Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Заваряване на неръждавейка?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Заваряване на неръждавейка?

    Първоначално публикуван от andro6 Преглед на мнение
    Кви са тия бойлери от ламарина под 1мм.Бази боже някой да си купи такъв бойлер ,от вас !Вече сме в Европа бе хора карйте я по- цивилизовано то икономия ама то вашто на нищо не прилича, вие бойлери ли произвеждате или бомби !
    Ееее,ееее, аз не ги измисля бойлерите, бе, само ги заварявам. За дебелината на ламарината не съвсем сигурен, такива потайни началници имаме... Но във всеки случай някои бойлери са с мантел от хром-никелова ламарина(неръждавейка) не по-дебела от 1.2 мм. Това за бойлери до 150 л. По-големите, естествено са по-дебели. Но няма случай да е гръмнал наш бойлер, казват, че са доста добри.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #77
      До: Заваряване на неръждавейка?

      Първоначално публикуван от andro6 Преглед на мнение
      Кви са тия бойлери от ламарина под 1мм.Бази боже някой да си купи такъв бойлер ,от вас !Вече сме в Европа бе хора карйте я по- цивилизовано то икономия ама то вашто на нищо не прилича, вие бойлери ли произвеждате или бомби !
      Изправният домакински бойлер трябва да издържа налягането на водата във водопровода. Ако не се лъжа, предпазния клапан трябва да отваря на 12 бара.

      Неизправният бойлер трябва да гърми при колкото се може по-малко превишаване на налягането на водата. Т.е., в случая колкото е по-тънка ламарината, толкова по-малко поражения ще има в съседите.

      Коментар


      • #78
        До: Заваряване на неръждавейка?

        мнение на nikito776
        Оказа се,че с моя прост електрожен,можело да се заварява неръждивка..
        Друго си е с ВИГ апарата
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:резервоар.jpg
Прегледи:1
Размер:78.8 КБ
ID:5087349
        Поздрави!
        [COLOR=black][B]"...Едно е да ти се иска, друго е да можеш, а пък трето и четвърто - да го направиш. "[/B][/COLOR]
        [COLOR=black][B]"Мъжки времена" Н.Хайтов[/B][/COLOR]

        Коментар


        • #79
          До: Заваряване на неръждавейка?

          Първоначално публикуван от migmagi Преглед на мнение
          мнение на nikito776Друго си е с ВИГ апарата
          [ATTACH]69857[/ATTACH]
          Поздрави!
          Естесвено че е най-добре с ВИГ

          https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
          https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

          Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

          Коментар


          • #80
            До: Заваряване на неръждавейка?

            Е някой да твърди обратното?!
            или само са фалите

            Коментар


            • #81
              До: Заваряване на неръждавейка?

              Първоначално публикуван от nikito776 Преглед на мнение
              Е някой да твърди обратното?!
              или само са фалите
              Няма такова нещо,само сравнявам двта метода

              Поздрави !
              [COLOR=black][B]"...Едно е да ти се иска, друго е да можеш, а пък трето и четвърто - да го направиш. "[/B][/COLOR]
              [COLOR=black][B]"Мъжки времена" Н.Хайтов[/B][/COLOR]

              Коментар


              • #82
                До: Заваряване на неръждавейка?

                Няма място за хвалене, при заварка на неръждаема ламарина особено с много малка дебелина най подходящия метод е ВИГ !Това на снимката са две перални от така наречената „алпака” дебелината е 0,5 -0,6 мм просто с метод ММА е почти невъзможно заваряното им а пък и да има някой заварчик с много опит който да ги завари то това ще е мъка и не си заслужава труда ! С МИГ се заварява но качеството на шева е лошо !
                Поздрави и от мен!
                Последно редактирано от welderargon; 05-02-09, 19:01.
                https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                Коментар


                • #83
                  До: Заваряване на неръждавейка?

                  Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                  Няма място за хвалене, при заварка на неръждаема ламарина особено с много малка дебелина най подходящия метод е ВИГ !Това на снимката са две перални от така наречената „алпака” дебелината е 0,5 -0,6 мм просто с метод ММА е почти невъзможно заваряното им а пък и да има някой заварчик с много опит който да ги завари то това ще е мъка и не си заслужава труда ! С МИГ се заварява но качеството на шева е лошо !
                  Поздрави и от мен!
                  Ако не си забравя фотото, тази събота ще снимам моят казан за ракия, правен от три перални, с много МИГ заварки.
                  Лошото ( или доброто) в случая е, че някои шевове са правени с "черна" тел, и напоследък започна да се пробива на тези места. Та си ги поправям с електрожена, ще го снимам и него, да видите какво дърво е, разбира се с електрод Cr-Ni.
                  Разбира се, ВИГ заваряването е препоръчително за тези дебелини, но когато си принуден от нуждата в момента да решиш проблема, ако си във възможност, не подбираш метода.
                  Да не се хваля, но няма такава ламарина, която да не мога да заваря, при това качествено, готов съм на всякакви сравнения.

                  Много пъти съм казвал-заваряването е преди всичко ОПИТ! Щом може разни полуграмотни мангали да правят що-годе читави шевове, значи един мислещ човек също може да се справи.
                  Като теорията, която много хора отричат е само от полза. И то голяма.
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #84
                    До: Заваряване на неръждавейка?

                    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                    Ако не си забравя фотото, тази събота ще снимам моят казан за ракия, правен от три перални, с много МИГ заварки.
                    Лошото ( или доброто) в случая е, че някои шевове са правени с "черна" тел, и напоследък започна да се пробива на тези места. Та си ги поправям с електрожена, ще го снимам и него, да видите какво дърво е, разбира се с електрод Cr-Ni.
                    Разбира се, ВИГ заваряването е препоръчително за тези дебелини, но когато си принуден от нуждата в момента да решиш проблема, ако си във възможност, не подбираш метода.
                    Да не се хваля, но няма такава ламарина, която да не мога да заваря, при това качествено, готов съм на всякакви сравнения.

                    Много пъти съм казвал-заваряването е преди всичко ОПИТ! Щом може разни полуграмотни мангали да правят що-годе читави шевове, значи един мислещ човек също може да се справи.
                    Като теорията, която много хора отричат е само от полза. И то голяма.
                    Е този път ти започна с хвалбите май!?
                    Е добре заварил си си казана с СО-то ама що поне не му тури неръждаема тел ? – Това ли ти е качествената заварка ?
                    Като го завариш казана с СО-то после колко време ще го стържиш с флекса да до бие поне малко от малко вид ...това за мен не нито качествена заварка нито пък си струва труда пък макар и да си във възможност да го направиш ..!

                    Дай снимката да видим какъв Гурел е този казан заварен на СО-то с черна тел!?
                    Виждал съм ги такива ,идва ли са хора при мен с подобни качествени заварки, дали си пералните да им ги заварят “майстори” на СО2 - обаче като ги видя и лошо ми става, натрупана и грозна заварка дори и телта която е влязла вътре не са почистили стърчат едни паяжини вътре... аз такова нещо няма да си направя за мен камо ли на хората такава услуга да правя пък и пари да им вземам - ама има хора всякакви....!
                    И на мангалите ги знам заварките на казаните -говорим за тези казани от перални!
                    То не е заварка то е спояване с калай а кръпките на дъната ги правят с черна ламаринка закопчана за отвора по много интересен начин и запоена с калай и то така запоено че човека като свари два пъти ракийка и от кръпката протече понеже калая се е стопил .. Та такава ни е на нас работата – българска ли циганска ли и аз не знам как да я нарека !
                    Последно редактирано от welderargon; 06-02-09, 00:36.
                    https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                    https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                    Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                    Коментар


                    • #85
                      До: Заваряване на неръждавейка?

                      Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                      Е този път ти започна с хвалбите май!?
                      Е добре заварил си си казана с СО-то ама що поне не му тури неръждаема тел ? – Това ли ти е качествената заварка ?
                      Като го завариш казана с СО-то после колко време ще го стържиш с флекса да до бие поне малко от малко вид ...това за мен не нито качествена заварка нито пък си струва труда пък макар и да си във възможност да го направиш ..!

                      Дай снимката да видим какъв Гурел е този казан заварен на СО-то с черна тел!?
                      Виждал съм ги такива ,идва ли са хора при мен с подобни качествени заварки, дали си пералните да им ги заварят “майстори” на СО2 - обаче като ги видя и лошо ми става, натрупана и грозна заварка дори и телта която е влязла вътре не са почистили стърчат едни паяжини вътре... аз такова нещо няма да си направя за мен камо ли на хората такава услуга да правя пък и пари да им вземам - ама има хора всякакви....!
                      И на мангалите ги знам заварките на казаните -говорим за тези казани от перални!
                      То не е заварка то е спояване с калай а кръпките на дъната ги правят с черна ламаринка закопчана за отвора по много интересен начин и запоена с калай и то така запоено че човека като свари два пъти ракийка и от кръпката протече понеже калая се е стопил .. Та такава ни е на нас работата – българска ли циганска ли и аз не знам как да я нарека !
                      Подкреоям мнението на колегата Welderargon !
                      [COLOR=black][B]"...Едно е да ти се иска, друго е да можеш, а пък трето и четвърто - да го направиш. "[/B][/COLOR]
                      [COLOR=black][B]"Мъжки времена" Н.Хайтов[/B][/COLOR]

                      Коментар


                      • #86
                        До: Заваряване на неръждавейка?

                        Първоначално публикуван от luco Преглед на мнение
                        Не може!Става с доработка-4 високо мощни диода/поне по 250 ампера/вързани в грец,после прекарване на тока през комутатор за уплътняване на тока и се получава нещо като агрегат!Заварява се обратно-плюса на маса ,а минуса на ръкохватка.Така дава възможност :чугун,неръждавейка,легирани електроди,алумин.........и т.н.
                        Успех
                        Колеги не съм добър в заваряването, ама ще се уча. Четох, че с правотоков електрожен се заварявало по лесно и по добре, а и ми изпаднаха едни правотокови електоди. Та молбата ми е към
                        колегата - ако имам възножност, дай схема за доработка, на моя електрожен. Прочетох, че ставало и с 2 диода ама изобщо не съм наясно със свързването на тия "гадинки".
                        Каквото и да дадете като идея щее от полза направо съм ламер.
                        -------Honda CR-V 128к.с.--------
                        "Нищо не е толкова лошо, колкото изглежда !"

                        Коментар


                        • #87
                          До: Заваряване на неръждавейка?

                          Първоначално публикуван от madmaximus Преглед на мнение
                          Колеги не съм добър в заваряването, ама ще се уча. Четох, че с правотоков електрожен се заварявало по лесно и по добре, а и ми изпаднаха едни правотокови електоди. Та молбата ми е към
                          колегата - ако имам възножност, дай схема за доработка, на моя електрожен. Прочетох, че ставало и с 2 диода ама изобщо не съм наясно със свързването на тия "гадинки".
                          Каквото и да дадете като идея щее от полза направо съм ламер.
                          Диодите май трябва да са 4бр., даже съм ги приготвил, ама няма кой да ги свърже.
                          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                          Коментар


                          • #88
                            До: Заваряване на неръждавейка?

                            всичко може да се завари със сякакъв апарат. въпроса е какво качество търсиш,визия,рентабилност

                            Коментар


                            • #89
                              До: Заваряване на неръждавейка?

                              Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                              Е този път ти започна с хвалбите май!?
                              Е добре заварил си си казана с СО-то ама що поне не му тури неръждаема тел ? – Това ли ти е качествената заварка ?
                              Като го завариш казана с СО-то после колко време ще го стържиш с флекса да до бие поне малко от малко вид ...това за мен не нито качествена заварка нито пък си струва труда пък макар и да си във възможност да го направиш ..!

                              Дай снимката да видим какъв Гурел е този казан заварен на СО-то с черна тел!?
                              Виждал съм ги такива ,идва ли са хора при мен с подобни качествени заварки, дали си пералните да им ги заварят “майстори” на СО2 - обаче като ги видя и лошо ми става, натрупана и грозна заварка дори и телта която е влязла вътре не са почистили стърчат едни паяжини вътре... аз такова нещо няма да си направя за мен камо ли на хората такава услуга да правя пък и пари да им вземам - ама има хора всякакви....!
                              И на мангалите ги знам заварките на казаните -говорим за тези казани от перални!
                              То не е заварка то е спояване с калай а кръпките на дъната ги правят с черна ламаринка закопчана за отвора по много интересен начин и запоена с калай и то така запоено че човека като свари два пъти ракийка и от кръпката протече понеже калая се е стопил .. Та такава ни е на нас работата – българска ли циганска ли и аз не знам как да я нарека !
                              Когато правих казана разполагах със съвсем малко неръждаема тел, А ми беше належащо да стане бързо, че материала превира, трябва да се вари. И с тази тел заварих отворите по дъното, там е и най-трудно, а и най-важно. По-нататък заварявах с неръждаемата тел докъдето стигна. После с черна, с ясното съзнание, че ще се пробие, но нямаше как... Сега като се пробие му турям кръпка отнеръждаема ламарина 1.5мм, и заварявам с неръждаем електрод 2.5мм. Естествено, че става малко натрупана и грозна заварка, но това в случая няма значение, защото казана още при следващото ползване така се опушва, че за никаква красота не може да се говори
                              А телта винаги си я чистя, даже в повечето случаи и пръските, особено ако заварката ще е на показ, или правя услуга на някого-не си излагам занаята

                              А ето и обещаните снимки.
                              Само няма да се смеете, нали???







                              Всичко е голямо дърво, наистина, но финансиииии. А пък ми върши работа, и то добра.
                              Последно редактирано от Кольо; 08-03-09, 17:38.
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар


                              • #90
                                До: Заваряване на неръждавейка?

                                Първоначално публикуван от chichi.miti Преглед на мнение
                                всичко може да се завари със сякакъв апарат. въпроса е какво качество търсиш,визия,рентабилност
                                Неръждаема ламарина 0,5-1mm с електроди -нито визия нито рентабилност! (Жива мъка)
                                Неръждаема ламарина под 0,5 с електроди ??– невъзможно
                                https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                                https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                                Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X