Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за телподаващо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Въпрос за телподаващо

    Първоначално публикуван от joe007 Преглед на мнение
    Защо пък само в долно положение? И мощноста си зависи от това какво заваряваш ,примерно за корени и за средни дебелини не са нужни чак такива амперажи.
    Така е. Сега погледнах един справочник на Кастолин - тръбни телове работещи със и без защитен газ - цяла наука...

    Коментар


    • #32
      До: Въпрос за телподаващо

      някой виждал ли е такова телоподаващо?
      машината е модул-правотоков токоизточник и отделен телоподаващ модул.
      тежи бая-мотокар я товари ,двама човека я смъквахме на едно платно ,което се сгъна като весник,тежи повече от 300кила,вътре всичко е чиста мед,магнитопровода е Ш образен,има-няма 100кила абе сериозна машина.
      650ампера.
      незнам дали не е 3в1,защото е претърпявала ремонт ,някой неща са заменяни,други по панела липсват,вътре има някой свръзки тип "баш майстор" но като цяло изглежда добре,отдолу на панела има 4букси-два + като над единия пише 300ампера,маса и управлението на телоподаващото .
      утре ще направя по добри снимки,защото тези са от сега,тъкмо се прибрахме и разтоварихме железора....
      за мащабност-бутилката зад машината е от големите.




      Коментар


      • #33
        До: Въпрос за телподаващо

        ПВ: 100% при 500А Бати чудовището

        Коментар


        • #34
          До: Въпрос за телподаващо

          Тва е профи апарат.Заварял съм с такъв телоподаващото е на отделен модул с по 7-8 метра кабели отделени от основния со апарат.
          Джорджо от форума продаваше такъв.
          Много занемарена машината кофти стопанин е имала.

          Коментар


          • #35
            До: Въпрос за телподаващо

            май е същата дето джорджо я продаваше,
            ще я сервизирам тези дни,ще наснимам.само искам да знам горе долу техническите характеристики,възможностите и кое как,тази табелка дето е сложена нещо не я разбирам...
            къде е сеа спарки да умре от яд дето е на 100% при 500амп.,даже неговото инверторно няма такива възможности

            Коментар


            • #36
              До: Въпрос за телподаващо

              В работата имам едно подобно българско Г 500 на Кракра Перник което не е работило поне от двайсетина години седи и прашасва в един склад. Оригиналната му ръкохватка е направо фитнес уред.
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #37
                До: Въпрос за телподаващо

                току що подкарах машината.някой неща не са ми ясни-като го пусна защо трансформатора не бръмчи,не издава грам шум.?чак когато натисна копчето в шланга,два контактора включват машината... има едно цк копче което като се щракне показва напрежението.
                трафа на оперативната верига, предполагам,за кратко време загрява.?
                телта сигурно защото е ръждива мъчи мотора и буксува,препоръчайте тел,който да не ръждясва ,защото цо-то няма да се ползва по цял ден.предполагам тази е ръждясала ,поради морския климат?!
                възможно ли е да се направи плавно регулирането на тока и напрежението.?
                машината е преправяна,като смъкнах капака,ремонта лъсна като месечина в тиган,греещия траф е пренавиван,диодите са руски,има някой неизвестни свръзки.
                след малко ще кача снимки.

                Коментар


                • #38
                  До: Въпрос за телподаващо

                  Няма тел която не ръждясва ако е на влажно място е освен неръждавейката за това телта се продава опакована в херметична опаковка и е вакумирана за да не ръждяса още по складовете. Аз от няколко години ползвам турска тел купувам я от Харко по 70 лева 15 кг ролка телта е много добра. Недей да работиш с ръждясала тел ще задръстиш шлауха който води телта. Някъде не пише ли фирма производител?
                  Последно редактирано от sek.1; 27-08-09, 19:43.
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • #39
                    До: Въпрос за телподаващо

                    Каква е тая тел бе човек,аз днес си взех оттам и беше 48лв/15кг
                    А иначе като гледам таблицата не е комбинирана 3 в 1 ,а си е само токоизточник с отделно телоподаващо за МИГ/МАГ

                    Коментар


                    • #40
                      До: Въпрос за телподаващо

                      Миналата година купих две ролки по 70 лева сега може и да е паднала ще погледна по фактурите на колко идва служебната че съм накрая и трябва да купувам пак.
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • #41
                        До: Въпрос за телподаващо

                        колегата каза,че машината е немска,но трафа на оп.верига е пренавиван 100% и сигурно затова грее.
                        а как да оправя евробуксата ,защото прекъсва,колегата каза,направо да купувам нов шланг,но стария си е абсолютно наред,а и нямам 100лв излишни...с контактен спрей дали ще се оправи,утре ще одухам всичко ,защото се е посъбрала ръжда от телта по накрайника,а и машината е събрала бая прах.

                        Коментар


                        • #42
                          До: Въпрос за телподаващо

                          Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
                          колегата каза,че машината е немска,но трафа на оп.верига е пренавиван 100% и сигурно затова грее.
                          а как да оправя евробуксата ,защото прекъсва,колегата каза,направо да купувам нов шланг,но стария си е абсолютно наред,а и нямам 100лв излишни...с контактен спрей дали ще се оправи,утре ще одухам всичко ,защото се е посъбрала ръжда от телта по накрайника,а и машината е събрала бая прах.
                          Абе приятелю , от къде ги вадиш такива машинки от време на време ?!
                          Тази е италианска , а не германска но това няма особено значение . Arcos е най-стабилната италианска марка в заваряването . Това че не е широко разпространена у нас е защото в момента печалбари-търговци внасят измислици. Самия факт че при 500А дава ПВ100% говори сам по себе си . Друг е въпроса , че машинката сигурно ми е набор .
                          За прекъсването колегата може и да е прав . За всеки случай обаче ако можеш - изкарай жилото по което върви тела от шланга и го промии с бензин . Това и без друго се прави периодично , иначе като се задръсти почват тези проблеми.
                          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                          Коментар


                          • #43
                            До: Въпрос за телподаващо

                            36 волта ли е оперативната верига ? В работата може и да имам някой заводски траф свален от някоя машина. Ако принципа е като на Г 500 с включването на машината единя контактор около 16 ампера включва вентилатора и захранването на оперативната верига а втория 63 - 100 ампера се включва от копчето на ръкохватката и подава захранване на големия (силов) трансформатор. Една такава верига изхвърлих от едно Г 500 което работи като електрожен трафа и исправителния блок трябва да са някъде в работата ако някой не ги е отнесъл.
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • #44
                              До: Въпрос за телподаващо

                              36 ще да е.иначе има два контактора,но вентилатора нещо не се включва.да не би машината да е направена като новите-загрява и тогава включва вентилатора?
                              най-вече ме интересува как се действа.значи отпред на панела има 2копчета-a,b.c,d и 1,2,3,4
                              кое е за тока и кое напрежението,днес ще купя една нова тел,ще оправя шланга и довечер като виж съм изкарал некой шев

                              Коментар


                              • #45
                                До: Въпрос за телподаващо

                                За да се включва вентилатора според температурата някъде по работния траф трябва да има термодвойка която да задейства контактора на вентилатора. Може да има и термодвойка която да индикира на лицевия панел прегряване. Обикновенно на голямите машини (поне българскити и чешките) вентилатора се включва заедно с машината.
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X