Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

    Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
    Имаш проблем,кой по-дяволите е изкъртил чугуна,тоя е за убиване.
    Клина го е изкъртил. Износването е толкова, че клина е минал покрай задния му стопорен болт - то се вижда и изтърканото му ръбче. После някой талибан е навивал винта с по няколко Аллах-а на оборот, и той си е направил място. Аз затова ти разправям че клина не става.

    Ама, смятам че съм намерил решението:
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

      Това го видях още вчера,добре се получава поне визуално.За финиша пробвай с бор-щанга на малка стъпка и подаване 0,1мм.
      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

      Коментар


      • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

        Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
        За финиша пробвай с бор-щанга на малка стъпка и подаване 0,1мм.
        Борщангата ми е с положителна геометрия. За финиш ми трябва точно положителна геометрия - фрезата, с която фрезовах това, е с отрицателна геометрия, право ръбче, и видно от от снимките, не реже а кърти чугуна на малки парченца. С неръждавейка се справя блестящо, видно от снимката и с жълтото няма проблем (тук е на 65 оборота само, на високи докарва гладкост), но чугуна си грапавее.

        Имам разни архаични държачи, ще видя дали има такъв, който да я хване - до тук я ползвам само на струга. Дал съм нишан и да ми търсят подходяща фреза. Ще видим какво ще излезе.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

          https://www.youtube.com/watch?v=s0PAFrebjco Виж тук

          Коментар


          • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

            Първоначално публикуван от iv75 Преглед на мнение
            Това са прави клинове. На C11MT са.... клиновидни. То точно от там е трудността при изработването. Пък и шлайф машина на една ръка разстояние нямам, тъй че ще се наложи да се справям с фрезата, и евентуално леко ръчно заглаждане после.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

              Спарки,вкара ми мисъл та не се трае-ще видя какво ще измисля до сабалем...
              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

              Коментар


              • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Това са прави клинове. На C11MT са.... клиновидни. То точно от там е трудността при изработването. Пък и шлайф машина на една ръка разстояние нямам, тъй че ще се наложи да се справям с фрезата, и евентуално леко ръчно заглаждане после.
                На фрезата ми по Z и по X са клиновидни, може би точното определение е - част от пресечена пирамида. По У са си обикновени. Имат изработени маслени канали с формата на буквата Z и на всеки 40 минути работа маслената помпа им пуска по една доза. Ползвам само масло за паралели MOBIL VACTRA- големи червени бидони. Когато за първи път я разхвърлях и стигнах до клиновете бяха сякаш току що произведени за машина 1983. Усещането беше като меча на Вейдър

                Коментар


                • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                  На фрезата ми са така - лъскави все едно вчера са сложени.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                    Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                    Спарки,вкара ми мисъл та не се трае-ще видя какво ще измисля до сабалем...
                    А де, и аз го мисля от 3-4 дена. И освен варианти с МНОГО стружки, друго не измислям. А когато един пас е между 35 минути и почти час, тия много стружки хич не ми харесват. Има да правя клин 3 уикенда. За по-интересно на фрезата имам и само вертикална глава. Вретено и люнети (или там както се казваха във варианта им за фреза) - нямам. И засега смятам да отнема максималното възможно количество с едри царевици, и после да доотнема с едната 55 градусовата, и с другата само лек финиш.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                      Новият клин е по дълъг поне с 100мм,после се пасва и накрая си прави канала за болта.Ще видя дали няма някой изостанал клин .

                      Коментар


                      • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                        Вариянта е с много стружки,но остава проблема как ще закрепиш детайла на тая дължина за да не тръпне.
                        Предполагам ще използваш квадрат 20х20мм,вземи два и шина примерно 5х40мм.Слагаш шината на масата и върху нея за гръб ползваш единия 20х20,като гледаш в предната част шината да стърчи към 15мм.Така направеният ъгъл подравняваш със някой канал на масата(впрочем може и от там да си зададеш ъгъл вместо да въртиш масата) и закрепваш със захвати да речем през 200мм,може и да прихванеш с заварка в гръб за да не се размества.Във тоя ъгъл поставяш материяла който ще обработваш,като поставиш захвати които да го притискат към шината.Избираш нова царивица и го мяташ на стружки.При този крепеж би трябвало да можеш да подаваш 1,5-2мм и скорост към 40 на масата.
                        Нещо такова трябва да се получи:
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20151222_091043.jpg
Прегледи:1
Размер:54.6 КБ
ID:5695680
                        Последно редактирано от petroffbg; 22-12-15, 08:12.
                        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                        Коментар


                        • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                          А защо не си го изрежеш с дискова фреза по дължината и градуса със завъртане на масата? Късите страни на ромба не са толкова фатални.

                          Коментар


                          • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                            Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
                            А защо не си го изрежеш с дискова фреза по дължината и градуса със завъртане на масата? Късите страни на ромба не са толкова фатални.
                            Няма как да го работи на 251,диска трябва да е успореден с масата и закрепвнането е под въпрос.А и аз съм резервиран към дисковите фрези,имат навика да превъртат в оста и да вървят накриво,това със чисто нови дискове.
                            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                            Коментар


                            • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                              Петров, точно от теб не го очаквах!! Има начин а и дисковите фрези си вършат работа без да превъртат! Точно на 251 тоя клин ще го издялкам за 3ч!!

                              Коментар


                              • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                                Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
                                Петров, точно от теб не го очаквах!! Има начин а и дисковите фрези си вършат работа без да превъртат! Точно на 251 тоя клин ще го издялкам за 3ч!!
                                Не съм го мислил много,сподели как ще направиш крепежа?
                                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X