Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малко теоретична помощ по заваряване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Малко теоретична помощ по заваряване

    Първоначално публикуван от edre Преглед на мнение
    Тудвасев_В.А-Рекомендации сварщикам-Арвик,1996-78с.pdf
    http://dox.bg/files/dw?a=1dd617533f
    На руски е ,но какво да се прави,като в България няма техническа литература....
    Колега , уважавам трудът ти да намериш този линк . И толкова .
    От една страна - нищо ново , описани са неща , с които сме си изкарвали хляба в България и чужбина 20 години преди датата на този файл . Дали щото у нас няма литература ?!
    От друга страна - техническа литература в Р България - бол . Просто трябва да проумеете , че не всичко е Википедия и Гугле в този свят . Има и библиотеки , има и книжарници . И хора с опит ....
    Последно редактирано от Vlado_Ts; 10-05-11, 20:07.
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

    Коментар


    • От: Малко теоретична помощ по заваряване

      Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
      Колега , уважавам трудът ти да намериш този линк . И толкова .
      От една страна - нищо ново , описани са неща , с които сме си изкарвали хляба в България и чужбина 20 години преди датата на този файл . Дали щото у нас няма литература ?!
      От друга страна - техническа литература в Р България - бол . Просто трябва да проумеете , че не всичко е Википедия и Гугле в този свят . Има и библиотеки , има и книжарници . И хора с опит ....
      Ами колега,погледни заглавието на темата:Малко теоретична помощ по заваряване
      След като нямаш нужда от такава помощ не сваляй.Има хора,на които със сигурност ще им свърши работа. За тях е предназначено.

      Коментар


      • От: Малко теоретична помощ по заваряване

        Първоначално публикуван от edre Преглед на мнение
        Ами колега,погледни заглавието на темата:Малко теоретична помощ по заваряване
        След като нямаш нужда от такава помощ не сваляй.Има хора,на които със сигурност ще им свърши работа. За тях е предназначено.
        Аз темата я гледам , откакто е пусната
        А ти явно не си ме разбрал . Не се заяждам , просто ми направи впечатление ей това :

        Първоначално публикуван от edre Преглед на мнение
        [B].....
        На руски е ,но какво да се прави,като в България няма техническа литература....
        Та в България техническа литература има - на български . По този повод , понеже в руския линк става въпрос за обикновен буквар , ако имаш мерак мога да ти дам два такива учебника на български да ги качиш в електронен формат . С уговорката после да си ми ги върнеш
        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

        Коментар


        • От: Малко теоретична помощ по заваряване

          Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
          Та в България техническа литература има - на български . По този повод , понеже в руския линк става въпрос за обикновен буквар , ако имаш мерак мога да ти дам два такива учебника на български да ги качиш в електронен формат . С уговорката после да си ми ги върнеш
          За имане - сигурно има. Ама не можем да отречем че руснаците са качили много, ама МНОГО литература в електронен формат, а за българска такава това е по-скоро изключение. Мисля че това имаше в предвид edre.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Малко теоретична помощ по заваряване

            Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
            Та в България техническа литература има - на български . По този повод , понеже в руския линк става въпрос за обикновен буквар , ако имаш мерак мога да ти дам два такива учебника на български да ги качиш в електронен формат . С уговорката после да си ми ги върнеш
            Аз също не искам да се заяждам.Но ти сам даваш отговор на въпроса защо го качвам.
            Защото вече го има в електронен вариант,и може да бъде споделено с много повече хора.
            А с тези два буквара колко души могат да се запознаят според теб,след като не са в електронен вид,а на хартиен носител?
            Ако имах скенер,може би щях да се наема да ги сканирам и обработя,за да ги свалят и други колеги.Но все пак си е много трудоемка работа,да знаеш.

            Благодаря sparkybg

            Коментар


            • От: Малко теоретична помощ по заваряване

              Здравейте колеги намерих тази книга ,на англйски език е и мисля че ще баде интересна за вас :
              The Haynes Welding Manual.pdf:
              http://dox.bg/files/dw?a=78b9c26c7e

              Welding symbols on drawings.pdf:
              http://dox.bg/files/dw?a=4d329fd26d

              Welding Pipeline Handbook.pdf:
              http://dox.bg/files/dw?a=e9aaf7ca42

              Engineering Structural Welding.pdf:
              http://dox.bg/files/dw?a=2485213833

              [welding] MIG-MAG Welding Guide - Lincoln Electric (eBook_ 48 pages).pdf:
              http://dox.bg/files/dw?a=a2e308e6d6

              Welding symbols.pdf:
              http://dox.bg/files/dw?a=1c99229887

              Location of Elements of a Welding Symbol.pdf:
              http://dox.bg/files/dw?a=cc60ef5883

              Audel Welding Pocket Reference.pdf:
              http://dox.bg/files/dw?a=e3aa718aeb

              Коментар


              • От: Малко теоретична помощ по заваряване

                Трябва ми теоретична помощ, относно проблеми и недостатъци при заваряване с TIG на тръби ( два цола-черно) с неръждавейка. Заварките се получават перфектно, но не мога да намеря инфо за технология, особености и най-важното дали се променя структурата и здравината на шева.

                Коментар


                • От: Малко теоретична помощ по заваряване

                  Първоначално публикуван от oldraper Преглед на мнение
                  Трябва ми теоретична помощ, относно проблеми и недостатъци при заваряване с TIG на тръби ( два цола-черно) с неръждавейка. Заварките се получават перфектно, но не мога да намеря инфо за технология, особености и най-важното дали се променя структурата и здравината на шева.

                  Технология трудно ще намериш . По простата причина , че при заваряване на черни тръби с неръждясващ тел има предимно недостатъци . Всъщност , подобно е положението и ако вместо тел използваш неръждясващи електроди .

                  А каква е причината в случая да избягваш нормалното заваряване ?
                  Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                  Коментар


                  • От: Малко теоретична помощ по заваряване

                    Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                    А каква е причината в случая да избягваш нормалното заваряване ?
                    Такива консумативи ми дадоха! Заварявам с 1.6 пръчки - неръждавейка и метала в шева така се смесва, че прилича на всичко друго, освен на хром-никел. Самата с-ма е хладилна, до 22 bar налягане.

                    Коментар


                    • От: Малко теоретична помощ по заваряване

                      Първоначално публикуван от oldraper Преглед на мнение
                      ....Такива консумативи ми дадоха!....
                      Е това ме изкефи ! Интересно какво щеше да стане , ако са ти дали медни пръчки ?!

                      Кажи му на този , дето ти е дал тези консумативи следното :
                      Една от основните цели в заваръчния процес е получаването на качествен ( откъм дефекти) шев - без непровар , без пори , шлакови включвания , или подрези . Отговорността за горното е на заварчика . Ти си си свършил работа.

                      Това обаче е необходимо , но не и достатъчно условие за получаване на качествено заварено съединение . Защото съществува и друга цел , отговорност на технолога , или конструктора . А и на двамата , взети заедно : Получаване на равна ( или приблизително равна ) якост в метала на шева и в основния метал !
                      А това се постига с подходящ избор на добавъчни материали .
                      В конкретния случай метала на шева има приблизително един път и половина по-висока якост от тази на тръбата . Изобщо не говорим за това дали шева е гладък и лъскав .
                      Като се вземат предвид остатъчните напрежения в процеса на заваряване , като се добавят и напреженията , възникващи в процеса на експлоатация и вследствие от динамично натоварване , то в един момент вероятността от поява на пукнатини в околошевната зона става съвсем реална .
                      Така че този неръждясващ тел е силно неподходящ в случая .
                      И понеже сигурно става въпрос за заваряване на "черна" нисковъглеродна стомана от тръба с диаметър ф52х3 , или нещо подобно , то и телът е тънък . По-подходящ е ф2.5 или 3 мм. , като шевът става на два прохода : корен и пълнеж . А марката на тела е от порядъка на 08Г2С.
                      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                      Коментар


                      • От: Малко теоретична помощ по заваряване

                        Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                        Като се вземат предвид остатъчните напрежения в процеса на заваряване , като се добавят и напреженията , възникващи в процеса на експлоатация и вследствие от динамично натоварване , то в един момент вероятността от поява на пукнатини в околошевната зона става съвсем реална .
                        Надявах се да не се оправдаят страховете ми! Всичко е уредено и утре ще ми доставят подходящи пръчки от каталога на UNITOR. Всички тези неудобства са понеже не съм в БГ. Благодаря за помощта!

                        Коментар


                        • От: Малко теоретична помощ по заваряване

                          Първоначално публикуван от oldraper Преглед на мнение
                          Надявах се да не се оправдаят страховете ми! Всичко е уредено и утре ще ми доставят подходящи пръчки от каталога на UNITOR. Всички тези неудобства са понеже не съм в БГ. Благодаря за помощта!
                          Освен всичко друго - при заваряване на черно с неръждаеми консумативи се получават хромни карбиди които са твърди и много крехки.
                          Почти задължително ще започнат проблеми, когато се отиде на минусови температури.
                          Може да се окаже даже, че ще трябва да изрежеш и презавариш всичко до сега. Дано да не съм прав..... и да имаш късмет!
                          АИГ-Заваряване ООД
                          Производител на заваръчни апарати "DEL"
                          http://www.aigwelding.com
                          0889 522 036

                          Коментар


                          • От: Малко теоретична помощ по заваряване

                            Първоначално публикуван от aig Преглед на мнение
                            Може да се окаже даже, че ще трябва да изрежеш и презавариш всичко до сега. Дано да не съм прав..... и да имаш късмет!
                            Късмет имам, че цялата доставка с тръби и кранове се забави!

                            Коментар


                            • От: Малко теоретична помощ по заваряване

                              Имам един въпрос надявам се че ще ми помогнете.Имам вътрешно тяло от климатик което ще приспособявам за воден конвектор и излизащите от него медни тръби фи 9 и фи 12 трябва ди ги включа в системата която е 1/2 цол полипропилен .Т въпроса ми е с какво да свържа медната към преходника който вероятно е от стомана или ако става по-лесно може и бронзов да намеря?

                              Коментар


                              • От: Малко теоретична помощ по заваряване

                                С припой може да се спои фитинг с подходящя резба и след това ползваш другите тръби.
                                Може да има и фитинг с резба който да се свърже директно към тръбата на конвектора с някаква "леща".
                                АИГ-Заваряване ООД
                                Производител на заваръчни апарати "DEL"
                                http://www.aigwelding.com
                                0889 522 036

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X