Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор

    Засичах го в магазина, за 30сек вдига от 6 до 8атм, т.е. 96л./мин
    Ама се отказах, прекалено менте ми се струва. Пак добре, че е маслен, а не сух.
    Ще минавам на вариант самоделка.
    Утре един приятел ще ми показва два счупени компресора от Шкода Европа, да видим дали ще направим от двата един.
    Бутилка имам от газово, мин 60л е, пресостат имам, двигател ще потърся и остава работата.
    И досегашния ми беше самоделка, 5 години го чакам да умре, дочаках го.

    Коментар


    • От: Компресор

      Само му направи задължително един междинен разширител с източвател.
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: Компресор

        Забравих да спомена,че ще се захранва от монофазен ток не знам дали ук-25 може да работи с монофазен мотор?

        Коментар


        • От: Компресор

          Ук-25 с монофазнен ток, не става опитах лично!

          Коментар


          • От: Компресор

            Сигурно не става защото е двустапален и съпротивлението е по-голямо.Друго обяснение нямам,защото тук има колеги които подкарват западни компресори с по 400-500 литра дебит с монофазни мотори.

            Коментар


            • От: Компресор

              От доста години нямам достъп до шкодите, но по спомен самия компресор е монтиран към блока и няма как да се извади и да се ползва отделно. Корпуса му е половинчат и не виждам как ще го затвориш. По-добре си потърси зилов компресор, от ифа също е вариант, но там дебита мисля че няма да ти е достатъчен. Аз имам ифов и с него съм боядисвал, се изчаква доста.

              Коментар


              • От: Компресор

                Днес един приятел ми даде зилов компресор.
                Сега търся монофазен двигател 1.1-1.5квт.
                Някой ако има излишен, да пише на лични.
                Трифазен не става, искам да го направя да включва автоматично с пресостат.

                Коментар


                • От: Компресор

                  Е,защо да не става,просто му трябва трифазен пресостат .
                  Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                  Коментар


                  • От: Компресор

                    Първоначално публикуван от reingar-x Преглед на мнение
                    Сигурно не става защото е двустапален и съпротивлението е по-голямо.Друго обяснение нямам,защото тук има колеги които подкарват западни компресори с по 400-500 литра дебит с монофазни мотори.
                    Колега 400/500 литра дебит "на изхода" постигнат с монофазен мотор ми се струва малко трудно, почти невъзможно, ама знае ли човек етикети се лепят всякакви...

                    Коментар


                    • От: Компресор

                      Първоначално публикуван от v.kostov Преглед на мнение
                      Ук-25 с монофазнен ток, не става опитах лично!
                      Става . Работи си компресора с 3 киловата харманлийски монофазен . Малко трудно пуска без разтоварване с 120 мм шайба на мотора но с около 80 мм работи идеално . Вече поне 4 - 5 години един приятел пръска с такава конфигурация .
                      Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                      Днес един приятел ми даде зилов компресор.
                      Сега търся монофазен двигател 1.1-1.5квт.
                      Някой ако има излишен, да пише на лични.
                      Трифазен не става, искам да го направя да включва автоматично с пресостат.
                      Ако имаш трифазен ток пускането не е проблем . Прави се една елементарна схема с един контактор и пресостата командва само бобината на контактора .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: Компресор

                        Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
                        Е,защо да не става,просто му трябва трифазен пресостат .
                        Тока ми е монофазен

                        Коментар


                        • От: Компресор

                          Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                          Тока ми е монофазен
                          Е,това вече си е сериозна пречка,да стане трифазен...
                          Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                          Коментар


                          • От: Компресор

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:S5033334.jpg
Прегледи:2
Размер:152.5 КБ
ID:5462367
                            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                            Става . Работи си компресора с 3 киловата харманлийски монофазен . Малко трудно пуска без разтоварване с 120 мм шайба на мотора но с около 80 мм работи идеално . Вече поне 4 - 5 години един приятел пръска с такава конфигурация . Ако имаш трифазен ток пускането не е проблем . Прави се една елементарна схема с един контактор и пресостата командва само бобината на контактора .
                            Колега опитах с чисто нов монофазен 3 кв харманлийски мотор, но не става, мотора работеше на границата на възможното при стартиране на компресора и при условие,че не съм го пускал за ефективна работа липсваше мощност, направих допълнителен разширител от пожарогасител за олекотяване на първоначалния пусков момент но работеше с видимо натоварване на мотора . Тази зима опитах да го пусна при температура около 0 градуса и мотора завъртя само на пусковата намотка, без да може да се развърти при напрежение 240 волта на мрежата. Първо го пуснах с шайба 100 мм, но мотора работеше много трудно и видимо не достигаше номинални обороти, след намаляване на шайбата на 80 мм положението малко се подобри, но пак личеше слабия пусков момент на монофазния двигател, отделно свалих оборотите на 560 об/мин, което значително намали дебита!. Говорих с главния инженер на завода в гр.Главиница, който беше категоричен, че за ук-25 трябва трифазен мотор 4 кв./2800об. и 950 оборота на коляновия вал на компресора за достигане на заводските параметри на дебит на компресора! Всяка машина при проектирането се изчислява с определени параметри и всяко отклонение е свързано с някакви компромиси....Натиснете снимката за да я уголемите

Име:S5033333.jpg
Прегледи:2
Размер:158.3 КБ
ID:5462364Натиснете снимката за да я уголемите

Име:S5033332.jpg
Прегледи:2
Размер:178.6 КБ
ID:5462365Натиснете снимката за да я уголемите

Име:S5033331.jpg
Прегледи:2
Размер:156.2 КБ
ID:5462366

                            Коментар


                            • От: Компресор

                              до колегата sek.1,публикувай ориентировъчни размери за междинен разширител Благодаря.

                              Коментар


                              • От: Компресор

                                Колегата е направил всичко както трябва и пак се тормози мотора,явно ще се търси друга глава,хубавото на тази е,че както каза sek.1 е ремонтопригодна.Да питам колегата v.kostov колко пари струва този 3кв монофазен мотор?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X