Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Айдее, и аз със струг - Ц5МБ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • На СУ-582 е маркирана,но никога не съм я ползвал,седлото е закопчано на супорта и работя по неговият нониус.
    Последно редактирано от petroffbg; 05-03-20, 10:40.
    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

    Коментар


    • Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
      Хм, че такава екстра имат дори китайските имитации на стругове. Нашенските нямат ли?
      На СУ-582 е маркирана,но никога не съм я ползвал,седлото е закопчано на супорта и работя по неговият нониус.
      Така маркирана няма заличаване. Но на моя е била ецвана по цилиндричната част и вече едвам се личеше.

      Не са блокирани, освен ако сам не си си ги блокирал. Аз си ги чета прекрасно.

      А по темата - моя има ецната линийка. Но е твърде плитко ецната и почти не се вижда вече.


      Сега проверих - виждам коментари независимо от темата (default, dark, black red). Не виждам и настройка за това.

      Сега, ако работиш през XP с някой апокрифен браузер, не знам.

      ПП: Пробвах и Хром под XP - виждат си се. Нещо в твоя телевизор е проблема.
      Всичко се вижда, чете и може да се пише в темата, нищо не е блокирано, поне от мен!

      По принцип някои С 11 имат ецвана милиметрова линия на пинолата ама обикновено в процеса на работа се изтрива . Това върши работа само при малките диаметри до към 5 мм когато пробиваш на ръка . Нагоре съм на самоход и се ориентирам по напречния нониус .
      Аз нямам "закачалка" за да прикача седлото за самоход, но е добра идея да си направя. Не че досега ми е било проблем да пробивам наръка

      Коментар


      • sek.1
        sek.1 коментира
        Редактиране на коментар
        Много по лесно е а и аз работя с охлаждане .

    • И аз напоследък ползвам охлаждане, въпреки банята е голямо предимство - несъмнено!
      Освен да ми остане време и да си спретна един самоход

      Коментар


      • sek.1
        sek.1 коментира
        Редактиране на коментар
        Охлаждането е много хубаво нещо . Много удължава живота на инструмента .

    • И душ бонус .
      0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

      Коментар


      • О даа, омазяането е голямо, а миризмата на борьол я мразя, но няма друг по-ефективен начин за смазване и охлаждане при универсалните машини.

        Коментар


        • Кольо
          Кольо коментира
          Редактиране на коментар
          На мен пък миризмата на бурьол заедна с тази на бензин са ми едни от най-любимите.

        • sek.1
          sek.1 коментира
          Редактиране на коментар
          Кольо то съврементните борьоли не миришат . Навремето покрай машините смърдеше на умряла лисица . Чак след 5-6 години борьола в шлайфа си промени цвета и намирисва като навремето . Странното е че синтетичния на Приста като работиш мед става син а на стария минерален му няма нищо .
          Последно редактирано от sek.1; 07-03-20, 09:19.

        • Asen Kushlev
          Asen Kushlev коментира
          Редактиране на коментар
          За тия 5-6 години охлаждането трябва да е сменено поне 5-6 пъти при не интензивна употреба на машината. Нашите на работа ги сменяме на 6 месеца, до към 8-10 най-много. Щом замирише е вкиснало. Отделно се следят за Рн.

      • Има, ползваш твърдосплавни инструменти и пръскаш по малко вд40 при голям зор, свредлата ги топваш в свинска мас преди пробиване .
        0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

        Коментар


        • Краси свредло Ф50 трябва да го топя в буркан с 1кг мас. С толкова маЗ ще изпържа един чувал картофки в тигана .

          Маста помага за смазване, но при продължителна работа не охлажда. Не винаги твърдосплавните инструменти работят по-дълго без охлаждане от конвенционалните такива.

          Коментар


          • sek.1
            sek.1 коментира
            Редактиране на коментар
            Има инструменти които са проектирани да работят без охлаждане .

        • Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
          Не винаги твърдосплавните инструменти работят по-дълго без охлаждане от конвенционалните такива.
          Поне 90% от твърдосплавните фрезови пластини работят по-дълго без охлаждане и смазване. Sandvik например имат документ по въпроса. Нещото, дето ги скапва, са циклите нагряване/охлаждане, когато няма постоянно стружкоотнемане, а при фрезите практически никога няма постоянно такова.

          Много е важно и да вкараш конкретния инструмент в съответния за материала режим, точно за тоя инструмент. Понякога режимите на пръв поглед изглеждат абсурдни, но когато се престрапиш да ги пробваш се оказва че тия дето са ги писали са знаели какво пишат.

          В оная тема дето си правих клин за струга фрезата работеше на 600 и кусур оборота, и максимално попътно подаване, и това беше долната граница на пластините. Като бутнех ръчката за самохода се криех зад един метален шкаф докато приключи. Всичката жега я отнасяха стружките. Инструмента и детайла бяха с малко над телесна температура. При по-малка стружка или по-бавно подаване инструмента и детайла грееха значително повече, а при насрещно подаване прегряваха до пушене за секунди.

          При струговане в общия случай имаме постояннo стружкoотнемане, та охлаждането не е толкова критично, но това за стружката и подаването си важи с пълна сила. Вкараш ли пластината в режим, например нямя почти никакво отбиване (стотни от милиметъра, ако изобщо). Стружката трябва да е поне с 20% над радиуса на закръгляване на пластината, а подаването такова, че да си натрошава стружката на парченца. За някои материали натрошаването трудно се нацелва, за други изобщо, но поне на 80% от всичко, което съм работил, всичко си се случва точно като в описаните за пластината и материала режими.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • sek.1
            sek.1 коментира
            Редактиране на коментар
            В повечето случаи имам много обща представа какъв е материала . Пробваш и както тръгне . До тук едни 30 години стомана като материал не съм купувал и имам сигурно за още толкова .

          • sparkybg
            sparkybg коментира
            Редактиране на коментар
            То и обща представа е достатъчна. Режимите на пластината не са дадени по химичен състав на стоманата, а общо взето по твърдост. Като прекалиш с оборотите, пуска искри, нато не е достатъчно дълбока стружката, финиша е гаден и има отбиване, като не си нацелил подаването или оборотите не къса стружката, а я навива около ножа и детайла. От малкото ми опити с охлаждане - в общия случай за стомана дето не е говнолин, а подлежи на някакво минимално закаляване, с охлаждане е по-лесно да накараш пластината да къса стружките и да ги трупа на купчинка под ножа.

            ...а с някой калпав материал каквото и да правиш, това със стружките не става. Тогава сменям пластината с такава с друга геометрия на рязане и в 90% от случаите с нея докарвам режима. В останалите 10 стоманата просто си е говнолин, и квото и да я правиш се маже като говнолин.

          • sek.1
            sek.1 коментира
            Редактиране на коментар
            Спарки аз работя с пластини пак от онова време . Имам сигурно 1000 от повечето геометрии и една кофа такива за запояване . Само от Кнукс са поне 200 - 300 бройки . Грехота е и за това пари да давам . Трябва ми един държач (нож) като твоя дето заклинва триъгълните пластини че моите са български с ботушче а ботушчетата не понасят работа на удар . Навремето съм виждал такъв в каталога на Дормер . Твоя някакъв каталожен номер има ли ? При мен лабави стомане не са останали . Горе по стелажите имаше само У 10 ; ШХ 15 и подобни . А и навремето не са поръчвани калпави стомани . Долу от един квадрат 16 х 16 направих скара на печката . След една седмица си нямах работа да я пусна от 1 метър върху бетона да падне пепелта и две парчета се отчупиха . Заварих ги ама сега не я пускам от високо върху бетона . От тая имам сигурно един тон . Става да кова секачи от нея .
            Последно редактирано от sek.1; 09-03-20, 04:35.

        • Спарки и Станьо, абсолютно прави сте!
          А за пробиването алтернатива на охлаждането при все, че масата свредла са просто HSS алтернатива на охлаждането намерили ли сте?

          Коментар


          • sek.1
            sek.1 коментира
            Редактиране на коментар
            Ако пробиваш в рамките нта 20 - 30 мм става всякак и без охлаждане . Нагоре най добре с борьол .

        • Свинска мас бе, пробвай, 2 лева е кутийката .
          0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

          Коментар


          • Още утре ще взема да пробвам пък, ще прежаля един тиган картофи
            Досега съм пробвал с масло (двигателно), със специална лой смес от растителна и животинска мазнина и с водна емулсия на борьол.
            Последното дава най-добър резултат!

            Ще пробвам чиста маС да видим пък.

            Коментар


            • sek.1
              sek.1 коментира
              Редактиране на коментар
              За свинската мас всички се кълнат че по добро за нарязване на резби няма . За нарязване на резби аз ползвам един препарат на Бардал С 5 . При мен картофите свършиха не маста . Чакам тия дни още 2 чувала .
              Последно редактирано от sek.1; 08-03-20, 04:53.

          • Идвай да ти дам един чувал "балкански" картофки

            Пробвах със свинска мас, определено върши работа, но при продължително пробиване с големи диаметри неможе да замени охлаждането!

            Коментар


            • sek.1
              sek.1 коментира
              Редактиране на коментар
              При пробиване нищо не може да замени напълно охлаждането . То и моите са балкански ама свърши ловния сезон и сега освен да прескоча да се напием и да си докарам картофи .

          • Освен така да я реализираме доставката

            Коментар


            • За смазване при пробиване на отвори,или нарязване на резби капка олеинова киселина върши чидеса.
              Особено при неръждавейка.
              АИГ-Заваряване ООД
              Производител на заваръчни апарати "DEL"
              http://www.aigwelding.com
              0889 522 036

              Коментар


              • Такова няма от къде да намериш.

                Горе Станьо спомена масло за рязане на Bardahl - и аз го ползвам. Има подобни продукти и на други производители, но съм пробвал само още едно, и е по-зле (но пък мирише по-хубаво).
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X