Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за телподаващо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Въпрос за телподаващо

    А, то може да се направи колкото искаш. Въпроса е че малко стандартни инсталации ще издържат на това. Стандарта за обикновен щепсел е 16А. Има и такива по 20. От там нагоре, по стандарт, трябва да намаляваш ПВ-то, иначе топиш контакта, или гърми инсталацията. А и падовете по инсталацията стават големи, заради големия ампераж. Аз за да работя читаво с мойто, съм изкарал 6 квадрата директно след главния бушон. Иначе напрежението на моменти пада доста ниско - с 15-ина - 20 волта, че и повече, само по тънките жици от там до контакта.

    Това е и причината да ги правят толкова.

    ПП: Твойто е 220, ама с както ПВ при тия 220? Предполагам не повече от 25%.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #17
      До: Въпрос за телподаващо

      В книжката пише 35% но колко е вярно не знам. Щепсел не съм горил още но и при мен кабелите в гаража са бая яки осем квадрата входящите от таблото са 20 кадрата алуминиеви то и много на максимален ампераж не съм работил.
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • #18
        До: Въпрос за телподаващо

        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
        В книжката пише 35% но колко е вярно не знам. Щепсел не съм горил още но и при мен кабелите в гаража са бая яки осем квадрата входящите от таблото са 20 кадрата алуминиеви то и много на максимален ампераж не съм работил.
        Да де, ама на колко места има такава изолация? Смея да твърдя - на много малко. Обикновено жиците към обикновените контакти са два - два и половина квадрата някъде някъде. И като пусна инвертора, лампите премигват. А като го напържа докрай, ако компресора в тоя момент е вързан на същия контакт или фаза, започва да глъхне. Случвало се е и да изгасне съвсем. На разклонителя от 6 квадрата, вързан кажи-речи дирекно за чашките, и дълъг 20-ина метра, тоя проблем отсъства.

        Накратко, за съжаление на много малко места има яка промишлена инсталация. А където има, често има и трифазен ток. А трифазна машина си е друга бира, както и да го погледнам.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #19
          До: Въпрос за телподаващо

          Аз взех струна лидер 250 дават му макс 260 А...МОНОФАЗНО....е.....и не е вярно че трифазните са по скъпи.....за справка пак струна.....! В единия гараж няма трифазен в другия има ...затова взех монофазно..естествено трифазното е за предпочитане! За макс.натоварване и дума да не става ....инсталацията си държи без проблем на 4 кв.мм но на повече от 150А и продължителност повече от минута непрекъснат шев от пистолета започва да тече пластмаса....Според мен за 200А и нагоре иска водно...инъче без проблем прави шев широк 1,5 см и дебел около 0.5 см....с дължина колкото издържи ръкохватката или заварчика...таз машина умора няма...!
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #20
            До: Въпрос за телподаващо

            Когато правих инсталацията я правих да работи това на снимката то вчера си намери новия собственик да му е честито! Аз ще копувам инвертор защото с това на вилата гасях телевизорите на съседите пък и вече не ми се мъкне двайсетина години стигат .
            Прикачени файлове
            Последно редактирано от sek.1; 12-08-09, 06:25.
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • #21
              До: Въпрос за телподаващо

              Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
              Аз взех струна лидер 250 дават му макс 260 А...МОНОФАЗНО....е.....и не е вярно че трифазните са по скъпи.....за справка пак струна.....! В единия гараж няма трифазен в другия има ...затова взех монофазно..естествено трифазното е за предпочитане! За макс.натоварване и дума да не става ....инсталацията си държи без проблем на 4 кв.мм но на повече от 150А и продължителност повече от минута непрекъснат шев от пистолета започва да тече пластмаса....Според мен за 200А и нагоре иска водно...инъче без проблем прави шев широк 1,5 см и дебел около 0.5 см....с дължина колкото издържи ръкохватката или заварчика...таз машина умора няма...!
              Това е с ПВ 30% при 170А. При 250 ще е някъде не повече от 10-ина процента.

              Машинката не е никак лоша, но с нея не можеш да натовариш инсталацията кой-знае колко.

              Всъщност интересното е че и мойто не нагрява контакта, след минута заваряване на 200А. Ама за тая минута ми припарва през ръкавиците.

              ...то и с тел 0.8, около 200А е абсолютния максимум, поне според дебелите книги. За повече - милиметър.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #22
                До: Въпрос за телподаващо

                То за това има различни шлангове малкия го дават до 160 ампера а голями има над 500 амперови. Аз като работя по продължително над 150 ампера слагам голямия той загрява много трудно.
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #23
                  До: Въпрос за телподаващо

                  Пък аз се чудя защо всички толкова държите да заварявате дебели железа с телоподаващо.... 6 мм ламарина се заварява с какъв да е монофазен електрожен с 2,5 или 3,2 електрод с един шев... Ако е инверторен, можеш да го мъкнеш по стълби, скелета и където ти е кеф.... К'во толкова се кефите да тормозите горките телчета с 200-300 А, не вдявам хич. На тях силата им е в тънките ламаринки....
                  "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                  Неизвестен мъдрец

                  Коментар


                  • #24
                    До: Въпрос за телподаващо

                    Ми....аз си имам инвертор...KITin 165.....Кракра Т180....един правен монофазен електрожен около 200-250....самоделка..имам и аргон(ВИГ) и струната....лидер 250.....Само споделяме опит.....НО...да не забравяме че с телоподаващото се заварява в всяко пространствено положение дори от аматьор ....с електрожен над главата (таван) си иска майсторлък...а ако с едната ръка си се хванал за винкел и висиш от терасата същевременно с лакъта подпираш винкел за сенник а с другата ръка държиш електрода че и маска няма щото неможе.....и заваряваш на тавана става екшън....така че и телоподаващото влиза в действие.....на точното място в точния момент.....
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • #25
                      До: Въпрос за телподаващо

                      Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                      Пък аз се чудя защо всички толкова държите да заварявате дебели железа с телоподаващо.... 6 мм ламарина се заварява с какъв да е монофазен електрожен с 2,5 или 3,2 електрод с един шев... Ако е инверторен, можеш да го мъкнеш по стълби, скелета и където ти е кеф.... К'во толкова се кефите да тормозите горките телчета с 200-300 А, не вдявам хич. На тях силата им е в тънките ламаринки....
                      Напълно съм съгласен !
                      200-300 Ам. телоподаващи са за производство имат висока производителност и добро качество на шева ..
                      Може би домашните майстори се насочват към телоподавашите заради по лесната работа с тях отколкото с електрожен !
                      https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                      https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                      Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Въпрос за телподаващо

                        Е, то ако става въпрос за трактори или циркумати, там работата е съвсем друга и ползата от тях е безспорна. При промишлена употреба обаче машинките (и парите) са доста различни... За парите за едно телоподаващо средна хубост за домашна употреба можеш да купиш чуден инвертор и да не се занимаваш с глупости....
                        Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                        .....Може би домашните майстори се насочват към телоподавашите заради по лесната работа с тях отколкото с електрожен !
                        Какво му е по-лесното? Сигурно, щото по-лесно се пали и води шева... Ама заварка на открито, където подухва вятър или на някое криво местенце, дето не можеш да набуташ ръкохватката едва ли ще е по-лесна дори и за майстор...
                        Абе вкусове разни, но хората се лъжат, като гледат отстрани или слушат тоя-оня, пък после се чудят защо не става както искат.
                        Последно редактирано от kuzdov; 13-08-09, 00:44.
                        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                        Неизвестен мъдрец

                        Коментар


                        • #27
                          До: Въпрос за телподаващо

                          Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                          Напълно съм съгласен !
                          200-300 Ам. телоподаващи са за производство имат висока производителност и добро качество на шева ..
                          Може би домашните майстори се насочват към телоподавашите заради по лесната работа с тях отколкото с електрожен !
                          В производството нещата са съвсем други за някои детайли изискванията към заваръчния шев са жестоки особено като дойде ордата дефектоскописти почва се натискане на преса под различни ъгли ренген рязане и микроскоп и други техни дивотии докато се стигне до метод даващ нужната якост и тук определящо е не кой метод е по лесен за работа а кой дава нужната якост обикновенно с аванс 30%. Сегашните цени на едно средно монофазно телоподаващо 140-160 ампера са напълно поносими и се излаща с едно искърпване на кола (джип) вместо парите да ги дадеш на някой некъдърен тенекиджия който пак няма да ти направи колата както искаш си я правиш сам и накрая като удариш чертата си напред с едно телоподаващо.
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • #28
                            До: Въпрос за телподаващо

                            Щом ги има всичките методи, значи има защо. Някога се бях понаучил на ръчно, ама сега съм пълна скръб. А с телоподващото на втория час си се справях прилично.

                            Да не забравяме че има тръбни телове. Там "газът" си е в телта. Не съм работил с такова, но когато мъкненето на бутилки е определящо, със сигурност са вариант, макар и по-скъп.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Въпрос за телподаващо

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              Щом ги има всичките методи, значи има защо...
                              Така е.
                              Заваряването по джипките преобладаващо е за телоподаващо. Ламарините са около 1мм., рамата е 2мм. Изключение е заваряването на разни детаили по мостовете и окачването, където има по здрави железа. За там трябва по мощно телоподаващо, или машина за РЕДЗ.

                              Тръбните телове са друга тема. Искат мощна машина - от 400А нагоре. Могат да работят само в долно положение. Използват ги за заваряване на дъна и наваряване на разни детаили и т.н.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Въпрос за телподаващо

                                Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                                Така е.
                                .....
                                Тръбните телове са друга тема. Искат мощна машина - от 400А нагоре. Могат да работят само в долно положение. Използват ги за заваряване на дъна и наваряване на разни детаили и т.н.
                                Защо пък само в долно положение? И мощноста си зависи от това какво заваряваш ,примерно за корени и за средни дебелини не са нужни чак такива амперажи.
                                Единственото сигурно нещо е, че нищо не е сигурно.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X