Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    Да не е карбидно или нещо от сорта? В смисъл, кое му е специалното?
    Пазаря ги като фрезери за ЦПУ,идея си нямам от каква сплав са,но тежат доста(приблизително колкото 3-бр HSS от същият диаметър) и не ги хваща магнит,имат надпис WL306120340.Работят на термообработена стомана без всякакъв замисъл внимателската.Страшно са твърди и при невнимание се кършат,шмиргел не става за заточване-свършва,трябва диамантена шайба за целта.

    P.S. Избирателно ми се качват снимките,няма ли кой да разреши проблема...
    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

    Коментар


    • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

      Е, вероятно са карбидни - волфрамов карбид. Тежи волфрама - плътността му е 19,3g/cm3, спрямо 7.8g/cm3; на стоманата.

      По-важното е как са като цена спрямо обикновените? Пусни едно ЛС с подробности, ако не искаш да е публично. С тоя размер не намирам (като гледам така по снимка нещо като 15-20mm).

      Намерих, конкретно за тая: Основа от волфрамов карбид (само по себе си доста твърдно нещо, и тежко), с ТiAlCN покритие. Твърдост 3000HV. Това е несъотносимо към HRC. Tвърдост 2000HV е нещо като 85HRC
      Последно редактирано от sparkybg; 17-12-15, 23:43.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

        Колеги, моля за помощ!
        Опитвам се да подкарам фреза Хекерт FU-400 V. Няколко дни се мъчих да изкарам звук от нея без успех и накрая се оказа не добре затворен капак на двигателя . Машината тръгна, порадвах се около час. Докато мажех и чистех направляващите реших да тествам крайните изключватели. Масата се движеше напред до изключвателя и спря, на заден ход също нямаше проблеми, но при спускането надолу изключвателя сработи, масата спря и повече не тръгна. Маслената помпа върти постоянно, има бърз ход напред, назад, на ляво и на дясно, няма бавен ход и никакъв ход нагоре и надолу. Фрезовата глава се завърта при бърз ход и при бавен ход. Реших че е малко хидравличното масло и долях, но няма промяна. Крайните изключватели са почистени. Какъв може да е проблема?

        Коментар


        • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

          Опитай ръчно да вдигнеш масата ,и провери защитите в ел. таблото.

          Коментар


          • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

            Масата я вдигнах до средата на хода и ръчно, но няма промяна.

            Коментар


            • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

              Замери на изхода на крайния изключвател има ли верига щото много ядове съм брал с тия боклуци . Нагарят омекват им пружинките кривят се пластините все голяма гадост .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                Оказа се, че помпата, която върти и не спира, не е за вода, а най-вероятно маслена.

                Коментар


                • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                  Фрезата тръгна! Налях масло на всички места, които видях, че има за наливане, вдигнах масата в крайно горно положение за да проверя маслото в основата на винта, видях че има и тръгнах да спускам масата отново ръчно, нещо цъкна и помпата спря, всички ходове тръгнаха. Поиграх си 10-15 минути и пак спря! Отново вдигнах догоре ръчно, спуснах малко, цъкна и тръгна. Предполагам, че някъде не достига масло, но не откривам къде.

                  Коментар


                  • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                    Помпата която е на горната маса е за блокиране на гайката при работа .Мисля че и на този винт има подобен блокаж.

                    Коментар


                    • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                      Я дайте акъл как най-лесно според вас да си направя нов клин за основната шейна на струга. И от какъв материал - намислил съм засега да е стомана 45 - някакви съображения за друг материал?

                      Дълъг е 600мм, разлика в дебелината в двата края е около 5-6мм (фабричния в единия край е около 5мм дебел, в другия грубо 10), наклона на лястовичата опашка е 55 градуса и височина по вертикала 16мм.

                      Сдобил съм се с 2 HSS 55 градусови фрези - едната за грубото и другата за финиша.

                      Аз имам някои идеи, но ми се чинят доста прекалени. Ще отиде МНОООГО време и МНОООГО материал фира в стружки. То един пас на това (мисля да го направя 70 сантиметра и после да преценявам коя точно част да използвам след пробите), да речем на 20мм/мин. отива на 40 минути.
                      Последно редактирано от sparkybg; 21-12-15, 19:29.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                        Ето ти идея: Подлагаш от въшната страна на клина ламарина с дължината и ширината на клина и си ти. На моят струг процедирах така и няма вече проблем. При мен подложих ламаринка с дебелина 0,5мм и се успа. Успех каквото и да решиш!
                        "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                        Ат.Буров.

                        Коментар


                        • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                          Първоначално публикуван от pgv64 Преглед на мнение
                          Ето ти идея: Подлагаш от въшната страна на клина ламарина с дължината и ширината на клина и си ти. На моят струг процедирах така и няма вече проблем. При мен подложих ламаринка с дебелина 0,5мм и се успа. Успех каквото и да решиш!
                          Де да ставаше.... Ако имаше шанс да стане с подлагане нямаше да си играя с фрезоване. Ще фрезовам и хоризонталните повърности, и наклонените, както на дъската, така и на седлото. Съответно, за да пасне точно наклона на новия клин трябва да го закрепя заедно с дъската на фрезата, и да ги движа заедно като давам наклона. Или поне не виждам друг начин, освен после дълга и тъжна ръчна обработка с доволно голям процент възможност за омазване на нещата.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                            Клина сам по себе си е труден за изработка,все пак е ромб с променлива ширина.Аз си мисля за подложка,впрочем ако старият клин е жив(не е крив),може да го сложиш като подложка и да рендосаш късите страни.За работната повърхност ще трябва шлйаф,но на какъв ще го крепиш при обработкта,може би пак на старят клин,стига да държи масата.
                            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                            Коментар


                            • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                              Стария клин не става. Наранен, неравномерно износен, крив и подбит. То сигурно 90% от времето ще отиде за клина. Просто не виждам начин да го избегна, обаче.

                              Тук се вижда малко от "хубавинята":
                              Последно редактирано от sparkybg; 21-12-15, 20:28.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                                Стария клин не става. Наранен, неравномерно износен, крив и подбит. То сигурно 90% от времето ще отиде за клина. Просто не виждам начин да го избегна, обаче.
                                Имаш проблем,кой по-дяволите е изкъртил чугуна,тоя е за убиване.Нищо друго не се сещам в момента за тоя клин,днес цял ден махах крачоли в гаража и не мога да мисля,но решение има,само трябва да се избере най-рационалното.
                                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X