Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Прецизен настолен струг "Красный пролетарий".

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Прецизен настолен струг "Красный пролетарий".

    Виж само колко е голяма темата. Имам много писано, има също и конкретни отговори на въпроса "става или не става това стругче".
    Не ми се ще да обобщавам, но както и навсякъде колкото по-мултифункционално е едно устройство то е съответно и толкова "по-компромисно".
    Лично моето мнение е, че за непрофесионална, гаражна работа стругчето е добро. Още повече, при условие, че нямаш като алтернатива възможности за нещо по-голямо (разбирай професионално) няма какво да се чудиш. Ейнхела в Практикер е съвсем детска играчка. Ако искаш нещо по-добро (но не толкова мултифункционално) по-добре виж Харрис.
    Ще завърша както и започнах - в темата има писано за всичко. Просто я прегледай цялата.
    Suzuki GSXR
    VW Touareg
    Mitsubishi Pajero II

    Коментар


    • От: Прецизен настолен струг "Красный пролетарий".

      От моя над 20 годишен опит в поддръжката и експлоатацията на машини (основно металообработващи) мога да кажа че една металообработваща машина която е струг ; фреза ; абрихт ; кафеварка ; автоматична перална и тнт обикновенно не може да испълнява достатъчно добре нито една от функцийте. Тоя струг е всичко друто но не и прецизен . Ако някой си търси прецизен струг от този клас това е ТОS MN 80 . Аз лично по добре изпълнена машина от малкия клас не съм виждал .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: Прецизен настолен струг "Красный пролетарий".

        Колеги преди два месеца си закупих такъв струг, но го взех втора ръка та на въпроса:
        имате някакво ръководство как се приспособява това чудо на фреза и как се използват всичките чудесии от куфара с фрезовите джаджи?
        Благодаря предварително.

        Коментар


        • От: Прецизен настолен струг "Красный пролетарий".

          Първоначално публикуван от spasofff Преглед на мнение
          Колеги преди два месеца си закупих такъв струг, но го взех втора ръка та на въпроса:
          имате някакво ръководство как се приспособява това чудо на фреза и как се използват всичките чудесии от куфара с фрезовите джаджи?
          Благодаря предварително.
          Аз моя, като го купувах и нямаше май изобщо никакви такива инструкции. Даже някой ми прати файл djv и с помощта на Дядо Владо се поориентирах как се гласи лирата, за да се правят резби.
          Тук, обаче има хора, които ползват стругчето и като фреза, даже има и подобрения и доработки. Аз също се присъединявам към молбата на spasofff - ако може някой да направи едно клипче как се трансформира струга във фреза? Ако някой пък има интерес аз може да си поиграя и да покажа как се трансформира в циркулят или абрихт.
          Suzuki GSXR
          VW Touareg
          Mitsubishi Pajero II

          Коментар


          • От: Прецизен настолен струг "Красный пролетарий".

            Здравейте,
            понеже не съм запознат с металорежещите машини в детайли и не съм специалист,кажете ми моля какъв струг е Е3N-01?
            Предлагат ми такъв,произведен е в Унгария. Прецизен струг ли е ,ще върши ли работа в домашна хоби работилница?
            Благодаря.

            Коментар


            • От: Прецизен настолен струг "Красный пролетарий".

              По желание на колегата записах едно клипче, за преобразуването от струг в фреза на машинката която притежаваме. http://www.youtube.com/watch?v=rIfuAuJfBNI
              Следващите снимки и клип са последното подобрение на машинката ми. Тъй като нониусите са на някакви странни мерни деления реших да корегирам тези на надлъжния и напречния ход. Надлъжния е със стъпка 2мм и при разделяне на 20 сектора се получава всеки един по 0.1мм или една десета. При напречния стъпката на винта е 4мм и при разделяне през 0.1мм се получава 40 деления.
              Реших за разделянето да ползвам зъбно колело с 80 зъба, от набора на машината и оста за монтиране на шмиргел от ляво на предното седло. След намаляване и нарязване на резба 16х1.5мм остабеше готова. За избягване на грешки при делението маркирах колелото с "дремела" през 2 зъба и на всеки 10деления с по-дълга черта. Така можех лесно да се ориентирам за разделяне на 20, 40, и при нужда на 4 или 8 сектора Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3065.jpg
Прегледи:1
Размер:154.2 КБ
ID:5312323 след монтирането направих и ос с пружина за фиксирането на деленето. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3058.jpg
Прегледи:1
Размер:158.8 КБ
ID:5312324 закрепих "дремела" с набързо направено приспособление на ножодържачаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3060.jpg
Прегледи:1
Размер:161.9 КБ
ID:5312325 и можеше да пристъпя към деленето на нониусите. Престъргах на струга старите линииНатиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3057.jpg
Прегледи:1
Размер:102.3 КБ
ID:5312326 и с най- малкото диамантено борче направих новите деления. http://www.youtube.com/watch?v=OKbTN0QU7vs Така се получи това Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3064.jpg
Прегледи:1
Размер:126.9 КБ
ID:5312327 Лично аз съм доволен от резултата.
              [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

              Коментар


              • От: Прецизен настолен струг "Красный пролетарий".

                Здравейте колеги прочетох темата,и мисля че мога да обявя тук,че ако някои от вас е решил или все още продава машината аз имам интерес да я купя.Тел:0898617008 Ангел

                Коментар


                • От: Прецизен настолен струг "Красный пролетарий".

                  Точно 6 поста над твоя има обява за продаване ! Явно не си чел внимателно !
                  Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

                  Коментар


                  • От: Прецизен настолен струг "Красный пролетарий".

                    Първоначално публикуван от Veselinv Преглед на мнение
                    Аз моя, като го купувах и нямаше май изобщо никакви такива инструкции. Даже някой ми прати файл djv и с помощта на Дядо Владо се поориентирах как се гласи лирата, за да се правят резби.
                    Тук, обаче има хора, които ползват стругчето и като фреза, даже има и подобрения и доработки. Аз също се присъединявам към молбата на spasofff - ако може някой да направи едно клипче как се трансформира струга във фреза? Ако някой пък има интерес аз може да си поиграя и да покажа как се трансформира в циркулят или абрихт.
                    Колега схвана ли как става от струг на фреза машинката или още да обяснявам?
                    [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

                    Коментар


                    • От: Прецизен настолен струг "Красный пролетарий".

                      Първоначално публикуван от nola Преглед на мнение
                      Колега схвана ли как става от струг на фреза машинката или още да обяснявам?
                      Честно - може би пропуска е мой, но не съм видял къде си обяснявал. За сега не ми се е налагало да го ползвам като фреза и за това и не съм се интересувал, но ако някъде си обяснявал как става (пак моля за извинение - вероятно пропуска е мой или е било отдавна и съм забравил) дай линка пак
                      Suzuki GSXR
                      VW Touareg
                      Mitsubishi Pajero II

                      Коментар


                      • От: Прецизен настолен струг "Красный пролетарий".

                        Първоначално публикуван от Veselinv Преглед на мнение
                        Честно - може би пропуска е мой, но не съм видял къде си обяснявал. За сега не ми се е налагало да го ползвам като фреза и за това и не съм се интересувал, но ако някъде си обяснявал как става (пак моля за извинение - вероятно пропуска е мой или е било отдавна и съм забравил) дай линка пак
                        Пост-411,в тази тема!
                        0осем9осем7шест0осем7едно
                        Миро

                        Коментар


                        • От: Прецизен настолен струг "Красный пролетарий".

                          Първоначално публикуван от nola Преглед на мнение
                          По желание на колегата записах едно клипче, за преобразуването от струг в фреза на машинката която притежаваме. http://www.youtube.com/watch?v=rIfuAuJfBNI
                          ето го пак.
                          [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

                          Коментар


                          • От: Прецизен настолен струг "Красный пролетарий".

                            Първоначално публикуван от nola Преглед на мнение
                            ето го пак.
                            Не мога да не се извиня
                            Четох го тоя пос, но без да гледам филмчето. Бях останал с впечатление, че касае само изработката на новия нониус.
                            Благодаря. Това е повече от достатъчно на тоя етап за мен
                            Suzuki GSXR
                            VW Touareg
                            Mitsubishi Pajero II

                            Коментар


                            • От: Прецизен настолен струг "Красный пролетарий".

                              Някои от София да си продава стручето , не държа да е от този модел и марка може да е друго , важното е да е настолно стругче, защото нямам място къде да го слаожа.От доста време си търся и все нищо.А последно време ми се налага да правя разни втулки да престъргвам оси и все трабва да ходя до стругаря.Ако някои има полезна информация ще се радвам да я сподели пък, като се сдобия с машинка ще почерпя

                              Коментар


                              • От: Прецизен настолен струг "Красный пролетарий".

                                Колеги, макар че съм изчел цялата тема и имам не малко постове в нея, сега имам затруднение с машинката. Става въпрос за монтиране на 4 челюстен несамоцентриращ патрон на машинката. Размера му е 125мм и всичко останало е идеално, НО е с 4 закрепващи болта. Мислех, че просто ще се наложи да пробия 4 отвора и съм готов. Да, ама не. Фланеца към който се закрепват патроните е закален. Успях да отбележа местата на отворите с диамантените борчета на дремела, но отворите немога да пробия. Опитах се да извадя фланеца, но според мен е набит с нагряване, защото резба не се вижда да има. Има ли няко от вас, който да е вадил фланеца? Приемам и други съвети как да си монтирам "коледния подарък" на машинката.
                                Трябва да кажа, че след неуспешния опит за директен монтаж, патрона го хванах с обратните челюсти на другия и успях да челосам едно правоъгълно желязо. Така става, но винаги ще има биене и опасност от изхвръкване при по-големи скорости.
                                [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X