Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

    Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
    Се си мИслим, че щеше да ти е по-лесно и леко да вдигаш от страната на машината а не от страната на бутилката
    ФАкт, обАче - имах готова заготовка от профили и трябваше да преправя всичко, не че сега не ги преправих де , но ми се скъсяваше дължината на конструкцията и бутилката трябваше да стои зад колелата и така центара на тежестта отивашев най-задния край и количката имаше склонност да се преобръща по таван

    Коментар


    • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

      Ако ти се работи и ти се занимава мога да купя няколко колички, само това червеното да е синьо или черно.

      Коментар


      • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

        Първоначално публикуван от dragozow Преглед на мнение
        Ако ти се работи и ти се занимава мога да купя няколко колички, само това червеното да е синьо или черно.
        Да минем налично

        Коментар


        • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

          Първоначално публикуван от dragozow Преглед на мнение
          Ако ти се работи и ти се занимава мога да купя няколко колички, само това червеното да е синьо или черно.
          Първо уточнете конструкцията.Аз не бих си купил точно тоя модел количка.Изглежда добре,но ще има неудобства при експлоатацията .
          https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
          https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

          Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

          Коментар


          • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

            Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
            Първо уточнете конструкцията.Аз не бих си купил точно тоя модел количка.Изглежда добре,но ще има неудобства при експлоатацията .
            Би ли дал идея за доработки. Аз тази я стъкмих набързо и не претендирам нито за функционалност, нито за уникален дизайн..

            Коментар


            • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

              Да, не е задължително да е точно тази.

              Коментар


              • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                Би ли дал идея за доработки. Аз тази я стъкмих набързо и не претендирам нито за функционалност, нито за уникален дизайн..
                Колелата са малки,мястото за поставяне на бутилката не е удобно.Доколкото виждам от снимката единствения начин да сложиш бутилката е да я вкараш отгоре,а това избщо не удобно.За мястото на колелата вече се спомена-също не е удобно.Ако пък сложиш колелата от страната на бутилката наклона на апарата ще стане надолу,което също не удобно.Така че ,или ще трябва да промениш конструкцията тотално,или само да сложиш по големи колела и да промениш само начина на поставяне на бутилката и захвата и.
                Обикновено подобни модели се правят с четири колела.А моделите с две колела са със съвсем друга конструкция.Има страшно много модели на колички в Нета, гладайте и копирайте.
                https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                Коментар


                • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                  Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                  Колелата са малки,мястото за поставяне на бутилката не е удобно.Доколкото виждам от снимката единствения начин да сложиш бутилката е да я вкараш отгоре,а това избщо не удобно.За мястото на колелата вече се спомена-също не е удобно.Ако пък сложиш колелата от страната на бутилката наклона на апарата ще стане надолу,което също не удобно.Така че ,или ще трябва да промениш конструкцията тотално,или само да сложиш по големи колела и да промениш само начина на поставяне на бутилката и захвата и.
                  Обикновено подобни модели се правят с четири колела.А моделите с две колела са със съвсем друга конструкция.Има страшно много модели на колички в Нета, гладайте и копирайте.
                  Съгласи ме само за колелата.
                  Бутилката се поставя там и не се мърда докато не свърши. А за 99% отползващите това са поне 4-5 месеца.
                  Сиреч за 5 месеца една бутилка тежаща преко ~25кг все ще се напънеш да я вдигнеш на 80см и да я поставиш там. Поне аз така си мисля.

                  Ии пак казвдм не претендирам за нищо. Задачата може да бъде изпълнена по много начини


                  п.п. гони се цена - това определя критериите

                  Коментар


                  • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                    Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                    Съгласи ме само за колелата.
                    Бутилката се поставя там и не се мърда докато не свърши. А за 99% отползващите това са поне 4-5 месеца.
                    Сиреч за 5 месеца една бутилка тежаща преко ~25кг все ще се напънеш да я вдигнеш на 80см и да я поставиш там. Поне аз така си мисля.

                    п.п. гони се цена - това определя критериите
                    Ако е за лични нужди ,можеш да я измислиш и направиш според твоите критерии и условия на работа.Но количката ще е за продан и трябва да има универсалност.Ако някой реши да работи с по голяма бутилка ,то поставянето на това място може да се окаже невъзможно ,а вдигането и движението на количката - трудно.
                    Но в случая моето мнение не е важно!Щом тия критерии и тая цена устроийват и теб и Драгозов ,проблема е никакъв!Ако пък на мен или на някой друг, такъв като мен ,количката не му хареса -няма да я купи!
                    https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                    https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                    Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                    Коментар


                    • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                      Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                      Съгласи ме само за колелата.
                      Бутилката се поставя там и не се мърда докато не свърши. А за 99% отползващите това са поне 4-5 месеца.
                      Сиреч за 5 месеца една бутилка тежаща преко ~25кг все ще се напънеш да я вдигнеш на 80см и да я поставиш там. Поне аз така си мисля.
                      И по година да стои - безсмислено е да се прави така.

                      Ето, ИМХО:

                      1. Колелцата са малки
                      2. Монтирането на бутилката е трудоемко
                      3. Машината стои безсмислено високо, поне за мен.
                      4. Колелцата са 2 и за да влачиш машината св вдига откъм бутилката. В 99% ос случаите се налага да дърпам моята машина както си е насочена срещу мен. Обратното е неудобно - освен че трябва да заобиколиш машината откъм бутилката, трябва и да я вдигнеш откъм бутилката при всяко местене.

                      Горе другите ти казаха - при всички колички, които съм виждал, колелата са откъм бутилката, а се вдига и мести откъм машината. Достатъчно е да сложиш оста на колелата 10 сантиметра зад бутилката и няма да има склонност към обръщане. И центъра на тежестта е така подбран че не вдигаш повече от 10-ина кила при месене. Отделно и не вдигаш бутилката като я слагаш, повече от 10-20 сантиметра - осигурява се с колани, вериги или или по друг начин (с вратичка и от сорта), но до сега не съм видал количка, при която да се налага да вдигаш бутилката толкова.

                      Не е въпроса с това дали може да се напънеш да я вдигнеш 2 пъти в месеца. Въпроса е че е безсмислено да се прави така, щом може да се направи иначе.

                      Именно това е разликата например между руски трактор/камион/друга машина и западните такива - от едното след смяна слизаш като изстискан мокър парцал и гледаш къде да се сплескаш от умора, а от другото слизаш и отиваш да удариш едно мачле с приятелите.

                      Заради всичките тия неща аз поне не би купил такава количка даже да е значително по-евтина от изложената до нея и направена по гореописания начин.

                      За протокола - нямам количка. И машината ми не е на колела. И не съм прав да нямам - все пада мъкнене - в едната ръка 25 кила машина с 15 кила тел върху нея, в другата малка бутилка. Това без да броим маркучи, шлангове и кабели. Не е хич приятно, ама ми се налага 2-3 пъти в годината и все не стигам до това.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                        Дам, доста странно решение за местоположението на колелата.

                        Иначе ето моята количка, ако някой може да си вземе идея. Аз лично съм крал идеи от много други снимки и видеа и накрая ги събрах в този урунгел. Честно казано не мога да му намеря големи кусури за моя начин на употреба, а именно в 99% от времето стои като стационарна маса 2 пъти годишно я местя някъде по двора да си свърша работа.

                        На някои не им хареса, че единия етаж е наклонен. За мен е смислено, защото обикновено се работи на височина над горния плот и при този ъгъл шланга не се огъва много. Освен това по-лесно се въртят врътки и се вижда дисплея.

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170315_192105_resized.jpg
Прегледи:2
Размер:138.4 КБ
ID:5776338

                        P.S. Сега се сетих недостатък, едно време не предполагах, че ще имам плазмен резак. Сега едната машина ще трябва да стои на уж работния горен плот

                        Коментар


                        • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                          Добре се справяте,колеги!Аз пък се заиграх да си направя малка количка за сервиза.Идеята беше да се събира точно в определена ниша между масите и шкафовете и само чрез дърпане за шланга да се приближи до повдигача,или до някоя точка в халето.За материал послужи арматурата от една стара седалка от Трабант.Беше хвърлена отзад в двора и като позагледах детайлите на тази седалка,просто видях липсващата ми количка Всички материали са единствено от тази седалка и облегалка.На снимките е недовършена и в момент на взимане на мерки за разполагане на машината и бутилката,а и остава да изрежа плот от ламарина за основата,защото на рафта под апарата ще стоят легнали тубосите с електроди.,ръкавиците и т.н. пособия.Нямах четвърто колело и я направих триколесна,като предното колело е "пияно".Но имайки впредвид и тежестта на тубосите с електроди легнали на рафта отдолу,центъра на тежестта става достатъчно нисък и количката стана достатъчно стабилна за работа на равен под. И по-важното за мен- стана изключително лека,компактна и повратлива,като наистина я придърпвам само за шланга на машината,за да я доближа до мен по време на работа... Творчество от скрапа Като я довърша и боядисам ще постна крайния резултат.Наздраве и весели празници от мен!!!Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20171107_141834.jpg
Прегледи:1
Размер:595.7 КБ
ID:5776411Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20171113_114646.jpg
Прегледи:1
Размер:609.4 КБ
ID:5776412Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20171113_132939.jpg
Прегледи:1
Размер:693.1 КБ
ID:5776413
                          Последно редактирано от KOVESLAV; 23-12-17, 14:47.

                          Коментар


                          • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                            Аз пък покрай празниците се сдобих с правотокови амперклещи и познайте - ха на телоподаващото. Тъй като моето е комбо машина ММА/MIG сравних и двата режима откъм мощности.

                            И така в режим телопидаващо с чист C02 резултатите са:

                            На степен 6 и скорост на телта амперите които се отдават към заварявания детайл са ~80А;

                            На степен 8 и скорост на телта 6 амперите са ~120/140А;

                            На максимална степен и скорост на телта 9 амперите са ~ 170-185А.

                            Това с тел 0.8. Предполагам че на 1мм тел ще стигне 200А.
                            При макс. степен на силата, консумираната енергия от ел. мрежата е 10А.


                            В режим ММА:
                            - с електрод 2.5мм на степен 6 ~100А
                            - с електрод 3.25мм на степен максимална 140А. Нямах по-дебели електроди за да го натоваря повече, че 3.25 ги топи като солети.
                            При макс. степен на силата, консумираната енергия от ел. мрежата е 20А.
                            Тук не разбрах каква е зависимостта спряно горните измерени стойности. Но някой по-запознат може да разясни.

                            Когато ми остане време ще експериментирам пак.

                            Поздрави!
                            Последно редактирано от I.Stoyanov; 02-01-18, 20:35.

                            Коментар


                            • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                              Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                              На степен 6 и тел 6 амперите които се отдават към заварявания детайл са ~80А;

                              На степен 8 и тел 6 амперите са ~120/140А;

                              На максимална степен и тел 9 амперите са ~ 170-185А.
                              Тел 6-тица не съм виждАл,но с това нещо даже няма да я зачервиш!
                              Предполагам,че е подаването на телта може би.

                              P.S.Махни тъпият тапаталк....
                              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                              Коментар


                              • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                                Щом топи яко 3,25 електроди, значи ще се справя добре и с 4 мм.
                                А с четворка не се сещам какво ще ти се налага да заваряваш в домашни условия. Дебели електроди се ползват заради производителността, а за домашни нужди не се гони производителност.
                                Та свиркай си, машината ти е предостатъчна.
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X