Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Заваряване на неръждавейка?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Заваряване на неръждавейка?

    1.5 ламарина с електроди 2 става ,но наи добре да се прегъни по ръбовете, заварял съм хромникел с обикновенна кракра и сед това с кисилина за да падне чернилката.
    С баща ми имаме няколко варела направен от хромникел ръбовете са прегънати и са запоени , познавам майсторът който го е правил
    "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

    Коментар


    • #32
      До: Заваряване на неръждавейка?

      Ми значи имам един колега които е електрожеист на тръби от училището ощекоето си е над 20години и поне 5-6 има и за тръби с газ. просто това си му е в кръвта. А в работата много често е налагат заварки на неръждавейка (а за черното да не говорим) и той спокойно си прави шев (и то красив) на 1- 1,5мм. неръждавейка или черно (когато шефа ни прати преди 2 месеца на курс за аргончици, колегата викаше да им кажем на даскалите да ни научат да заваряваме под 1мм. защото си имаме заварчик, които шие до 1мм. с електрожена). Така, че не е невъзможно, просто си иска спокойна ръка и най-вече майсторлък. Но наистина ако не се направят нужните ръбове по краищата при самите шевове ще се посуче много цялия резервоар, особено ако се правят шевове от по цял електрод без прекъсване, щом пета за колона дебела 12мм. се криви от 15см. шев с Вежен 4мм., не си представям тънкеша какво ще прави.
      Според мен ще стане и на телоподаващо като му сложиш неръждаема тел и бутилка с аргон, мисля, че и с СО2 ще стане, ама нямам наблюдения, просто знам,ч е става тази конверция. Ама просто плътността на телоподаващото не е толкова добра както на електрожена или пък аргона и не е препоръчително за заваряване на отговорни места под налягане, и може да се получат шупли. Иначе една мараричка от 1кг. неръждаема тел 0.8мм. е 50-55лв. в бриколаж. Така, че нека по-компетентните да се изкажат и за телоподаващото какво мислят
      Моите снимки...
      https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
      https://500px.com/ivankoo

      Коментар


      • #33
        До: Заваряване на неръждавейка?

        Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
        0888 52-91-65, Сашо
        Благодаря!

        Коментар


        • #34
          До: Заваряване на неръждавейка?

          Добре де,в Бургас,никой от тука ли, неможе да заваярява таквиз работи!?

          Коментар


          • #35
            До: Заваряване на неръждавейка?

            Първоначално публикуван от blago4x4 Преглед на мнение
            Личи си кой е правил резорвоар .И аз като си правих първите р...и с аргон и така нататък на телоподаващото ....300 лв материали и консумативи,, и ги изхвърлих понеже станаха като мекици .А после като ги направих с обърнати навън ръбове (всички шевове са челно на две или три ламарини) само с три корекции станаха от първия път и красиви,прави...,но забравих да им направя ниска част с компенсационен обем вътре в тях и сега по баирите трябва да има вътре поне 20 литра и правих външен компенсационен резервоар около 2 литра. За фланеца на бензиномера и гърловината стават купичките хромните от казармата и шаличките за сладолед,а и старите модели перални които ги лови магнита (10 казана по 3лв)свършиха чудесна работа.
            Даа - очевидно ти си правил, аз не съм - само общи съображения за заварката. Но подсещането ти за ниската част е много навреме! Също ще е добре да го укрепи отвътре с някоя и друга връзка м/у стените, защото фабричните имат профилирани стени, които не им дават да се деформират. (а и заварката неслучайно там е по средата м/у двете половини!) Ако почне да се деформира - едно че ще кънти като тъпан, друго че се излага на риск от разрушаване!

            Коментар


            • #36
              До: Заваряване на неръждавейка?

              Там заварката е по средата, защото е от две щамповани половини.
              А вътре през него трябва да има прегради, за да не се плиска горивото.
              Вземи порови да видиш картинки, че да не правиш втори път. Резервоарът не е просто кофа с капак. Там има отдушник, защита от изливане при преобръщане, много неща има.

              Коментар


              • #37
                До: Заваряване на неръждавейка?

                Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                Там заварката е по средата, защото е от две щамповани половини.
                А вътре през него трябва да има прегради, за да не се плиска горивото.
                Вземи порови да видиш картинки, че да не правиш втори път. Резервоарът не е просто кофа с капак. Там има отдушник, защита от изливане при преобръщане, много неща има.
                Ами,за 10-15литров резервоар,пак ли ще тряат прегради?
                Апък отдушници и там,квот има на стария,ще го има и на новия..

                Коментар


                • #38
                  До: Заваряване на неръждавейка?

                  ИМХО - да. Като остане малко ще се плиска, и ще оголва заборника. Даже дане те дразни вечното бълбукане.

                  Коментар


                  • #39
                    До: Заваряване на неръждавейка?

                    Правих си кюнци за котела от ламарина 0,8 мм . Заварявах с електроди 2 мм. И с телоподаващо с 0,8 мм тел.
                    Не ме домързя да отида да ги разгледам. На места с електрожена е по-добро.

                    Гаранция давам ,че с електрожен ще стане. Това е 1,5мм + 1,5 мм шлайфан притиснат точкован двоен ръб и само минаваш отгоре. Върху 3 мм хоризонтален ръб може докато заваряш и да щракаш с пръсти.

                    За справка вижте как е заварена една метална туба 20 литра. Поредица през 1 см. провиснали капчици метал. А колко е тънка ламарината.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Заваряване на неръждавейка?

                      Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                      Там заварката е по средата, защото е от две щамповани половини.
                      ...
                      Там е от две щамповани половини, за да не е по ръба заварката не е случайно - можеше да е една щампована със заварен капак по ръба, нали Всъщност важното е заварката да не е по ръба

                      Коментар


                      • #41
                        До: Заваряване на неръждавейка?

                        О, не само. Щамповането на две еднакви части е технологически изгодно, а дълбоката щамповка - не. Но в крайна сметка започнаха да ги шприцоват от полиетилен, защото това е още по-изгодно технологически. По себестойността явно също.

                        Коментар


                        • #42
                          До: Заваряване на неръждавейка?

                          Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                          О, не само. Щамповането на две еднакви части е технологически изгодно, а дълбоката щамповка - не. Но в крайна сметка започнаха да ги шприцоват от полиетилен, защото това е още по-изгодно технологически. По себестойността явно също.
                          две еднакви части, ама те не са еднакви а при бойлерите - и там ли мислиш, че ги щамповат, защото е изгодно дори и тубите са направени така, да не говорим за съдовете под налягане

                          Коментар


                          • #43
                            До: Заваряване на неръждавейка?

                            Не разбрах ...

                            Коментар


                            • #44
                              До: Заваряване на неръждавейка?

                              заварката не трябва да е по ръб - много по-лесно се разрушава, особено ако има променливо натоварване(в нашия случай пулсирането на резервоара може да ги разруши - то е като лост).
                              Заварките издържат много повече на опън(за натиск е ясно).

                              Затова се избягва заваряване по ръб, когато има опън, огъване или променливи натоварвания(опън-натиск, огъвания в двете посоки) Това имах предвид, като казах да ги свърже тук-там срещуположните стени - за да спре такива деформации.

                              Всъщност всеки който иска да разруши една заварка, почва да огъва наляво надясно, защото така се къса най-лесно

                              То всичко е и въпрос и на презастраховка де - обикновено любителските конструкции са презастраховани многократно, защото никой няма да седне да смята, а просто слага "по-дебело за всеки случай". Не че нещо, ама 1.5мм за резервоар ми се струва прекалено, и наистина горните правила може да са безмислени

                              Коментар


                              • #45
                                До: Заваряване на неръждавейка?

                                Здравейте,момци!Аз съм нов във вашия форум..затова чак сега се престраших да пиша..А по темата - има едни електродчета, шведски, марката им е ОК(не знам има ли нещо общо с израза "Окей",вероятно-не..),та въпросните"клечки" работят на обикновен електрожен,при това направо се леят и шева става почти като оксиженен!Забравих да уточня,че са за неръждавейка, и имат всички размери - 1,5 мм,2,5мм,3,25мм,4мм,5мм.Аз съм електроженист-самоук,и електрожена ми е един допотопен"Кракра",обаче съм правил шевове по 1,2 мм неръждавейка - водоплътни.Единствения проблем,за който се сещам е,че шлакът требе да се изчуква чак когато изстине до тъмно..а,и щом става дума за затворена кутия(че и с вътрешни прегради - требе да се умува културно)...и да се поприхване начесто с точки преди да се вари водоплътния шев..Със здраве,дано съм бил полезен!
                                П.С.Електродите не са хич евтини-последно купувах 2,5 мм за 2лв/бр...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X