Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор

    Да, нямам трифазен, монтирания мотор в момента е с кондензатор.
    Toyota Hilux '07 120 hp Double Cab
    Mercedes w212 E350 4matic
    Ducati Monster 600
    O888795575

    Коментар


    • От: Компресор

      Монтиранияти електромотор е 0,37 киловата. Дори и на трифазен ток няма да работи. Другия ти е 4 киловата. С кондензатор ще работи без проблеми компресора, но не виждам смисъл да го правиш. По добре е да търсиш монофазен електромотор.

      Коментар


      • От: Компресор

        С какви параметри трябва да бъде, за да работи нормално?
        Toyota Hilux '07 120 hp Double Cab
        Mercedes w212 E350 4matic
        Ducati Monster 600
        O888795575

        Коментар


        • От: Компресор

          Монофазен двигател 2.2кW с 1500 об. би се справил с подходящите шайби. При неизвестни данни на компресора, аз не бих го развъртял с повече от 750об. да речем. По доста стари данни, един такъв двигател струваше около 180лв. Лично аз няма да се опитвам да подкарам трифазен двигател по-голям от 3кW на 220V. Първо пусковите условия стават неблагоприятни и второ цената на кондензаторите е ....
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • От: Компресор

            Някой мерил ли е буталото на зилов компресор колко милиметра е, и буталния болт също

            Коментар


            • От: Компресор

              Качвам тези снимки по молба на колега който ремонтира зилов компресор. Това на първата снимка е отвора от където смуче въздух Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20140125_001.jpg
Прегледи:1
Размер:126.2 КБ
ID:5556569 Има две лостчета и една пружинка между тях. А тъй като компресора беше без картер му изработих дистанционен фланец и дъно от 5мм ламарина. На дъното навих резба за болт 6мм за пробка , но ми се наложи да точа маслото 10w40 и стигнах до извода , че пробката трябва да с по голям диаметър предполагам, че 10мм ще е достатъчно. Ето как стана в завършен вид картера Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20140125_002.jpg
Прегледи:1
Размер:111.7 КБ
ID:5556570Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20140125_003.jpg
Прегледи:1
Размер:112.3 КБ
ID:5556571

              Коментар


              • От: Компресор

                Първоначално публикуван от torozoff Преглед на мнение
                Едно питане... стигнах до някъде с моя компресор, жалко, че нищо не знам за самата компресорна глава. Направих първи опит с този компресор, който е монтиран в момента, но определено идва твърде малък. Имам наличен и този синия на снимките, но дали не е твърде мощен? Приемам критики и идеи всякакви.
                Трифазен ток нямам.

                [ATTACH=CONFIG]671492[/ATTACH]


                Това е глава (компресор) от хладилна инсталация полски или руски . На времето най често са слагани на хладилните вани за охлаждане на мляко .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • От: Компресор

                  Компресора наистина е от хладилна инсталация.Обикновено работят на 1400 обр. 1,1 кв.ще му е достатъчен.И няколко съвета, махни този филтър не му е там мястото.Манометъра го сложи на бутилката и му организирай допълнително охлаждане.

                  Коментар


                  • От: Компресор

                    Благодаря за включването. Ще търся подходящ ел.мотор, м/у другото съм склонен и на бартер за този синия от снимките. Относно филтър-дехидратора, защо да го махам, би трябвало да върши някаква работа... или поне така си мисля. Манометър имам и на бутилката,този просто ми е излишен и го забих там
                    Toyota Hilux '07 120 hp Double Cab
                    Mercedes w212 E350 4matic
                    Ducati Monster 600
                    O888795575

                    Коментар


                    • От: Компресор

                      Днес включих всичко без разтоварването , за да пробвам компресора. Стартира си нормално с двигателя 1.1кВ и шайби 80мм на електромотора и 240мм на компресорната глава. От 0 до 2.5 атмосфери напълни 50 литрова бутилка за 30-40 секунди. Обаче заповядах , че започна да вдига много маслото в разширителния съд напълни го до горе предполагам , че съм маслото ми е повече налях му 700 милилитра ще източа малко. Повече ме притеснява , че от това място оградено с червено Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20140126_003.jpg
Прегледи:1
Размер:101.0 КБ
ID:5556876 се вижда да излизат много бавно малки балончета масло .По цялата обиколка на главата не се вижда никъде другаде да изпуска само от това място така , че ме навежда на мисълта , че предишния собственик не е затегнал равномерно главата защото каза, че я е обслужил а и навсякъде където може да се смени нещо има силикон. От кой болтове се стяга главата и от къде мога да си закупя една гарнитура за глава на компресор от ЗиЛ ?

                      Коментар


                      • От: Компресор

                        Гарнитурата ще си я направиш сам,не вярвам някъде да намериш гарнитура за глава на компресор на Зил.Копираш старата и си готов.
                        Yamaha Yz450F
                        Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                        Всичко с ''рошави''гуми!

                        Коментар


                        • От: Компресор

                          Не е проблем да си направя от клингерит 1 милиметър . Ама на гарнитурата на главата не трябва ли да има метални пръстени около цилиндрите или няма проблеми?

                          Коментар


                          • От: Компресор

                            Тук липсва горене в цилиндрите,така че за какво са тия метални пръстени?Режи от клингирит,да не ти казвам че моята е от някаква хартия,мисля от кутия от бонбони
                            Yamaha Yz450F
                            Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                            Всичко с ''рошави''гуми!

                            Коментар


                            • От: Компресор

                              Като го сложиш на входа,наистина ще върши работа.

                              Коментар


                              • От: Компресор

                                Режи си я от клингерит между един и два милиметра и нямаш проблеми . Тъкмо като свалиш главата ще изхвърлиш двете осички и пружината на разтоварващата система . Те се изхвърлят защото зиловите компресори имат една детска болест от маслото по някога залепват клапанчетата и се налага с една тел да бръкнеш и да ги отлепиш .
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X