Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • В тази тема има ли кой да ми резне по мой шаблон една ламарина от неръждавейка или алуминий за една клавиатура на един асансьор? Дали може да ми гравира номерата на етажите? И ако не съм много нагъл да е бързо, защото ще спра асансьора на 19 етажен блок и ще ме линчуват. Желателно е в Борово, Враждебна или някъде по маршрута. Сегашната ламарина не прилича на нищо вече и наскоро някой си е пробвал ножиците за ламарина на нея. Знам, че е малко работа и повечето няма да се хванат и за това пиша тук.

    Коментар


    • Наплескай я с грес, лепни я на един картон и го занеси на някой с лазер . Може и на скенер или ксерокс, само хвани един размер с шублера .
      0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

      Коментар


      • Здравейте . Може ли KPD30 да ми прати тел. или да ми обясни за въпросната плазма https://viki-max.com/shop/plazma-za-...t-70-viki-lux/ купена от мен преди да прочета темата за съжалиние .Има ли пилотен пламък или не . при натискане на бутона на ръкохватката в въздуха не излиза пламък в същност това ли е критерия ?Купих я да режа по шаблони но ако става за ЦНЦ мога някой ден да спретна нещо .

        Коментар


        • За CNC не става ,направо е коронавирус за компютрите.А пилотна дъга трябва да има,само дето пали когато си иска - в сряда ,на нечетен ден или ако не е облачно.И още нещо,постепенно ще установиш,че и доставчика ти и плазмата дето си купил е по добре ако не ги беше срещал.
          Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com

          Коментар


          • stivemaster имали ли сте такъв апарат или сте работили с такъв ?

            Коментар


            • Препоръчайте плазма до 500 лева-ще се ползва рядко,при нужда в гараж.Нека препоръките да са за нещо което сте ползвали.
              Yamaha Yz450F
              Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
              Всичко с ''рошави''гуми!

              Коментар


              • Първоначално публикуван от ivo929 Преглед на мнение
                Препоръчайте плазма до 500 лева-ще се ползва рядко,при нужда в гараж.Нека препоръките да са за нещо което сте ползвали.
                Обади се на АИГ:https://www.aigwelding.com/Price%20L...All-In-One.pdf
                0осем9осем7шест0осем7едно
                Миро

                Коментар


                • Много не се чете ама е те да питам как може да си направим пилотен пламък ?Натиснете снимката за да я уголемите

Име:The-main-and-pilot-arc-of-the-DC-plasma-device-17.png
Прегледи:405
Размер:89.5 КБ
ID:6646959

                  Коментар


                  • Колега искам да ме разбереш правилно,вместо по-лесното - наивно да си кажеш (тоз пък на къв се прай сега).Плазмата може да има пилотна дъга ,може и да няма.Ако е трансформаторна без инвертор вътре (тоест с или без чопър) с нея може да се направи ,ако няма фабрично.Ако е обаче китайско инверторче,което е нагласено да работи някак,противно на учебниците по електроника - тогава каквото са направили в завода това е.Ако се опиташ да сложиш високочестотно (тъп вариант щото можеш да изпукаш нещо вътре) няма да стане.Ако пък минеш на варианта с горелка с изплюване - тогава ще дава грешка - претоварване по ток.Същото става и ако има високочестотно запалване и пилотна дъга.
                    Освен това самия ти въпрос обезмисля отговора - една горелка с изплюване, струва повече от този източник.
                    Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com

                    Коментар


                    • Как се настройват стъпките на драйвърите?Колкото повече са толкова по точни ли са,и едновременно с това колкото повече са толкова по малко въртящ момент ли имат?Също така

                      Коментар


                      • Ето този е драйвъра.Настройл съм го на най голям брой стъпки.

                        Коментар


                        • Въртящия момент си е един и същ. Просто брой импулси за оборот са това.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • Значи просто самата стъпка става по точна?А за половин и пълно напрежение,това да тръгва със пълния въртящ момент ли е?

                            Коментар


                            • Не по-точна. Само по-малка.

                              Current е ток, не напрежение. Докато стои на място сваля тока наполовина. Моторите греят по-малко така, но си и държат позицията 2 пъти по-слабо.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • Аха ето нещо много важно което научих.Благодаря! Мисля да правя четвърта ос за тръби и за нея ще е важно да задържа по добре мотора който държи центъра на тръбата.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X