Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

    Директно на масата със 3,4,5 или колкото трябват лапи а фрезата да върви в канала

    Коментар


    • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

      Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
      Директно на масата със 3,4,5 или колкото трябват лапи а фрезата да върви в канала
      Обясни по-подробно ако може? Диск имам, мисля 2мм, и не съм забелязал да върви накриво като съм го ползвал, но с него мога да правя само хоризонтални канали, което значи че за да стане клин, от някъде трябва да повдигам. Масата както ще да я въртя, надлъжния ход все прави успоредни на масата канали. Напречния пък не е достатъчен.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

        Махаш вертикалната глава и инструмента директно в морза ,така ще ти върви вертикално на масата. Като завъртиш масата и ще стане на клин. Късите страни на ромба после можеш да ги дялкаш с някакъв инструмент по желание но те не са и толкова фатални.

        Коментар


        • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

          Аха, ама как ще докарам наклона точно колкото трябва е въпроса?

          Защото разликата в дебелината на клина, мерена между контактуващите с дъската и лястовичата опашка повърности е различна от тая по хоризонтала спрямо дъската. Ако по хоризонтала имаш да речем 10мм/метър, разлика в дъската, разликата в дебелината на клина, мерена перпендикулярно на повърхнините му, които контактуват с дъската и лястовичата опашка, ще е 8,1915204428899178968448838591684мм/метър, което е леко неудобно.

          Както го виждам, би трябвало да гоним точност на клина от някоя и друга стотна (съизмерима с точността на лястовичата опашка на фрезата в пристегнато състояние за финишните пасове), а единствения начин според мен това да стане е дъската да се върти барабар със заготовката за клина, закрепена за нея, и да се фрезоват с един и същ инструмент. Иначе после ще има ръчно донапасване до безкрай - шабренето не го мога, а и ако излезе половин десета даже и да го можех, има да го шабровам половин година.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

            Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
            ...Предполагам ще използваш квадрат 20х20мм...
            Взел съм плътно Ф60, стомана 45, с идеята да имам мегдан за фрезоване и мислене как да го крепя прецизно и къде да го подпирам към дъската. Отделно дето няколко пъти взимам по-дебелички квадрати (последния път 80x60) и вътре често има пукнатини от валцоването, които макар да не са фатални за работата на самия клин, могат да ми направят проблеми именно докато го фрезовам. На пукнатини в кръгло до сега не съм попадал, а и като се замисля как ги правят, още по дефиниция е много по-малко вероятно.

            Общо взето идеята ми е да изравня едната страна на дъската с минимален пас (примерно една десета) с финишна фреза, после да фрезовам правата част с 55 градусовата фреза до финиш (предполагам 2 паса), да пусна лека фаска на острия ръб, и на тая фаска да подпра и закрепя материала за клина. След това правя правата част от клина. След това завъртам дъската барабар с полуготовата заготовка на клина така, че наклона да дойде форе-долу колкото фабричния на оригиналния клин, Довършвам клина от другата страна, отрязвам го от остатъка от заготовката, махам заготовката от дъската, без да охлабвам самата дъска от масата, минавам дъската пак с 55 градусовата фреза там, където ляга клина. Накрая изглаждам хоризонталните части на дъската, и общо взето по клина и дъската всичко е приключено - остават само маслените каналчета и дупки върху клина и дъската, ама те са лесни. Ако нещо се обърка, вече имам 3 референтни повърхнисти, по които да се водя и мога да го докарам точно до стотна.

            След това се разправям със седлото, което пък е неприятно поради други причини - просто е тежко и голямо, но пък веднъж закрепено, там са 2 успоредни лястовичи опашки, тъй че не предвиждам особени проблеми. Самото мерене и гласене покрай закрепването ще глътне повече време от фрезоването.
            Последно редактирано от sparkybg; 22-12-15, 11:05.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

              Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
              Махаш вертикалната глава и инструмента директно в морза ,така ще ти върви вертикално на масата. Като завъртиш масата и ще стане на клин. Късите страни на ромба после можеш да ги дялкаш с някакъв инструмент по желание но те не са и толкова фатални.
              Колега правил ли си клин със завъртане на масата както споменаваш? А пробвай какво се получава и тогава пиши, щото ми се струва че правиш неуместни съчинения. Пробвай, и тогава ще говорим пак!
              При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

              Коментар


              • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                DIMILIEV, на теб да ти идват някакви идеи по въпроса, различни от моите?
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  DIMILIEV, на теб да ти идват някакви идеи по въпроса, различни от моите?
                  Колега не споделих моята идея, защото от по предишните ти постове разбрах че нямаш подръки плосък шлайф. За мен най добрия вариант е това, шина близка до размера в най дебелата част на клина, на ширина също, две машинни менгемета на магнитната маса на шлайфа, подложка - ки в едното, и после скосенията по тясната част на клина по същия начин (но на фрезата) със скосен ръчно под съответния градус палцев фрезер. Клин такъв не съм правил, но съм направил голямо количество клинове за абрихт. Там нещата са по лесни защото е по дебел и по масивен самия триъгълник. Правя ги на фреза от Ф в делителният апарат, с центрови отвор отсреща и център, и подпиране с най малко едно крикче, зависи от дължината. После от горе има един канал но две от страните са на прав ъгъл, и нещата са къде по лесни защото всички страни са успоредни и няма конус. Моя съвет е шлайф, вярно ще се наложи много претичване за мерене, но така ще стане най добре. Според мен де. Нищо не ти пречи да пробваш този начин с две менгемета и на фрезата.
                  Последно редактирано от DIMILIEV; 22-12-15, 14:09.
                  При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                  Коментар


                  • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                    Първоначално публикуван от DIMILIEV Преглед на мнение
                    Колега правил ли си клин със завъртане на масата както споменаваш? А пробвай какво се получава и тогава пиши, щото ми се струва че правиш неуместни съчинения. Пробвай, и тогава ще говорим пак!
                    За да го кажа значи съм пробвал и знам какво говоря.Хайде сега обясни защо по тоя начин няма да стане?А пък аз ще т8 кажа за твоя начин с двете менгемета!

                    Коментар


                    • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                      Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
                      За да го кажа значи съм пробвал и знам какво говоря.Хайде сега обясни защо по тоя начин няма да стане?А пък аз ще т8 кажа за твоя начин с двете менгемета!
                      Пак и за последно ще ти кажа, пробвай да отрежеш клин така, и напиши какво си направил.
                      При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                      Коментар


                      • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        А де, и аз го мисля от 3-4 дена. И освен варианти с МНОГО стружки, друго не измислям. А когато един пас е между 35 минути и почти час, тия много стружки хич не ми харесват. Има да правя клин 3 уикенда. За по-интересно на фрезата имам и само вертикална глава. Вретено и люнети (или там както се казваха във варианта им за фреза) - нямам. И засега смятам да отнема максималното възможно количество с едри царевици, и после да доотнема с едната 55 градусовата, и с другата само лек финиш.
                        Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
                        А защо не си го изрежеш с дискова фреза по дължината и градуса със завъртане на масата? Късите страни на ромба не са толкова фатални.
                        Защото няма вретено и ухо за хобота.
                        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                        Коментар


                        • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                          Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                          Защото няма вретено и ухо за хобота.
                          Виж това ми е убягнало

                          Коментар


                          • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                            Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
                            Виж това ми е убягнало
                            Не е само това, пробвайте със завъртяна маса под градус, да отрежете или да фрезовате конус на голяма дължина с хоризонталното вретено или дорник. Вие ще пишете после какво се е получило, имам предвид и колегата petroffbg. Е така за домашно. Няма значение под какъв градус е завъртяна масата, но за да добиете бързо представа, нека градуса да е по голям. Ще е интересно какво ще споделите. Очаквам мнения и от други колеги.
                            При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                            Коментар


                            • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                              Защото масата върви винаги по права линия спрямо инструмента. За да стане клин трябва да се върти само детайла върху масата, а не самата маса. Въртенето на масата прави ъгли само ако се ползва напречния ход, а той е мижав. Тоест дори да имах вретено и опори, пак трябваше да въртя детайла, и никога няма да стане толкова точно, колкото номера с въртенето на заготовката заедно с дъската.

                              Сега си дадох сметка че има и няколко улесняващи закрепването на заготовката към дъската неща - болтовете на гайката за напречния ход и дупката за болтовете на кръстатия супорт. Само назад няма никаква дупка, но там ще измисля нещо - най-много да пробия една дупка. Захване ли се заготовката към дъската надеждно, проблемите с точния наклон на клина са практически решени. Утре ще гледам на място и ще се чешам където не ме сърби.

                              Взех и евтино масло полусинтетика от Lidl за скоростната кутия на фрезата - само там не съм проверявал каква е хавата с маслото. Ще досипя и горе в масата. и хубаво ще смажа де що има. Дано само помпата не е сдала багажа.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                                Първоначално публикуван от DIMILIEV Преглед на мнение
                                Не е само това, пробвайте със завъртяна маса под градус, да отрежете или да фрезовате конус на голяма дължина с хоризонталното вретено или дорник. Вие ще пишете после какво се е получило, имам предвид и колегата petroffbg. Е така за домашно. Няма значение под какъв градус е завъртяна масата, но за да добиете бързо представа, нека градуса да е по голям. Ще е интересно какво ще споделите. Очаквам мнения и от други колеги.
                                Ако се прави на два хода,един от предният и един от вътрешният,ще си е абсолютно успоредно.Идеята ми беше да се обработи от лицевата част(без да се мести масата),да се обърне детайла и с направената конструкция да се даде ъгъл спрямо масата,като за целта се ползва старият клин за ориентир.
                                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X