да тръгне ,върти бавно и се мъчи, а когато си сложа ръката за секунда на входящия отвор на главата тръгва.Между главата и възвратния клапан има около 40 см маркуч и малко маркуче към пресостата ,което след като напълни разтоварва налягането в маркуча за да не се товари при стартиране ,така че това не е проблема най-вероятно.Та според вас на какво може да се дължи това ?Мислех си за какво ли не -слаб ток, неизправна бубина , износени клапанчета на главата и не мога да разбера от къде е проблема.Забравих да спомена ,че проблема се получава при най -различни условия понякога при загряла машина ,понягоа при студена ,понякога го прави при всяко пускане , понякога рядко.Помагайте ,моля ви че вече не знам какво да правя, а проблема е много дразнещ.

                      По мое виждане и опит с такава глава, или вдигни преводното отношение, или вдигни мощността на мотора.
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • От: Компресор

                        Първоначално публикуван от dovizioso Преглед на мнение
                        Да ми дадете някаква информация за тази компресорна глава. Колко и е дебита в минута, с какъв мотор се върти и други подробности

                        [ATTACH=CONFIG]657912[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]657913[/ATTACH]
                        Ако погадаеме малко както е казал колегата, мисля, че дебита ще е до 400 литра на изхода и ще ти трябва трифазан двигател около 3 кW а може и повече. Това в окомерно сравнение с главите на АБАК.
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • От: Компресор

                          Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                          Ако погадаеме малко както е казал колегата, мисля, че дебита ще е до 400 литра на изхода и ще ти трябва трифазан двигател около 3 кW а може и повече. Това в окомерно сравнение с главите на АБАК.
                          моя е АБАК с 380 л на изхода 1200 оборота и я въртя без проблем с 2,2кВ, но с разширителен съд между възвратния клапан и главата за да му е леко тръгването(има много в темата писано)
                          П.П изглежда истинска и ако е в добро здраве и вкараш мерак, може да стане компресор който няма да отстъпва на купешките.
                          "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                          Коментар


                          • От: Компресор

                            Бих добавил - добре подплатен финансово мерак!
                            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                            Из "Златния телец"

                            Коментар


                            • От: Компресор

                              Здравейте имам следното творение
                              http://www.offroad-bulgaria.com/show...95#post2352295
                              Двигателчето е е 450Вата и идва слабо на 4 атмосфери в бутилката спира да върти . Имам и една компресорна глава от ЗиЛ мисля , че ЗиЛ 157 тези джуганите. Искам да сложа по мощен двигател да видя до какво налягане ще кача с тази глава и ако не ме устройва ще сложа зиловата глава. В темите хората казват , че 1.1kW електродвигател върти без проблем зиловата глава затова си търся двигател 1.5kW или 2.2kW. Един в продавалника ми прати двигател голяма занимавка едно обяснява друго излезе както и да е. Сега един човек продава двигател ама грам не разбира . Преписал ми е следните данни от табелката "1420ob/min kvm220/380 11.6/6.7 ampera(bi trqbvalo da e) 50hz i e 3.0kw ,,, nomer:600601 ,,,,, ima i nqkvo 82,0 koeto ne go znam kakvo e ..." . Ще ми свърши ли работа двигател с тези параметри ? И ако някой има нещо подходящо да предлага ще се разберем .

                              Коментар


                              • От: Компресор

                                Това вероятно е трифазен мотор с това 220/380, един монофазен 2,2кв дърпа около 16 ампера а този го дават 11.6/6.7 като 3кв

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 5 потребители онлайн. 0 потребители и 5 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X