Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Акумулаторен гайковерт

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Акумулаторен гайковерт

    Решил съм да си купувам акумулаторен гайковерт, спрял съм се на два модела
    -Raider Industrial RDI-IBW01, 20V, 320Nm- около 350лв
    -RTR MAX RTX2028A, 18V 250 Nm- около 320лв

    Тествах ги и двата за кратко, 14мм болт стегнат до около 200нм и го развиват що годе нормално и стягат до около 200нм за същото време.
    На райдъра са му нужни 2 цикъла за да развие 200те нм, има някаква защита- 2сек и спира, нужно е пак да натиснеш бутона (това само при развиване)
    На РТРа му е нужно горе- долу същото врема, с тази разлика че я няма тази защита и си удря докато се развие.
    За това което търся може да се каже, че са ми достатъчни.
    Нужен ми е да развива умерено стегнати болтове до около 14/16мм умерено стегнати с около 50см рамо.
    Та, някой имал ли е досег до някоя от тези машинки или някоя подобна в този ценови диапазон?

    ПП- Мисля да си го купя от някоя от предстоящите промоции (ако има реална ) които предстоят до коледа.

  • #2
    От: Акумулаторен гайковерт

    и двете марки са отврат
    дай два пъти повече пари и си вземи DeWalt или Makita

    p.s. за посочения бюджет можеш да си вземеш DeWalt на 220V, модела е 292

    Коментар


    • #3
      От: Акумулаторен гайковерт

      Ползвам нон стоп някакъв крафт-мрафт за 160лв с две батерии нов! Втора година работи уникално, 10мм поръждясал болт го къса и няма защити никакви! Имаш ми номера звънни да ти кажа от къде съм го купил!
      мисля, да зема а се замисля...

      Коментар


      • #4
        От: Акумулаторен гайковерт

        Искам на бактерия

        evos- до добре ти имам номера, ама кой си

        Коментар


        • #5
          От: Акумулаторен гайковерт

          Инак този РТР са го докарали на вид като девалта,но май само на вид.
          0 8 76 36 8 542

          Коментар


          • #6
            От: Акумулаторен гайковерт

            Dewalt-а (292ката) мен ми дойде слаб. Налага се да разхлабя болтовете преди да ги развие. А са затягани с динанометричен ключ на 120Nm. Факт е, че ключа е менте, ама чак пък толкова разлика да дава...

            Но дори само за доразвиване и навиване на болтовете е безценен помощник!

            Коментар


            • #7
              От: Акумулаторен гайковерт

              Позагледай Einhell TE-CW 18Li.

              Имам го от скоро - само позитиви засега. И е безчетков.

              ПП: Имам и безчетков ударен винтоверт, ъглошлайф и перфоратор от същата фамилия, след като теглих сиктира на измисленяците от Lidl. От всичките съм доволен и все по-малко работя с кабелни машини.

              ППП: Гледай машината, която ще купиш, да е от семейство машини с еднакви батерии, за да можеш да пазариш и друго, без да купуваш зарядни и батерии. В тоя смисъл засега Raider-а поне аз не бих го купил. Единствената машина с такава батерия е. Сигурно имат намерение да пускат и още, но кога и дали - не се знае. Иначе на хартия изглежда читаво - безчетков и с добри параметри.
              Последно редактирано от sparkybg; 16-11-18, 13:37.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                От: Акумулаторен гайковерт

                Да и аз съм с идеята, че най- добре е да купя боди и един комплект батерия и зарядно, в последствие само бодита да купувам. Енхел са ми наблизо и ще ги навестя.
                ПП- Първо бях се засилил за Gude BSS 18, към 180лв комплект и една батерия, ама тази марка не съм я чувал никога.

                Спарки, можеш ли да кажеш до колко nm се справя Енхела?

                Коментар


                • #9
                  От: Акумулаторен гайковерт

                  Днес бях в магазин румика и видях и пипнах на живо машините на РТР ,на пипане удобни и по специялно импакта и бормашината.Но лошо впечатление ми направи че бормашината макар и с метален патронник имаше бая биене дори на око.
                  0 8 76 36 8 542

                  Коментар


                  • #10
                    От: Акумулаторен гайковерт

                    Първоначално публикуван от Кристиян Костадинов Преглед на мнение
                    Спарки, можеш ли да кажеш до колко nm се справя Енхела?
                    Гайки на джанти на тераното, преседели година, отвива лесно. Дотук единствено гайката на коляновия вал на сменения мотор не е отвил. Повече не съм имал време да тествам. Чисто по усет, вероятно си отговаря на декларирания въртящ момент, или поне не е далече от него.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Акумулаторен гайковерт

                      Само да добавя - ударния винтоверт на Einhell, или поне моята бройка, няма биене изобщо. Не и такова, което да усетя.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Акумулаторен гайковерт

                        -Ако идеята е да се замени ключа с рамото за гайките(болтовете) на колелетата с достатъчна инвестиция (закупих два акумулаторни,като първия даже подарих-райдер 24 в.)може да е успешно,но от сегашната ми "гледна точка"- е обречена безмислица.
                        "Акумулаторни", само при липса на "стандартни" възможности .
                        ( Ако трябва да бъда откровен, акумулаторният ъглошлайф е с по ниските вибрации , добър баланс и е без конкуренция в прецизното водене.)

                        Коментар


                        • #13
                          От: Акумулаторен гайковерт

                          Такъв ли е крафтския, че трябва и аз да купувам.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:126706717_3_867x444_nemski-profesionalen-akumulatoren-gaykovert-24v-kraftworld-instrumenti_rev00.jpg
Прегледи:1
Размер:87.0 КБ
ID:5802532
                          [SIGPIC][/SIGPIC]

                          Коментар


                          • #14
                            От: Акумулаторен гайковерт

                            В клюкарника пита един колега за подобна машинка и му предложиха това


                            "900нм" 290лв с 2 батерии, развивал полуоски един, обеща да прати клип как работи и ще следя, и там какво става.

                            ПП- утре смятам да тествам енхел, че петък идва

                            Коментар


                            • #15
                              От: Акумулаторен гайковерт

                              То хубаво, ама тия нямат 2 машини с еднаква батерия, освен ако не се продават в комплект.

                              Нещо несериозно ми звучи и цената. Само 2те батерии няма как да са под 100 кинта бройката. Батериите са на една цена в световен мащаб. Сложи зарядно 20 кинта, и за машината нищо не остана. А 900 нютона машина на всички известни марки се продава за диви кинти.

                              Разбирай, има нещо гнило според мен.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X