Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ИНСТРУМЕНТАЛНА ФРЕЗА 675p STANKOIMPORT

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: ИНСТРУМЕНТАЛНА ФРЕЗА 675p STANKOIMPORT

    И така... фреза 675, година на производство 1962 г., двигател произведен 1961 г., Одеса.



    Работилницата ми е малка и трябваше да се внася всичко на ръка, затова и беше разглобена.



    Всичко в тази машини освен, че е хванато с n броя винтове е и щифтовано















    Имаше нужда от чистене и се започна с водоструйка, след това по малките детайли бяха накиснати в нафта, а по-големите само намазани и изчеткани с нафта.



    Вътре в работилница\кухнята



    Нови уплътнения на всякъде





    Следващите дни ще пусна снимки на вече изцяло сглобената машина.
    Като цяло машината е много удобна за работа и е измислена доста практично-освен всичко друго всяка една част от разглобената машина може да бъде вдигната от 2ма човека, и всеки детайл или възел е различен и няма при сглобяването да се чудиш кое къде отива.

    Коментар


    • #32
      От: ИНСТРУМЕНТАЛНА ФРЕЗА 675p STANKOIMPORT

      На тия фрези им викат руски Декел Правени са някъде в прибалтийските републики където населението е известно с немските си корени .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • #33
        От: ИНСТРУМЕНТАЛНА ФРЕЗА 675p STANKOIMPORT

        Първоначално публикуван от Петър Митрев Преглед на мнение
        Е то бой, бой ама вече ми малее чука!
        Не става със бой,има си чалъм.Шпилката с квадрата,със която затягаш инструмента във горният си край е затворена със гайка и не се вади.Направено е със цел да вадиш морза от конуса на шпиндела без да удряш със чука,при развиване със манивелата борда на шпилката опира във гайката,трябва рязко дръпване и освобождава.За да не превърта шпиндела предварително избираш малка скорост,да речем 63об/мин.Цангодържача представлява конусна тръба със резба във долният край,от горе към шпиндела е със отвор ф14,5мм,точно толкова е и шпиндела,и ако няма цанга,можеш да размажеш шпилката от бой но няма да извадиш нищо.За целта,поставяш цанга,завиваш шпилката да обере:

        завиваш гайката:

        развиваш шпилката със манивелата докато запъне,със рязко дръпване освобождаваш от конуса:

        Вадиш цангодържача комплект:

        ето го във разглобен вид:

        Това е оригиналният цангодържач,сега като се загледах при теб има монтиран някакъв различен.Развий гайката която държи шпилката(с лява резба е) и извади шпилката.Виж дали има резба във цангодържача,трябва да е м14х2,ако няма или е м16 със нещо по-дълго избий инструмента.
        Последно редактирано от petroffbg; 22-04-13, 07:43.
        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

        Коментар


        • #34
          От: ИНСТРУМЕНТАЛНА ФРЕЗА 675p STANKOIMPORT

          Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
          Честито за придобивката,много ценна машинка.
          Благодаря! Машината е в много добро състояние, никакви забележки и проблеми няма, последните години е ползвана само като бормашина. Доволен съм, може да се каже, че съм горд собственик на 675

          Благодаря за указанията! Това за всички цанго държачи ли е така, защото моят е
          Последно редактирано от Петър Митрев; 22-04-13, 07:54.

          Коментар


          • #35
            От: ИНСТРУМЕНТАЛНА ФРЕЗА 675p STANKOIMPORT

            Би трябвало да излезе по описаният начин.Шпилката свободна или е завита?Питам това защото повечето инструмент със морз-4 е със резба във края м16х2,а във шпиндела на фрезата не може да се постави по-дебела шпилка от 14мм.Може някой да е набил цангата и да е станало неразглобяема сглобка,със почукване от страни би трябвало да излезе.Резбата във морза трябва да е 14мм,и трудно се намира инструмент с такава.Моите повечето са преработвани от 16 на м14мм,инак нямат вадене а и рискуваш да превърти във шпиндела което е недопустимо.
            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

            Коментар


            • #36
              От: ИНСТРУМЕНТАЛНА ФРЕЗА 675p STANKOIMPORT

              Шпилката накрая е с М12 резба. Цанга вътре няма. Тепърва ще търся цанги, защото нямам.

              Коментар


              • #37
                От: ИНСТРУМЕНТАЛНА ФРЕЗА 675p STANKOIMPORT

                Виж тук,работят и със куриери: http://www.polymeta.bg/?page=newmach&id=16
                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                Коментар


                • #38
                  От: ИНСТРУМЕНТАЛНА ФРЕЗА 675p STANKOIMPORT

                  Значи колега ,ако си от София отиваш в събота на битака в Малашевци и за около 40-60лв ще имаш комплект цанги с дъжача! А това по магазините е 2 , 3 пъти по-скъпо.Аз си пазарувам инструменти само от там. И са качествени и са евтини.Имам същата фреза и инструментариума и е от битака. Само че при мен дългият болт (шпилката) е с М16 резба към цагодържача който е с морз4 и си направих на струга гайка с лява резба за отгоре и сега не бия с чука по шпиндела.
                  "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                  Ат.Буров.

                  Коментар


                  • #39
                    От: ИНСТРУМЕНТАЛНА ФРЕЗА 675p STANKOIMPORT

                    Малка поправка моята е 676п на "Комунарис" , демек по-големия батко на 675п.Разликата е в габаритите иначе визуално почти едно към едно .Бе все е сделано ,но качествено!Ако мога да попитам в темата на колегата: Моята я взех с изронени пиньон и коронана вертикалната глава. и понеже ми обявяваха страшни суми (от450 до1000)за тази двойка зъбни конусни колела с еволвентни зъби и аз ги направих с прави зъби за150лв. По шумна е ,но пък работи .Та знае ли някой от къде евентуално може да се намери такава двойка пиньон -корона на прилична цена?Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00668.JPG
Прегледи:1
Размер:75.1 КБ
ID:5474576Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00669.JPG
Прегледи:1
Размер:74.9 КБ
ID:5474577Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00670.JPG
Прегледи:1
Размер:74.5 КБ
ID:5474578
                    "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                    Ат.Буров.

                    Коментар


                    • #40
                      От: ИНСТРУМЕНТАЛНА ФРЕЗА 675p STANKOIMPORT

                      Здравейте на всички колеги! Не съм активен участник във форума, но си признавам, че от известен период от време следя темата изкъсо заради мечтата ми един ден да имам въпросната машина. с баща ми се ориентирахме към модела заради както може би и повечето от Вас водени от амбицията да станем независими по отношение на фрезовата работа. Решихме, че за нуждите ни не ни трябва голяма машина и се спряхме на модел 675. Обикаляхме доста и се нагледахме на доста отпадъци и в крайна сметка се задомихме с машината от снимката. Надявам се силно да ви направи впечетление състоянието и и да не останем подведени от избора си. смечелхме машината на търг проведен от бившия завод за Изчислителна техника, днес частно предприятие БИЦ-ИЗОТ. Към нея получихме и инструментален шкаф с доста инструменти, включително и 41 цанги!!! Пълнежа му ще снимам утре може би. Машината има цифрова индикация която демонтирах при товаренето за да "вържа попа" дето се вика след което я монтирах обратно. Надявам се да си заслужава, а сега предстои запознанството ни с нея. Поздрави !


                      http://govedarski.snimka.bg/other/fr...47364.30252949

                      Коментар


                      • #41
                        От: ИНСТРУМЕНТАЛНА ФРЕЗА 675p STANKOIMPORT

                        Че тя е като пуканка. Честото!

                        Коментар


                        • #42
                          От: ИНСТРУМЕНТАЛНА ФРЕЗА 675p STANKOIMPORT

                          Първоначално публикуван от pgv64 Преглед на мнение
                          Малка поправка моята е 676п на "Комунарис" , демек по-големия батко на 675п.Разликата е в габаритите иначе визуално почти едно към едно .Бе все е сделано ,но качествено!Ако мога да попитам в темата на колегата: Моята я взех с изронени пиньон и коронана вертикалната глава. и понеже ми обявяваха страшни суми (от450 до1000)за тази двойка зъбни конусни колела с еволвентни зъби и аз ги направих с прави зъби за150лв. По шумна е ,но пък работи .Та знае ли някой от къде евентуално може да се намери такава двойка пиньон -корона на прилична цена?[ATTACH=CONFIG]574053[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]574054[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]574055[/ATTACH]
                          Това им слабото място . Вътре в главата е с обикновени сачмени лагери . Те държат посредством едни клинове на дистанционните втулки луфта . Реглажа му е доста тегава работа .Този тип лагери не работят добре при аксиално натоварване и сравнително бързо отварят луфт . Като го отворят се увеличава и луфта в зъбната двойка и тя не изкарва много . На нашата сме я правили два пъти . Първия не знам къде втория ги правиха в Бета Червен Бряг докато още съществуваше част от завода .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • #43
                            От: ИНСТРУМЕНТАЛНА ФРЕЗА 675p STANKOIMPORT

                            Ето го цангодържателя на нашата . Направих го на времето за цанги от големите български държатели на ИСО 50 . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0040.jpg
Прегледи:1
Размер:67.7 КБ
ID:5474920Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0039.jpg
Прегледи:1
Размер:131.5 КБ
ID:5474921Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0037.jpg
Прегледи:1
Размер:184.5 КБ
ID:5474924
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • #44
                              От: ИНСТРУМЕНТАЛНА ФРЕЗА 675p STANKOIMPORT

                              По-добър е от нищо,но съкращава малкият вертикален ход,аз се чудя как вкарам цангите директно във шпиндела,защото държача стърчи около 25-30мм и понякога точно толкова трябва за да събереш детайла.Има цанги ИСО-40,които се монтират директно,но не съм виждал такива с морз-4,другият вариянт е да си ги произведа,ама не са ми на дневен ред.
                              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                              Коментар


                              • #45
                                От: ИНСТРУМЕНТАЛНА ФРЕЗА 675p STANKOIMPORT

                                Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                                По-добър е от нищо,но съкращава малкият вертикален ход,аз се чудя как вкарам цангите директно във шпиндела,защото държача стърчи около 25-30мм и понякога точно толкова трябва за да събереш детайла.Има цанги ИСО-40,които се монтират директно,но не съм виждал такива с морз-4,другият вариянт е да си ги произведа,ама не са ми на дневен ред.
                                Предполагам може и да си поръчаш такъв държач. И цанги и държачи правят все още в Троян, до колкото знам. Имам от там 2 държача и комплект цанги от новия вид и сравнени с едновремешните български, какъвто държач и комплект цанги също имам, са МНОГО по-добри. Не вярвам да им е проблем да ви го направят с друг конус.

                                Сега стария държач ползвам за неотговорни неща, а като ми трябва прецизност - някой от другите два, с новите цанги.

                                ПП: Впрочем, в Полимета има цангови патронници и на морз 4, и с ER25, и с ER32 и с ER40 и с J7325 цанги, та проблема ви е никакъв. Моите цанги са ER40, и въобще не може да става дума за сравнение със старите български, а освен всичко останало всяка цанга е с обхват 2мм, та пълния комплект цанги е 2 пъти по-малък. И хващат на порядък по-добре.
                                Последно редактирано от sparkybg; 24-04-13, 23:34.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X