Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Прецизен настолен струг "Красный пролетарий".

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Прецизен настолен струг "Красный пролетарий".

    Не коментирам конкретния, но точност от поряръка на +/- 2 стотни е възможно да се постигне на C11 например. Че и +/-1 стотна може. Ама няма кой да го плати, защото поради голямата играчка отнема доста време и всяка иначе дребна грешка значи брак. Всичко се стяга и застопорява, обират се всички луфтове, конуси и несъосия и си оставяш само ходовете нужни за обработката, пак с обрани до край луфтове. Самото мерене с такава точност също е не малък проблем, особено на вътрешни размери. Същото на машина, правена за такива точности, се прави с лекота. Ама пък такива няма под път и над път, а хора, дето да могат грамотно да работят на тях няма почти хич напоследък.

    Относно стругар/заварчик - не е невъзможно да си добър и на двете (изключвам себе си от тая сметка - не съм ни едното ни другото). Трябва да имаш ръка и мерак да се научиш. Като със всичко друго. После от стругар до стругар и от заварчик до заварчик разлика от тук до небето.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Прецизен настолен струг "Красный пролетарий".

      Относно заварчика просто грешка на езика.Не издребнявайте ;-)

      Коментар


      • От: Прецизен настолен струг "Красный пролетарий".

        Още едно приспособление на стругчето. Поради нуждата да си направя калъп за изработване на медни фунии. прибегнах до набързо събран шаблон за конуси. Използвах две от скобите за закрепване на плота на циркуляра, случайна тръба 20х40 и лагер. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140728_160255.jpg
Прегледи:1
Размер:133.4 КБ
ID:5601833 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140728_160318.jpg
Прегледи:1
Размер:134.6 КБ
ID:5601832Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140728_160402.jpg
Прегледи:1
Размер:99.2 КБ
ID:5601834Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140728_160343.jpg
Прегледи:1
Размер:93.7 КБ
ID:5601835Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140728_160546.jpg
Прегледи:1
Размер:128.7 КБ
ID:5601836
        [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

        Коментар


        • От: Прецизен настолен струг "Красный пролетарий".

          Здравейте,
          Честита Коледа!
          Братовчед ми ми подари Хоби1 ЗММ (пречеше му, остана от баща му) , за което не намирам никаква документация. Работил съм на струг в техникума и имам някакви основни познания...
          Ако не търся правилно в раздела за документация за металорежещи машини-моля, не ми се карайте много. Някой да има такова? Имам въпроси относно самохода-много е бърз хода-как се намалява?
          Приемам уроци срещу бири и други горива. Има няколко ножа с него и комплект колела (не знам дали са всичките). Обратните челюсти, въртящ център и опашката с патронника за пробиване не съм ги открил още. Ако се наложи да ги купувам-някаква идея откъде? И какъв е конуса-стандартен ли е? Ножовете са по малки от нормалните- 10/10 ли се водят? Иначе е доста прецизен, не забелязвам луфтове, а и за моите нужди ще е повече от достатъчно.

          Весело посрещане на 2017!

          Коментар


          • От: Прецизен настолен струг "Красный пролетарий".

            Честита придобивка! Ако става въпрос за този струг https://www.olx.bg/ad/promo-strug-ho...v-ID69gma.html в таблицата е посочено, че има набор от сменяеми зъбни колелета и в зависимост от техния подбор се променя и подаването в мм за оборот.
            [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

            Коментар


            • От: Прецизен настолен струг "Красный пролетарий".

              Да има ги. В Събота ги разгледах смених и успях да го намаля. Сега остава да се окомплектовам с патронник, център и малко ножове.

              Коментар


              • Някой има ли инструкция за експлоатация на това стругче?

                Че тази която е качена от колега по-напред в темата не се отваря.
                0осем9осем7шест0осем7едно
                Миро

                Коментар


                • Я още ли има живи такива стругчета ? Явно добри ще излязат .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • Баси, защо гаража не е празен?!?
                    Всъщност въпросът е риторичен - точно заради такива неща
                    Враг усраине

                    Коментар


                    • Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                      Я още ли има живи такива стругчета ? Явно добри ще излязат .
                      Ако се опазят от ръжда, могат да изкарат десетилетия без да се използват или ако правят по две втулки годишно.
                      Не чета коментари и не отговарям на такива.

                      И коментаторите...

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X