Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Заваряване на неръждавейка?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: Заваряване на неръждавейка?

    Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
    Неръждаема ламарина 0,5-1mm с електроди -нито визия нито рентабилност! (Жива мъка)
    Неръждаема ламарина под 0,5 с електроди ??– невъзможно
    Почти съм съгласен. Почти-защото се наемам да заваря и ламарина под 0.5 с електрод. Е, не 1м. шев, но ако се наложи...
    Иначе нито визия, нито ренатбилност. Особено рентабилност.
    Но когато нуждата те кара да направиш от нищ-нещо, щеш-нещеш, пробваш, а то взело, че станало.
    Въпрос на нужда...
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #92
      До: Заваряване на неръждавейка?

      Хъм, искам да видя плътен шев с обмазан електрод на материал под 0,5 ..... Да не е 1 метър, ама поне 30 санта .... Че и на мен не ми се вярва нещо. Ако е за прихващане и аз ще го направя, но шев .....
      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
      Неизвестен мъдрец

      Коментар


      • #93
        До: Заваряване на неръждавейка?

        Първоначално публикуван от madmaximus Преглед на мнение
        Прочетох, че ставало и с 2 диода ама изобщо не съм наясно със свързването на тия "гадинки".
        става,трафа ти трябва да има изкарана средна точка,ако няма с 4диода на грец.

        Коментар


        • #94
          До: Заваряване на неръждавейка?

          Не става с изкарване на средна точка .Идеята е , че при два диода има два пъти повече вторична намотка , което е излишно особено при електрожен. Едно време са правили такива изправители , понеже е имало повече мед , отколкото диоди .
          0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

          Коментар


          • #95
            До: Заваряване на неръждавейка?

            Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
            Хъм, искам да видя плътен шев с обмазан електрод на материал под 0,5 ..... Да не е 1 метър, ама поне 30 санта .... Че и на мен не ми се вярва нещо. Ако е за прихващане и аз ще го направя, но шев .....
            Да, бе снощи се поихвърлих малко...
            Е, дебелина под 0.5 може и да е 0.4, нещо такова имах предвид, и ако се работи с възможно най-тънък електрод, например 1мм, не съм работил с такъв, само съм чувал, че има.
            Ама винцето ми е много хубаво, та затова се получават някои хвалби, особено, ако часът е след 20:30-21:00
            Някой беше писал някъде, че постове писани след тези часове не бива да се вземат насериозно. Май е прав.
            Извинявам се.
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #96
              До: Заваряване на неръждавейка?

              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
              ако се работи с възможно най-тънък електрод, например 1мм
              Това си е направо припой

              Коментар


              • #97
                До: Заваряване на неръждавейка?

                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                ...и ако се работи с възможно най-тънък електрод, например 1мм, не съм работил с такъв, само съм чувал, че има.
                Извинявам се.
                Най-тънкия стандартно произвеждан електрод е 1.6мм ,и ако го намериш някъде в България си бог
                Става и ако накараш дъга на обмазан електрод да гори на 10-13 Амп. като имаш в предвид че на някои от най-добрите електроди с диаметър 1.6мм долната граница е 20 А.
                Така че и на мен ми се вижда невъзможно.Визирам челно заваряване.Защото ако има берт работата е друга
                Единственото сигурно нещо е, че нищо не е сигурно.

                Коментар


                • #98
                  До: Заваряване на неръждавейка?

                  Говоря по принцип. Не съм в час с най-малките диаметри на произвежданите електроди, мога да попитам когото трябва, и ако не е цифра да си купя няколко броя-ей-така за проба. Но си мисля, че щом успявам с електрод 2.5 да запуша дупка на пералня-0.7 мисля, че беше, няма да е проблем да се завари с много по-тънък електрод малко по-тънък материал.
                  Това, ако нуждата те принуждава. Иначе си има миг-маг, и виг...
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #99
                    До: Заваряване на неръждавейка?

                    Тцъ, баце, заблуждаваш се .... Това дето си го запушил, държи като "умрял китка", ако мога така да се изразя.... Зоната на термично влияние там ти е толкова широка, че след като се издъни ще стане поне 2 пъти по-голяма дупка и то няма да е много далеч във времето. Качествена заварка на толкова тънък материал се прави с ВИГ и то не от всеки..... Иска си години тренинг. Моите учители казваха, че заваряването е занаят, който се практикува 15 години-5 години се учиш, 5 си добър и 5 залязваш.... Не, че не можеш и после да го работиш, ама не е това, което трябва да бъде. И никога не можеш да станеш майстор на всички методи. Този, който ме учеше на А и Б, на 60 и кусур години, с лошо зрение и треперещи ръце правеше такива провари, че все едно са от машина, но ЦО и ВИГ не пипаше изобщо. Не, че не можеше или не знаеше. Но просто там не беше толкова добър.
                    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                    Неизвестен мъдрец

                    Коментар


                    • До: Заваряване на неръждавейка?

                      Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                      Тцъ, баце, заблуждаваш се .... Това дето си го запушил, държи като "умрял китка", ако мога така да се изразя.... Зоната на термично влияние там ти е толкова широка, че след като се издъни ще стане поне 2 пъти по-голяма дупка и то няма да е много далеч във времето. Качествена заварка на толкова тънък материал се прави с ВИГ и то не от всеки..... Иска си години тренинг. Моите учители казваха, че заваряването е занаят, който се практикува 15 години-5 години се учиш, 5 си добър и 5 залязваш.... Не, че не можеш и после да го работиш, ама не е това, което трябва да бъде. И никога не можеш да станеш майстор на всички методи. Този, който ме учеше на А и Б, на 60 и кусур години, с лошо зрение и треперещи ръце правеше такива провари, че все едно са от машина, но ЦО и ВИГ не пипаше изобщо. Не, че не можеше или не знаеше. Но просто там не беше толкова добър.
                      И правилно е постъпвал твоя учител-Дори и Нуждата да го е принуждавала !Ама на Колето нуждата ще да е доста голяма..
                      https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                      https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                      Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                      Коментар


                      • До: Заваряване на неръждавейка?

                        Говорим(по-скоро пишем) за различни неща.
                        ЗТВ е ясна. На тънък материал е доста по-широка, то е стара истина.
                        Но аз имах предвид на една експедиционна джипка, в дивата Индия, например, си набучил резервоара на някакъв камък, пак например. То се знае, че няма такъв тънък резервоар, и е безумие да го заваряваш, но хайде, нека да не е резервоар за гориво, да е за вода. И си изправен пред дилемата да го заваря, и да си напълня вода, та да изкарам до следващата река, или да изоставя колата, и да потъна из джунглите. Та в такъв случай се наемам да заваря тънка ламарина, така, че да не пропуска, даже и да е под налягане. С течение на времето разбира се, че ще даде проблем.
                        Досега говорех все за "мога да го направя", а не за промишлено производство.

                        Понеже фирмата в която сега работя е лидер в производството на бойлери, си мислех, че са наясно с дефектите на заваръчните шевове. И колко се изумих, като им приказвам за зона на термичнио влияние, подрез, провар(това поне го бяха чували, но не знаеха какво е, и защо трябва да го има)те ме гледат като извънземен. Е, може би не всички, но тези с които аз контактувам определено не знаеха. И се чудят на големия процент рекламации, просто не са в час.

                        А и ако разбираш от всичко, значи не можеш да правиш нищо както трябва. Аз лично съм много по-добър с ЦО-то, отколкото с електрод, макар и там да не се давам, но наблягам на телта. Искам да кажа, че си прав, не те оспорвам, но досега говорихме за различни неща.
                        Ееех, колко по-лесно е наживо, тук, докато напиша едно изречение, и забравям какво съм искал да напиша в началото. И става едно объркано, и като чета какво съм написал понякога се засрамвам.
                        Ако някога се срещнем наживо може да си направим едно имповизирано състезание по заваряване.
                        Поздрави, гордея се, че ви познавам.
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • До: Заваряване на неръждавейка?

                          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение

                          Ако някога се срещнем наживо може да си направим едно имповизирано състезание по заваряване.
                          Общо национален тур по заваряване с подпиване и салатиране-защо не .Навит съм!
                          Единственото сигурно нещо е, че нищо не е сигурно.

                          Коментар


                          • До: Заваряване на неръждавейка?

                            Еий... гледам това аргончиците ще го изядете Колката бре.
                            Ама ще ви дам ръкохватката и някоя тръбичка под 45* и после ще ви гледаме сеира.
                            "Кервана си върви" и казана си бачка, а Колката си пие ракията.

                            Коментар


                            • До: Заваряване на неръждавейка?

                              Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                              Еий... гледам това аргончиците ще го изядете Колката бре.
                              Ама ще ви дам ръкохватката и някоя тръбичка под 45* и после ще ви гледаме сеира.
                              "Кервана си върви" и казана си бачка, а Колката си пие ракията.
                              Казана вари по 150-200 литра на година
                              От време на време се пробива там където е заварено с черна тел, но го закърпвам, на снимките се виждат кръпките, и давай отначало.
                              Както казах-за мои си нужди важна е практичността, не ми пука как изглежда. А ракийката си я бива.
                              Ха наздраве
                              Последно редактирано от Кольо; 11-03-09, 20:05.
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X