Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Заваряване на неръждавейка?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Заваряване на неръждавейка?

    Първоначално публикуван от sa4mo Преглед на мнение
    Здравейте,момци!Аз съм нов във вашия форум..затова чак сега се престраших да пиша..А по темата - има едни електродчета, шведски, марката им е ОК(не знам има ли нещо общо с израза "Окей",вероятно-не..),та въпросните"клечки" работят на обикновен електрожен,при това направо се леят и шева става почти като оксиженен!Забравих да уточня,че са за неръждавейка, и имат всички размери - 1,5 мм,2,5мм,3,25мм,4мм,5мм.Аз съм електроженист-самоук,и електрожена ми е един допотопен"Кракра",обаче съм правил шевове по 1,2 мм неръждавейка - водоплътни.Единствения проблем,за който се сещам е,че шлакът требе да се изчуква чак когато изстине до тъмно..а,и щом става дума за затворена кутия(че и с вътрешни прегради - требе да се умува културно)...и да се поприхване начесто с точки преди да се вари водоплътния шев..Със здраве,дано съм бил полезен!
    П.С.Електродите не са хич евтини-последно купувах 2,5 мм за 2лв/бр...
    ОК означава Оскар Килберг-изобретателя на обмазания електрод, швед!
    Аз си заварявам казана за ракия 0.5 мм с 2.5 мм електрод. Вярно доста се дупчи, но ако си спокоен в момента, т.е. да изтърпиш само с две-три "мами" става. На работата заварявам с телоподаващо надлъжния шев на бойлери, понякога дълъг към 2 метра, изисква се провар по цялата дължина на шева, и става без грешка. Телта е 1 мм, ламарината понякога под 1 мм. Ако не се задържа повече на едно място, т.е. не се вкарва излишно топлина нищо не се криви. След мен, на проверката заваряват дефектите с електроди, и там няма проблем, естествено си зависи от заварчика, де! Така, че при достатъчно опитен заварчик не би трябвало да е проблем да се направи с електрод, само, че трябва да се прихване по-нагъсто, да не се окриви. И търпение-не трябва да се бърза, а да се оставя да изстива, и да се работи с къси шевове. И не последователно целия шев-открай докрай, а противоположно, пак с цел да се избягне кривенето. Аз лично се наемем да го заваря, но съм далеч. Иначе пия всичко
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #47
      До: Заваряване на неръждавейка?

      Електродите са ОК 61.30 да бъдем по точни.
      Шлака се оделя сами(ПАЗИ ОЧИТЕ)
      "Винаги правя това, което не мога, за да мога да се науча да го правя. "о8894оЗ81З

      Коментар


      • #48
        До: Заваряване на неръждавейка?

        Такааа,след дълго умуване и чудене,къде да закарам да ми заварят неръждавейката със свръхмодерна технология,и специалист от Америка,
        си казах:бе,бунак с бунака ти,я земи пробай,тъй-тъй си зел електроди некви,поне да не тъ яд!
        И зех,че пробах,да са и бунака...
        Оказа се,че с моя прост електрожен,можело да се заварява неръждивка,о ужас затворих се в гаража,да не ме види някой,и продължих да заварявам,със свит стомах
        Споделям ви тайната,обаче,не казвайте на никой,че токувиж,ма задърпали за разпит,откъде я имам тая напреднала технология,и кой ма учил да заварявам неръждивка...Иди обяснявай,че ми е за първи път!

        Тия дни,ще пусна и малко снимки,ако станат де,че кат нямам подходящ апарат....

        Коментар


        • #49
          До: Заваряване на неръждавейка?

          Първоначално публикуван от nikito776 Преглед на мнение
          Такааа,след дълго умуване и чудене,къде да закарам да ми заварят неръждавейката със свръхмодерна технология,и специалист от Америка,
          си казах:бе,бунак с бунака ти,я земи пробай,тъй-тъй си зел електроди некви,поне да не тъ яд!
          И зех,че пробах,да са и бунака...
          Оказа се,че с моя прост електрожен,можело да се заварява неръждивка,о ужас затворих се в гаража,да не ме види някой,и продължих да заварявам,със свит стомах
          Споделям ви тайната,обаче,не казвайте на никой,че токувиж,ма задърпали за разпит,откъде я имам тая напреднала технология,и кой ма учил да заварявам неръждивка...Иди обяснявай,че ми е за първи път!

          Тия дни,ще пусна и малко снимки,ако станат де,че кат нямам подходящ апарат....

          Глупости на търкалета.Нищо няма да стане! То тая работа така не се прави. И в гаража, моля ви се. Не те е срам. Трябват СПЕЦИАЛНИ условия. Лабораторий там, нещо аргон и тн. Само си губиш времето и харчиш пари за електроди, които още не са измислени. Или ти сам си ги прави? В гаража. Нищо няма да направиш. А СЛУЧАЙНО ако стане, то знай, че е по случайност. УСПЕХ.
          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

          Коментар


          • #50
            До: Заваряване на неръждавейка?

            Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
            Глупости на търкалета.Нищо няма да стане! То тая работа така не се прави. И в гаража, моля ви се. Не те е срам. Трябват СПЕЦИАЛНИ условия. Лабораторий там, нещо аргон и тн. Само си губиш времето и харчиш пари за електроди, които още не са измислени. Или ти сам си ги прави? В гаража. Нищо няма да направиш. А СЛУЧАЙНО ако стане, то знай, че е по случайност. УСПЕХ.
            Нее,ако стане,ще е изключението,което доказва принципа,Щото,по принцип е невъзможно.
            Успех.
            Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

            Коментар


            • #51
              До: Заваряване на неръждавейка?

              Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
              Нее,ако стане,ще е изключението,което доказва принципа,Щото,по принцип е невъзможно.
              Успех.
              Невъзможно по принцип е и блондинка да лети. Ама, ако я хвърлиш от покрива? Все ще изкара малко.
              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

              Коментар


              • #52
                До: Заваряване на неръждавейка?

                Глупости на .......става с ОК 61.30 и обикновет траф.
                Ако искаш ела да ти покажа.
                "Винаги правя това, което не мога, за да мога да се науча да го правя. "о8894оЗ81З

                Коментар


                • #53
                  До: Заваряване на неръждавейка?

                  Тази не е най-портретната, ама се връзва с работилница
                  Прикачени файлове
                  Последно редактирано от nikito776; 24-03-08, 20:20.

                  Коментар


                  • #54
                    До: Заваряване на неръждавейка?

                    Наздраве!
                    Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                    Коментар


                    • #55
                      До: Заваряване на неръждавейка?

                      Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                      Наздраве!
                      Това е думата, която Никито чува най-често.

                      Ако послуша един мой съвет, ще почне да чува и ЧЕСТИТО.
                      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                      Коментар


                      • #56
                        До: Заваряване на неръждавейка?

                        Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                        Глупости на търкалета.Нищо няма да стане! То тая работа така не се прави. И в гаража, моля ви се. Не те е срам. Трябват СПЕЦИАЛНИ условия. Лабораторий там, нещо аргон и тн. Само си губиш времето и харчиш пари за електроди, които още не са измислени. Или ти сам си ги прави? В гаража. Нищо няма да направиш. А СЛУЧАЙНО ако стане, то знай, че е по случайност. УСПЕХ.
                        Споменах ли,че резервоара(кофата) е монтиран....и.....офф,срам ме е даго кажа....
                        не тече
                        Последно редактирано от nikito776; 16-04-08, 00:20.

                        Коментар


                        • #57
                          До: Заваряване на неръждавейка?

                          Първоначално публикуван от nikito776 Преглед на мнение
                          Споменах ли,че резервоара(кофата) е монтиран....и.....офф,срам ме е даго кажа....
                          не тече
                          А,що нема фото???Дай да го видим тоз убавец.
                          Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                          Коментар


                          • #58
                            До: Заваряване на неръждавейка?

                            Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
                            А,що нема фото???Дай да го видим тоз убавец.

                            Е,чак пък убавец....От тава за лютеница,кво убаво можеш да напрайш
                            Даже си е грозньо,ама върши работа.Снимки се оказа че нямам много....Повече съм работил,и не съм снимал
                            Прикачени файлове

                            Коментар


                            • #59
                              До: Заваряване на неръждавейка?

                              Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                              Не знам каква е тая сплав. Обаче аз съм ставал на маймуна за 5 сантиметра шев. А в резервоара са много метри. Освен това даже да върви, може да караш само на къси насрещни шевове, и като се изметне - няма изправяне. Освен това две минути ще заваряваш, половин ден ще чакаш да изстива - неръждавейката има топлопроводност колкото на саксия. Никва демек.
                              Ако наистина го направиш, може да го продадеш само през някоя световна бижутерска верига. То е зор с хубав аргон. Ако го направиш на ръка с електрожена, във всички заваръчни работилници ще сложат твой портрет. Като едно време сталиновия при шофьорите


                              Честито. Обаче друг път така да не правиш, компетентните казаха, че не е възможно.Чак им беше смешно.


                              CarTest™
                              Старши участник
                              | ОП || СзО || +ПЛ || ТП |* МСС *
                              | Модератор |
                              Дата на включване: Nov 2004
                              Местоположение: Ямбол
                              Публикации: 1,295
                              Публикации в блог-а: 1
                              Точки (при гласуване): 7


                              До: Заваряване на неръждавейка?
                              Тарга ..... още от сутринта ще ме скъсаш от смях .......ю

                              Аалооо Ники..... питай чичко Google по тоя въпрос .... или Уикипедията ...
                              Иначе няма да стане!
                              __________________
                              Само нафта !




                              И пусни актуална снимка, щото Стефан обеща да ти разнася мутрата по работилниците. Да не се излагаш, рийшли.
                              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                              Коментар


                              • #60
                                До: Заваряване на неръждавейка?

                                Резервоар може да се направи от неръждавейка и без подгъване на ръбовете...

                                И за да е по-лесно се заварява с електрожен 140 А







                                Е, не може да се отрече, че момчето е талантливо с електрожена

                                Поздрави,
                                Бъдете живи и здрави!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X