Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Беседа за проблемите и трудностите при заваряване.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Беседа за проблемите и трудностите при заваряване.

    Първоначално публикуван от Ivanko Преглед на мнение
    Ами миналата година бяхме на курс за аргон тази година за електрожен, точно срещу КАТ София, има една сграда от горе й пише с голями букви "Монтажи", е там... ама не им помня имената с точност... май Славе и Киро да бяха (баща и син)
    ........
    Значи не съм сгрешил ( познавам почерка ) - попаднал си на правилното място . Там отзад в бараките ми е минал "държавния стаж" . А иначе Слави и Митко Рачев останаха единствените свестни хора , от които наистина можеш да научиш нещо...
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

    Коментар


    • До: Беседа за проблемите и трудностите при заваряване.

      Първоначално публикуван от Ivanko Преглед на мнение
      Ами миналата година бяхме на курс за аргон тази година за електрожен, точно срещу КАТ София, има една сграда от горе й пише с голями букви "Монтажи", е там... ама не им помня имената с точност... май Славе и Киро да бяха (баща и син)
      Иначе като казахте за бойлерите на ТЕСИ, тези неръждаемите от по 80-100литра знам колко се пукат... в завода имаше един такъв нов и поне 3-4 пъти съм го заварявал на аргона шев по 10-тина см. и се пука все на различни места... Също и един правих се беше поцепил на много ситни места... Явно е, че им е тънка ламарината и шева не е одстатъчно дебел ли и аз незнам... ама не държат добре на температура и налягане когато за заедно
      Попадал съм на една украинска неръждавейка която както истине заварката и пука до нея или около нея няма заваряване а няма и огъване като я сгънеш на абканта на 90 градуса и се напуква. На времето цистерната на камиона ми беше изцяло неръждавейка 23 000 литра три камери къква беше тая неръждавейка и с къкво беше заварявана не знам но ремаркето имаше поне 1 000 000 километра тръскане по българските пътища и никъде не се беше пукало.
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • До: Беседа за проблемите и трудностите при заваряване.

        Ами Владо значи, че е каръден Славе- вярно е , но пък не ни отделяше достатъчно време за показване и учене (за теория дажепочти нямаше)... почти не се мяркаха докато светкахме... само ни покажат в общи линии и това е, после се мъчиш, мъчиш... и винаги казваха... то стажа ще ви научи след това, споко Само ако имаш по-сеозен проблем ги извикаш и покаже ти как става перфектно и пак те остави да се мъчиш
        Иначе за неръждавейката, в завода кадето бяхме има едни огромни машини които работят на около 200градуса с масло и в тях има влага пуската от пара (сушат плат- Вапоризатор се казва) и там колко пъти съм заварявал едни ушета на едни капации (даже тази неръждавейка я хваща и магнита малко, та във вторичните все не ни я примеха за неръждавейка ами за чисто желязо)... ти го заваряваш то с епуга намножестно пусканити до шева... ама накрая им схванах цаката.. изкарам напречно на пукнатините един бърз шев с агрона с трупане (така че да не загрее много метала) и после пак на бързо още няколко напречни шева и няколко надлъжни и позапълня пукнатините, нищо че станат нови, веченали около тях има нов материал. Нали, говоря за пукнатини до 5-8см. не повече и то точно на ушетата на пантите на капаците... нямаха мърдане след тази интервенция
        Моите снимки...
        https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
        https://500px.com/ivankoo

        Коментар


        • До: Беседа за проблемите и трудностите при заваряване.

          Димитър Рачев ми е преподавал и на мен
          Само дето годинките малко вече му пречат...
          А ТЕСИ правят и неръждаеми бойлри, но аз не бях в този цех.
          В първите години на производствот на бойлери някакъв малоумник наложил правилото по надлъжния шев на бойлерите да няма провар...
          Щото провара пречел разбираш ли на емайлирането...
          И ако избиел провар болера се бракува...
          Като започнали да се връщат нацепени бойлери, все още в гаранция, и потърсили причината-разбрали, и пооправили нещата, но вече лошото име било факт.
          Сега почти всичко в цеха за малките бойлери е атоматизирано, и фактора "майсторлък" не играе голяма роля.
          Но все пак с некадърници не става, а такива се намират там в доволно количество.

          А неръждавейката понякога се цепи и пука поради химичния състав на водата. Добре заварен бойлер се цепи, и като търсят причината излиза междукристална корозия, имаше нещо с химичния състав на водата, разни съединения се вклиняват в кристалната решетка на стоманата...
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • До: Беседа за проблемите и трудностите при заваряване.

            Абре момци , нали някъде вече уточнихме , че н евсяка неръждавейка се заварява ! От неръждавейка и ножове се правят - не всичко що хвърчи се яде .
            От целия клас неръждясващи стомани , най-безпроблемни за заваряване са т.нар. аустенито-феритни. От тях сигурно почти всеки е чувал за стомана от типа 18/8 , т.е. Хром 18% , Никел 8 % . Е те тази хем се заварява , хем за цистерни става , хем за тръбопроводи в химическата и ядрената промишленост ! ... Стават и такива с 10 или 12 % никел . А на украинска дето се пука и аз съм попадал , ама след хим-анализа се оказа , че тя е Х18Т . Намерихме и на нея цаката , ама с термообработка .....
            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

            Коментар


            • До: Беседа за проблемите и трудностите при заваряване.

              Тази кадето аз разправям си е заварявана, но 4-5 години в такава среда вътре вмашината си оказва влиянието явно и после ходи заварявай а тези във вторични ще ми викат, че е черно... айде да мушнат черна стоаман там... за 3 месеца ще я няма
              Моите снимки...
              https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
              https://500px.com/ivankoo

              Коментар


              • До: Беседа за проблемите и трудностите при заваряване.

                ... е вярно има неръждавейка който наистина не може да се заварява но това става ясно още след като изстине заварката ...
                ......пък четейки поста на Кольо се чудя каква хубава причина са си измислили за цепенето на бойлерите ...дали наистина водата е виновна ... а на моя водата дори след повече от 12 год. не му е направила нищо ...
                https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                Коментар


                • До: Беседа за проблемите и трудностите при заваряване.

                  Ами попаднал си на бракуван явно, от тези с провара по надлъжния шев
                  Моите снимки...
                  https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
                  https://500px.com/ivankoo

                  Коментар


                  • До: Беседа за проблемите и трудностите при заваряване.

                    Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                    ... е вярно има неръждавейка който наистина не може да се заварява но това става ясно още след като изстине заварката ...
                    ......пък четейки поста на Кольо се чудя каква хубава причина са си измислили за цепенето на бойлерите ...дали наистина водата е виновна ... а на моя водата дори след повече от 12 год. не му е направила нищо ...
                    Това за химичния състав на водата го чух от един технолог ли, какъв ли... В ТЕСИ.
                    Личеше си, че човека е читав, знае много за металите и технологията им, беше на високо ниво в йерархията, и май не с връзки.
                    Бяхме подели разговор за качество, издържливост, провари, методи за заваряване... И тогава той каза това за водата...
                    Ама знам ли, може и да е било само измислица.
                    Но както се знае-в различните краища на България водата е с различен хим. състав. И някои области наистина може да са противопоказни за инсталиране на неръждаеми бойлери.
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • До: Беседа за проблемите и трудностите при заваряване.

                      Тая работа с химичния състав (на ПИТЕЙНА вода) и напукваща се неръждавейка, аз (покаял се химик) я приемам малко скептично.

                      Коментар


                      • До: Беседа за проблемите и трудностите при заваряване.

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Тая работа с химичния състав (на ПИТЕЙНА вода) и напукваща се неръждавейка, аз (покаял се химик) я приемам малко скептично.

                        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                        Това за химичния състав на водата го чух от един технолог ли, какъв ли... В ТЕСИ.
                        Личеше си, че човека е читав, знае много за металите и технологията им, беше на високо ниво в йерархията, и май не с връзки.
                        С човек нависоко в йерархията не се спори !
                        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                        Коментар


                        • До: Беседа за проблемите и трудностите при заваряване.

                          След като водата разрушава неръждавейката защо всички машини съдове и тръбопроводи на млекопреработвателните и други предприятия от хранително вкусовата промишленост предприятия са само от неръждавейка ? Навремето в Сердика София (и не само в София) всички съоръжения поне един път в седмицата се миеха с гореща вода (пара) и натриева основа (сода каустик) пък не се разпадаха.
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • До: Беседа за проблемите и трудностите при заваряване.

                            Първоначално публикуван от nanego Преглед на мнение
                            Преди време имаше дискусия за заваряване на мед за черно,днес пробвах медна тръбичка за черно със добавъчен матреал кабел и стана пърфект,утре ще пусна снимки.
                            С малко закъснение

                            Коментар


                            • До: Беседа за проблемите и трудностите при заваряване.

                              може ли стоманена тръба да се завари към чугун?
                              значи става въпрос за гайката ,с която се натяга мотора на бормашината.
                              тъй като откъртих цялата планка с мотора,това го оправих,заварих го,обаче тая гайка влиза в чугуна и преди е имало някакви болчета дето са я държали,но вече..не,пробвах с чугунения електрод обаче не става пука се веднага.

                              Коментар


                              • До: Беседа за проблемите и трудностите при заваряване.

                                Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
                                може ли стоманена тръба да се завари към чугун?
                                значи става въпрос за гайката ,с която се натяга мотора на бормашината.
                                тъй като откъртих цялата планка с мотора,това го оправих,заварих го,обаче тая гайка влиза в чугуна и преди е имало някакви болчета дето са я държали,но вече..не,пробвах с чугунения електрод обаче не става пука се веднага.
                                Може, процедира се както заваряване на чугун. Щом пука веднага правиш някаква грешка, или електродите не струват.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X