Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за телподаващо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Въпрос за телподаващо

    Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
    36 ще да е.иначе има два контактора,но вентилатора нещо не се включва.да не би машината да е направена като новите-загрява и тогава включва вентилатора?
    най-вече ме интересува как се действа.значи отпред на панела има 2копчета-a,b.c,d и 1,2,3,4
    кое е за тока и кое напрежението,днес ще купя една нова тел,ще оправя шланга и довечер като виж съм изкарал некой шев
    Вентилатора би трябвало да работи постоянно.
    А копчетата и двете са за напрежението(при МИГ-МАГ заваряване копчето което е за скороста на тела променя и ампеража,поради куп причини) .Едното е грубо а другото финно регулиране.С това третото си избираш диапазона в който искаш да регулираш напрежението.
    Последно редактирано от joe007; 28-08-09, 21:09.
    Единственото сигурно нещо е, че нищо не е сигурно.

    Коментар


    • #47
      До: Въпрос за телподаващо

      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
      За да се включва вентилатора според температурата някъде по работния траф трябва да има термодвойка която да задейства контактора на вентилатора. Може да има и термодвойка която да индикира на лицевия панел прегряване. Обикновенно на голямите машини (поне българскити и чешките) вентилатора се включва заедно с машината.
      гледах,но ....бушона на вентилатора си е здрав,освен трафа да е нещо кофти,на снимките се вижда,че има някой кабели дето просто си стърчът. или вентилатора да е изгорял?.а относно панела-и той е претърпял доста ремонти-някой работи липсват,други не работят,но...като цяло машината ме кефи ,остава и да почне да заваря.днес не можах да купя тел,така ,че теста се отлага за понеделнки,до тогава,прегледи,ремонти...всичко поред,ето и снимките.
      имам и един въпрос-може ли да я ползвам като електрожен?







      Коментар


      • #48
        До: Въпрос за телподаващо

        Изводите около кабела с надпис 300А са точно за електрожен...пробвай го...инъче за какво ще ги сложат...? А ключа номериран с 1-2-3-4 ми се струва че може би е за функция електронитоване.
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • #49
          До: Въпрос за телподаващо

          Ясно,повечето неща вече ми се разясниха,имам и някой други въпроси.шланга към + или - се свързва?,може ли да се сложат потенциометри за плавно регулиране ? ако някой колега има схема на машината или знае откъде може да се вземе,моля да я помести,ще е полезна не само на мене.благодарско.

          Коментар


          • #50
            До: Въпрос за телподаващо

            Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
            може ли да я ползвам като електрожен?
            Едва ли може да се ползва като електрожен при него волтовете са константа (постоянни непроменливи) регулира се само по ампери. При МИГ - МАГ заваряването волтовете също са променливи.
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • #51
              До: Въпрос за телподаващо

              добре,ако не може да се ползва като електрожен,защо е единия + до 300ампера? просто не ми идва на акъл за какво друго може да е?..
              сега видях,че където е края на евробуксата има една контра гайка,явно там минават всички тоци и не е правила добър контакт,че се е осветкала и заварила...

              Коментар


              • #52
                До: Въпрос за телподаващо

                По принцип колегата sek.1 е прав че за електрожен харектеристиката трябва да е мека...а при миг/маг е твърда но не е невъзможно да работи и като ММА....и забелязах че диодите са БХ 200 Амперови руски....имам 3 бр.....такива.....

                Последно редактирано от Roninn; 29-08-09, 22:53. Причина: Добавяне на снимка
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • #53
                  До: Въпрос за телподаващо

                  а след като машината е токоизточник/цо/ и има голям ток,може ли да се ползва като резак/рубене/ с коксови електроди?

                  Коментар


                  • #54
                    До: Въпрос за телподаващо

                    някой трифазни телоподаващи имат възможност да работят и на ММА режим ,така че не би трябвало да има проблем и това да работи така!
                    Последно редактирано от welderargon; 30-08-09, 20:37.
                    https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                    https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                    Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                    Коментар


                    • #55
                      До: Въпрос за телподаващо

                      днес отхвърлих още малко работа,
                      почистих шланга-спиралата и някой от компонентите от човката.
                      телоподаващото има проста схема с транзистор и тиристори,която управлява мотора.
                      трябва да проверя дали ходи ток до вентилатора и да го поизчистя малко.утре ще купя тел,и може би ще започнат тестовете....
                      сравнявах машината с една подобна от електрик90 и като характеристики са подобни,така че предполагам може да се ползва за рубене?но все пак знаещите да кажат.

                      Коментар


                      • #56
                        До: Въпрос за телподаващо

                        Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
                        а след като машината е токоизточник/цо/ и има голям ток,може ли да се ползва като резак/рубене/ с коксови електроди?
                        Рубенето спада към ръчните методи , т.е. токоизточника трябва да е със стръмно падаща характеристика - такава каквато ЦО-то няма. С други думи - за да рубиш , трябва да имаш източник , който да работи с обмазани електроди или ВИГ . Понеже тази машина има доста малко общо с рождените и характеристики , огледай на какво изобщо може да работи.
                        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                        Коментар


                        • #57
                          До: Въпрос за телподаващо

                          ами стигнах до извода,че ще е само цо...
                          колегата по горе спомена ,че може да работи и като електрожен,ще пробвам.
                          иначе трафа и е Ш образен,като от всяко краче,излизат един сноп кабели,общо 3снопа и влизат в двата ключа,оперативния траф,е малко скапано направен,ама като намеря подходящ ще го заменя,
                          шланга и количката за телоподаване ги изчистих,тия дни ще оправя и голямата машина и трябва да купя тел,че все забрявам.

                          Коментар


                          • #58
                            До: Въпрос за телподаващо

                            Първоначално публикуван от asko Преглед на мнение
                            Вчера звънях за траф по фирмите производителки на зараръчни машини.
                            Цените са от 200 до 400лв. Сега ми помогнете,колко ампера да взема за монофазна мащина и заваряне на материал с дебелина 1-6мм .
                            Няма да сеоткажа защото съм събрал другите неща и в момента работя по кутията.
                            Ако не съм закъснял - да помогна. На тези зъня ли - http://viki-b.my.contact.bg - правят заваръчна техника и всякакви трансформатори. А и там разбират, може и със съвет да ти помогнат

                            Коментар


                            • #59
                              До: Въпрос за телподаващо

                              Първоначално публикуван от Kikko Преглед на мнение
                              Ако не съм закъснял - да помогна. На тези зъня ли - http://viki-b.my.contact.bg - правят заваръчна техника и всякакви трансформатори. А и там разбират, може и със съвет да ти помогнат
                              Може би но едва ли ! Знам че не се занимават с ремонти на не произведени от тях машини ,а пък и подобно чудо на техниката от миналия век може да бъде обект на сервизиране и от много добър елтехник запознат с апарати от този вид ...
                              Вече сатана въпрос в подобна тема че такива машини май ще е най-добре да бъдат издадени на вторични суровини и с помощта на тези парички да бъде закупено нещо по съвременно например машина от горе споменатата фирма която вече започна производство и на комбинирани инверторни МИГ/МАГ и ММА заваръчни машини
                              https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                              https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                              Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                              Коментар


                              • #60
                                До: Въпрос за телподаващо

                                Колеги с моето телподаващо стигнах доста напред,кутията подаването на тела почти всичко съм направил,остана ми само трафа и дросела които мисля да купя готови за около 300лв.
                                Моят въпрос към вас е такъв дали може инверторен електрожен да се ползва за токоизточник.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X