Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Айдее, и аз със струг - Ц5МБ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Айдее, и аз със струг - Ц5МБ

    Тъй тъй...

    Коментар


    • #77
      От: Айдее, и аз със струг - Ц5МБ

      Дам,става чисто нов!
      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

      Коментар


      • #78
        От: Айдее, и аз със струг - Ц5МБ

        Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
        Дам,става чисто нов!
        Баш нов няма да стане, ама поне в състояние близко до човешкото и лицеприятно за работа

        М/у другото вчера един човек ме светна на темата, че моя струг е със стария тип съединител, каквото и да означава това. И следователно не е пригоден с лентова спирачка, а с много дискова такава. Включването ставало чрез едни палчета (кученца) задействани от муфата включваща и изключваща съединителя.
        Загледах се по снимките, че сега капака на скоростната кутия е затворен и наистина има нещо близко до думите му. Тия дни преди да го припаля и да налея маслото в скоростите, ще поразгледам по-подробно.


        Поздрави

        Коментар


        • #79
          От: Айдее, и аз със струг - Ц5МБ

          Едното с другото няма общо.

          Коментар


          • #80
            От: Айдее, и аз със струг - Ц5МБ

            Първоначално публикуван от валкиса Преглед на мнение
            Едното с другото няма общо.
            За кое тва?!

            Коментар


            • #81
              От: Айдее, и аз със струг - Ц5МБ

              На С 5 съединителите са стария модел включват и законтрят с три палеца а не като на новите със съчмен сепаратор .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #82
                От: Айдее, и аз със струг - Ц5МБ

                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                На С 5 съединителите са стария модел включват и законтрят с три палеца а не като на новите със съчмен сепаратор .
                Тъй де и ко прайм със спирачката
                В тех. документация пише как се регулира лентовата спирачка и толкоз. Но пък там пише също че пинолата на задното седло е на морз 4, а моето е на морз 3. Демек незнам на какво да се доверя вече

                Коментар


                • #83
                  От: Айдее, и аз със струг - Ц5МБ

                  Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                  Тъй де и ко прайм със спирачката
                  В тех. документация пише как се регулира лентовата спирачка и толкоз. Но пък там пише също че пинолата на задното седло е на морз 4, а моето е на морз 3. Демек незнам на какво да се доверя вече
                  Има пиноли на морз 3 и на морз 4 . Горе при мен има 5 броя С 5 в учебна практика ама нямам спомен в някой да съм виждал спирачка . Тия дни ще погледна .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • #84
                    От: Айдее, и аз със струг - Ц5МБ

                    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                    Има пиноли на морз 3 и на морз 4 . Горе при мен има 5 броя С 5 в учебна практика ама нямам спомен в някой да съм виждал спирачка . Тия дни ще погледна .
                    Благодаря

                    Коментар


                    • #85
                      От: Айдее, и аз със струг - Ц5МБ

                      Без коментар...
                      На последната снимка е скоростната кутия - спирачка НЯМА...... :CRY:

                      Коментар


                      • #86
                        От: Айдее, и аз със струг - Ц5МБ

                        Запалии, урааа. 2 месеца труд.

                        Ражоти учудващо тихичко и мазно. Малко трудно подкачи масло помпата но сега работи перфе. Остават някой дреболии и тестовете започват.





                        Универсала беше блокирал. Около половин кило боклук. Ще си поръчам нов фланец че моя е спукан и престърган много и ще го опитам на този патронник. Ако не щее си търся друг универсал.
                        Сега се върти с двата пръста.




                        http://cloud.tapatalk.com/s/5be4af03...108_233654.mp4


                        http://cloud.tapatalk.com/s/5be4aed9...108_165959.mp4

                        Коментар


                        • #87
                          От: Айдее, и аз със струг - Ц5МБ

                          Малко бавно се движа че много задачи, но

                          - ремонтирах ел. таблото. Като изключим че всичко в него беше хлабаво и имаше сумати нагорели жици, трансформатора предаде душата си на димобога. Така или иначе контакторите са ми с 220v бобина, вързах ги директно. Може да си намеря един траф 220-220 само и само управляващата верига да ми е галванично разделена от мрежата, ама ще видим. За сега е занулен и заземвн стабилно.

                          Днес дойде и новият чугунен фланец за универсала. Тия дни ше го разпробия на фрезата.

                          Също така направих и първата резба


                          Коментар


                          • #88
                            От: Айдее, и аз със струг - Ц5МБ

                            Въпрос - 2-3 стотни аксиален луфр на шпиндела в нормите ли е?

                            Леко натегнах лагера предния на шпиндела че получавам грапавост като от вибрация. Раздиален луфт няма или поне не виждам. Та лагера на шпиндела как му се проверява луфта?

                            В сервизното пише до упор :think:

                            Коментар


                            • #89
                              От: Айдее, и аз със струг - Ц5МБ

                              Щом си хванал 2-3 стотни значи имаш индикатор със стойка.Трябва ти само по дълга щанга.Според мен луфт от няколко стотни си е нормален

                              Коментар


                              • #90
                                От: Айдее, и аз със струг - Ц5МБ

                                Първоначално публикуван от milchev74 Преглед на мнение
                                Щом си хванал 2-3 стотни значи имаш индикатор със стойка.Трябва ти само по дълга щанга.Според мен луфт от няколко стотни си е нормален
                                Ми нормален или не гайката на предния лагер мръдна леко. Законтрих и си останаха 2-3стотни аксиален луфт. Радиален немога да хвана повече от 1 стотна. Както и да е ще го видим за напред.
                                Иначе вчера презтъргах новия чугунен фланец, патронника влезна със стегнатост около 2 стотни. Псна перфектно. Днес направих и първия детайл. Значително по-добър клас на грапавост. Да кажем дори приемлив. Като се има предвид и факта че май това което стържа е Ст. 3 .

                                По-големият проблем е че немога да наредя зъбните колела както са показани на таблицата на самия струг. Стават точно 2 комбинации. Останалите йок... Озобщо не се докосват колелата. На табелката пише че струга е МB което би следвало да означава че е с 4 оси на които се поставят зъбни колела. А според табелките е само модификация М, което значи че е с 3 оси. Аз имах само една паразитна ос на лирата, но подозирам че трябва да са 2. Някой с такъв струг моля да снима и да качи лирата как е наредена и с колко оси е. Че сега е немислимо да пробвам резби

                                Ето и малко снимки.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X