Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ИНСТРУМЕНТАЛНА ФРЕЗА 675p STANKOIMPORT

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: ИНСТРУМЕНТАЛНА ФРЕЗА 675p STANKOIMPORT

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    Предполагам може и да си поръчаш такъв държач. И цанги и държачи правят все още в Троян, до колкото знам.
    В момента завода в Троян го режат на скрап . Оборудването го продават на 1.50 - 2.0 лева за килограм . sparow като ходи преди две седмици имаше и такава фреза .
    Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
    По-добър е от нищо,но съкращава малкият вертикален ход,аз се чудя как вкарам цангите директно във шпиндела,защото държача стърчи около 25-30мм и понякога точно толкова трябва за да събереш детайла.Има цанги ИСО-40,които се монтират директно,но не съм виждал такива с морз-4,другият вариянт е да си ги произведа,ама не са ми на дневен ред.
    Нашата е 676 Комунарис и е по голяма от 675 така че ход си има достатъчно .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #47
      От: ИНСТРУМЕНТАЛНА ФРЕЗА 675p STANKOIMPORT

      Здравейте колеги, малко да рздвижа темата със снимки на малко железца. Днес успях да си намеря голяма част от окомплектовката на машината ми. Дано да съм уцелил и взел това което трябва, за въртящата се маса съм на 100 % сигурен, че е руска . Делителното апаратче няма лира и зъбни колела, но ми беше обещано че в рамките на месец може би ще ми бъде намерена, а ако имам късмет компания ще и прави и щос глава..


      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Оборудване.jpg
Прегледи:1
Размер:144.2 КБ
ID:5492803

      Още снимки на : http://govedarski.snimka.bg/other/freza-675.747364

      Поздрави Цецо !

      Коментар


      • #48
        От: ИНСТРУМЕНТАЛНА ФРЕЗА 675p STANKOIMPORT

        Честито за придобивките!Абсолютно всичко е от окомплектовката на 675,на мен ми липсва само менгемето.Лирата не е толкова фатално,че я няма,сравнително рядко се използва,но щоса е незаменим.
        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

        Коментар


        • #49
          От: ИНСТРУМЕНТАЛНА ФРЕЗА 675p STANKOIMPORT

          ИСКАМ ДА ПОПИТАМ НЯКОЙ ДАЛИ НЕ ЗНАЕ ОТ КЪДЕ МОГА ДА СИ КУПЯ ХОРИЗОНТАЛНА МАСА ЗА ФРЕЗА 675П? ТЕЛ.0885004774 ИЛИ НА E-MAIL: plamen_kirov2001@abv.bg

          Коментар


          • #50
            Добри хорица,
            Търся си 675/676 да си закупя за работилницата на село, но за сега без успех. Моля ако някой продава или знае някой да продава нека помогне
            Излишно е да казвам, че я търся в добро състояние .
            0885851688 Румен

            Коментар


            • #51
              При Георги в Златна панега има.

              Коментар


              • scandalo
                scandalo коментира
                Редактиране на коментар
                Някакъв контакт на този Георги?

            • #52
              Аз пък търся синусовата маса.
              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

              Коментар


            • #53
              Колеги имам си 676П вече но сега събирам инвентара към нея .
              Намерих си нова щос глава + чупеща маса от Декел, но нямам Обеца и Вретена 13, 16, 22, 27, 32 както и лирата за делитела.
              Ако на някой му се намира нещо от изброеното излишно нека пише.

              Коментар


              • sek.1
                sek.1 коментира
                Редактиране на коментар
                Коланчето ми оцеля ли ?

              • scandalo
                scandalo коментира
                Редактиране на коментар
                Станьо сигурно е оцелял, но момчето не ми го изнамери.
                Кажи ми каквъ размер е и от къде да ти купя нов и да ти го върна.

              • sek.1
                sek.1 коментира
                Редактиране на коментар
                1 метър ; 2 тона (зелените) ; Магазин Апекс 11 https://apex11.com/parts-and-consuma..._list_limit=36

            • #54
              Може ли да помоля за малко помощ относно въртящата маса на инструментална фреза 676П.
              Имам следния "проблем" не може да направи цял пълен оборот от 360 градуса затяга и не може да се върти повече, аз си представях, че от ръчката трябва да мога да си въртя безконечно, но уви не може. Има 2 ръчки, които не знам каква роля играят и прозорче, което също не знам за какво служи. Има едно пропускане на стъпка докато въртя ръчката, но то не се проявява винаги. Въпроса е дали има проблем масата или просто аз не я използвам както трябва понеже двете ръчки, които имат различни позиции нямам идея за какво служат. Ако може малко помощ и обяснение. Дали трябва да я разглобявам и да търся механичен проблем?
              Прикачени файлове
              Последно редактирано от scandalo; 06-01-23, 15:09.

              Коментар


              • scandalo
                scandalo коментира
                Редактиране на коментар
                Благодаря ти i208,
                Тоя уикенд ще разглобя и ще видя от къде идва драмата. Струва ми се че може да има износване някакво в моята маса, но да видим.
                Ще снимам и ще кача тук. Във видеото не разбрах смао тея ръчки за какво служат, та ако някой зане нека сподели.

              • i208
                i208 коментира
                Редактиране на коментар
                https://www.youtube.com/watch?v=wsUo8n6v6t8
                има 3 ръчки за фиксиране / спирачки/
                две фиксират ЧЕРВЯЧНОТО КОЛЕЛО. Тогава масата е абсолютно неподвижна. Примерно ако свредловаш отвор в детайл закрепен на тази маса, тогава затягаш тези две ръчки и обираш всички хлабини. Така намаляш вибрациите и опасноста да счупиш инструмент.
                Третата ръчка фиксира самият ЧЕРВЯК в две позиции. Първата позиция Червяка контактува с ЧЕРВЯЧНОТО КОЛЕЛО. Тоест когато въртиш ръкохватката и масата ти се върти там с колкото ти е предавателното число. Може би 1 към 90. При мен и на двете ми маси е 1/90. Второто положение Червяка е изведен от зацепване с Червячното колело. Тогава ако си освободил другите две спирачко може да въртиш масата на ръка много по - бързо отколкото през ръкохватката.

                Аз когато допирам червяка до рервячното колело, никога не го притискам максимално. Винаги го връщам леко назад за да има малък луфт. Тогава и ръкохватката се върти леко

              • scandalo
                scandalo коментира
                Редактиране на коментар
                Maй разбрах къде ми е грешката, но това ще го видя в четв вечер като си отида на село и видя. Май червяка не ми е настроен като хората и затова затяга.
                А добре това прозорче за какво е? Все едно за масло да се гледа нивото, но никъде не видях да се слага масло.
                Последно редактирано от scandalo; 10-01-23, 19:43.

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X