Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Заваряване на неръждавейка?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Заваряване на неръждавейка?

    Първоначално публикуван от panjeto71 Преглед на мнение
    Електродите са ОК 61.30 да бъдем по точни.
    Шлака се оделя сами(ПАЗИ ОЧИТЕ)
    Здравейте , от каде може да се купят тези електроди?

    Коментар


    • #62
      До: Заваряване на неръждавейка?

      Kато стана дума за херметичен шев - при заваряването може да се изкове шева с цел да се уплътнят шупли - помага !

      Коментар


      • #63
        До: Заваряване на неръждавейка?

        Първоначално публикуван от kiro.b Преглед на мнение
        Здравейте , от каде може да се купят тези електроди?
        Аз ги взех от железарията. Не във всяка ги има,но се намират.

        Коментар


        • #64
          До: Заваряване на неръждавейка?

          Първоначално публикуван от panjeto71 Преглед на мнение
          Електродите са ОК 61.30 да бъдем по точни.
          Шлака се оделя сами(ПАЗИ ОЧИТЕ)
          Ама наитина си пазете очите, че така ходих един месец с рани под дясното око точно от шлака (но не от ОК ами от електроди за неръждавейка).... много точна се оказа тази шлака, не е каде да е, ами право в очите цели да й се невидяло
          Моите снимки...
          https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
          https://500px.com/ivankoo

          Коментар


          • #65
            До: Заваряване на неръждавейка?

            Да не отварям нова тема:
            Виждам, има доста колеги "заварчик паспортчик" Аз съм абсолютен любител и мога да прикрепя две железа (не да ги заваря). Имам два въпроса:
            Защо пръска и защо лепне? Лепне и при силен и при слаб ток! И както лепне - ама така, че въобще не се получава дъга, изведнаж всичко се оправя и започва да си работи...Пръскането обаче, си е постоянно и също не зависи от тока.
            Lancia Delta HF Integrale Evolucione

            Коментар


            • #66
              До: Заваряване на неръждавейка?

              Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
              Да не отварям нова тема:
              Виждам, има доста колеги "заварчик паспортчик" Аз съм абсолютен любител и мога да прикрепя две железа (не да ги заваря). Имам два въпроса:
              Защо пръска и защо лепне? Лепне и при силен и при слаб ток! И както лепне - ама така, че въобще не се получава дъга, изведнаж всичко се оправя и започва да си работи...Пръскането обаче, си е постоянно и също не зависи от тока.

              Ако електродите не са "ОК"(ОК означава Оскар Килберг-изобретателя на обмазания електрод, швед!).... ще пръска и лепне,докато полудееш...

              Коментар


              • #67
                До: Заваряване на неръждавейка?

                Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                Да не отварям нова тема:
                Виждам, има доста колеги "заварчик паспортчик" Аз съм абсолютен любител и мога да прикрепя две железа (не да ги заваря). Имам два въпроса:
                Защо пръска и защо лепне? Лепне и при силен и при слаб ток! И както лепне - ама така, че въобще не се получава дъга, изведнаж всичко се оправя и започва да си работи...Пръскането обаче, си е постоянно и също не зависи от тока.
                Обикновено лепне електрода при слаб ток и неопитен заварчик .... Майтап, на всеки се случва, но обикновено причината е несъобразяване на заваръчния ток с Ф-то на електродите. Най-често се получава при първоначалното запалване или когато без да искаш угасиш новия електрод и после се опитваш да го запалиш пак. Причината може и да е от студен и влажен електрод също. При палене електродът не трябва да се чука или забива в детайла, а да се драска леко като клечка кибрит. Пръскането се нарича "електромагнитно духане" и се проявява най-често в края на заваряваните детайли, когато се работи в помещение с работещи мощни електроуреди. Лекува се (но не на 100 %) с намаляване на тока и леко изправяне на електрода и потапяне в заваръчната вана, като същевременно се намалява леко скоростта на дърпане на шева. Това се прави без да прекъсваш шева, но трябва да имаш дистанционно...
                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                Неизвестен мъдрец

                Коментар


                • #68
                  До: Заваряване на неръждавейка?

                  Първоначално публикуван от nikito776 Преглед на мнение
                  Ако електродите не са "ОК"(ОК означава Оскар Килберг-изобретателя на обмазания електрод, швед!).... ще пръска и лепне,докато полудееш...
                  С ОК съм се учил да заварявам хоризонтален и вертикален провар за проба (снимка на рентген). И те си пръскат и лепнат, както всички останали. По-важен е електрожена ... Ако работиш с някоя променливотокова Кракра е мъка, с каквито и да е електроди. Я вземи Кемпи да видиш разлика . Между другото, корена на вертикалите на резервоарите се заварява с Fillarc и се тегли отгоре-надолу. 4 пъти по-производителни са и зоната на термично влияние е много по-малка.
                  "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                  Неизвестен мъдрец

                  Коментар


                  • #69
                    До: Заваряване на неръждавейка?

                    Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                    С ОК съм се учил да заварявам хоризонтален и вертикален провар за проба (снимка на рентген). И те си пръскат и лепнат, както всички останали. По-важен е електрожена ... Ако работиш с някоя променливотокова Кракра е мъка, с каквито и да е електроди. Я вземи Кемпи да видиш разлика . Между другото, корена на вертикалите на резервоарите се заварява с Fillarc и се тегли отгоре-надолу. 4 пъти по-производителни са и зоната на термично влияние е много по-малка.
                    Ми,аз нито съм заварчик,нито имам специален електрожен....
                    С най обикновен електрожен(сигурно е 12-13 годишен),и електроди ОК,си заварих резервоара самичък.......теория незнам,не съм учил никога,и разлика може и да има,но аз няма да я хвана

                    Коментар


                    • #70
                      До: Заваряване на неръждавейка?

                      Ами щом си се справил с тоя електрожен, с професионален ще справиш още по-лесно. За заваряване на отговорни заварки обаче изискванията са доста и това, че не тече в момента не е достатъчно , защото за резервоарите фирмата дава гаранция 50 години .... Освен това някои съдържат по 55 хил. тона течности (някои от колегите са правили и по 150 хил. тонни) та там работата е доста по-сериозна и всеки дефект във заварката може да е фатален. За сравнение 55 хилядника е горе-долу колкото стадион "В. Левски" в диаметър.
                      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                      Неизвестен мъдрец

                      Коментар


                      • #71
                        До: Заваряване на неръждавейка?

                        Здравейте
                        Имам дългогодишен опит в заваряването в чужбина по специално с ВИГ
                        Ако ви трябва съвет или много специална заварка от 0,4мм-........
                        Пишете или звънкайте-0898462036-Любо

                        Коментар


                        • #72
                          До: Заваряване на неръждавейка?

                          Здравейте
                          Имам дългогодишен опит в чужбина ВИГ (аргон)
                          Ако ви трябват съвети или заваряване на нераждавейка от-0,4мм-........
                          Пишете или звънкайте-0898462036-Любо

                          Коментар


                          • #73
                            До: Заваряване на неръждавейка?

                            Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                            За да не пускам нова тема, ще питам тук.

                            Добре ли се заварява черна ламарина около 1мм с аргон? Интересува ме плътен шев. С какъв материал се заварява? Може ли да се работи с въглероден двуокис вместо с аргон? Кое е по-добър вариант за такъв тип работа, телоподаващо или аргонов апарат? Приемаме, че оборудването е купено и факторът цена за него не е важен.
                            Ми да, най-добре става с аргон!Плътен шев но зависи какъв ?Ако е за херметизация естествено е най- добре с аргон ако е само плътен шев за здравина може и с телоподаващо но заварката с него става много по груба !Всичко зависи от типа производство - как ще са поставени ламарините -челно или застъпени !Ако е челно с аргона става малко по бавно но като казах заварката е красива и херметична с телоподаващо става по-бързо но трябва да го работи човек пак специалист защото ако е любител или начинаещ ще го направи на решето а пък ако трябва после и да се почиства шева с ъглошлайф времето за работа се удължава допълнително! Така че пак стигаме до извода че с Аргон е най-добре ! За заварка на черна ламарина с аргон е необходима специална тел с медно покритие - пръчките са по 1м.

                            Коментар


                            • #74
                              До: Заваряване на неръждавейка?

                              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                              ОК означава Оскар Килберг-изобретателя на обмазания електрод, швед!
                              Аз си заварявам казана за ракия 0.5 мм с 2.5 мм електрод. Вярно доста се дупчи, но ако си спокоен в момента, т.е. да изтърпиш само с две-три "мами" става. На работата заварявам с телоподаващо надлъжния шев на бойлери, понякога дълъг към 2 метра, изисква се провар по цялата дължина на шева, и става без грешка. Телта е 1 мм, ламарината понякога под 1 мм. Ако не се задържа повече на едно място, т.е. не се вкарва излишно топлина нищо не се криви. След мен, на проверката заваряват дефектите с електроди, и там няма проблем, естествено си зависи от заварчика, де! Така, че при достатъчно опитен заварчик не би трябвало да е проблем да се направи с електрод, само, че трябва да се прихване по-нагъсто, да не се окриви. И търпение-не трябва да се бърза, а да се оставя да изстива, и да се работи с къси шевове. И не последователно целия шев-открай докрай, а противоположно, пак с цел да се избягне кривенето. Аз лично се наемем да го заваря, но съм далеч. Иначе пия всичко
                              Кви са тия бойлери от ламарина под 1мм.Бази боже някой да си купи такъв бойлер ,от вас !Вече сме в Европа бе хора карйте я по- цивилизовано то икономия ама то вашто на нищо не прилича, вие бойлери ли произвеждате или бомби !

                              Коментар


                              • #75
                                До: Заваряване на неръждавейка?

                                Първоначално публикуван от andro6 Преглед на мнение
                                Кви са тия бойлери от ламарина под 1мм.Бази боже някой да си купи такъв бойлер ,от вас !Вече сме в Европа бе хора карйте я по- цивилизовано то икономия ама то вашто на нищо не прилича, вие бойлери ли произвеждате или бомби !
                                ВНИМАВАЙ! на вилата си сложих една пиратка - бойлер - очевидно от тъничка ламаринка е бил. СПУКА СЕ ОТ СТАТИЧНОТО НАЛЯГАНЕ! Не можах и да го включа в мрежата, ако щете вервайте ! Маркуч от бриколажа за поливане не се пука! Но пък колкото по-лесно се пука, толкова по-слабо гърми от друга страна "Европейските" са същите м/у другото.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X