Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на телеподаващо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Избор на телеподаващо

    Пак ще повторя за четящите по диагонал: При любителска употреба в малък (физически размери) гараж, евроконекторът е само повод за излишни грижи.

    П.П. Удобство от евроконектора, лично аз имам само при комбинирания апарат - миг + мма, защото мога да си оставя в гаража шланга за миг-а барабар с ролката тел и да си разнасям апарата само с кабелите за електрожена, които са на байонет.
    Последно редактирано от коко келеша; 23-03-16, 20:07.
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • От: Избор на телеподаващо

      Имам комбиниран инвертор на Вики-Б,180А.И аз така когато ще работя само с електрожена,откачам от евроконектора шланга и си взимам само апарата.Удобство си е.
      Yamaha Yz450F
      Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
      Всичко с ''рошави''гуми!

      Коментар


      • От: Избор на телеподаващо

        [QUOTE=коко келеша;2941791]Момчета, не знам защо сте се вторачили толкова в този еврошланг за хоби машинка. Според моите лични наблюдения, за малък гараж е само в минус, защото увеличава габаритите на машината и мястото необходимо за съхранение, както и опасността от повреда. Не ми казвайте, че сте склонни всеки ден по 2-3 пъти да сваляте такъв шланг със съответното навиване и развиване на телоподаващия механизъм за изтегляне и ново подаване на заваръчния тел.

        П.П. Бих ви разбрал само ако ми кажете, че сте склонни при всяко сваляне да изхвърляте по 4-5 метра заваръчен телQUOTE]


        Защо трябва да се хвърля 4-5 метра тел.Колко метра тел има в 3 метров шланг,а и тя може да се върне обратно.Аз съм за евроконектор.
        Последно редактирано от D.Danov; 23-03-16, 21:08. Причина: добавяне

        Коментар


        • От: Избор на телеподаващо

          Като сте почнали,и аз имам комбо Вики Б 180 Ампера
          Свалям,качвам,въртя за тръбнофлюсов тел и т.н
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • От: Избор на телеподаващо

            Здравейте
            И аз се сдобих с телоподаващо, като се колебаех между китаец и на дел модела 160.
            Избрах китаеца само заради евро конектора.
            Тъпото е че дисплеите не отчитат нищо когато апарата е в покой на МИГ режим, а в ММА режим показва само волтажа.
            Отчитането започва когато започне заваряването, което си е много тъпо.

            Въпроса ми е към АИГ или който има въпросния модел 160 EcoContro, на същия принцип ли работи?
            Последно редактирано от 1georgi; 27-03-16, 11:32.

            Коментар


            • От: Избор на телеподаващо

              Хм....нека аиг да отговори,но преди това по пътя на логиката,какъв ще бъде тока,ще стане ясно като започне процеса,а той тока зависи от дебелина на тела,от напрежението през тела,в малки граници и от мрежовото захранване,пада по кабелите,усилието с което натискаш и разстоянието от дюзата до детайла,при Тея условия,амперметъра трябва да гледа на шарен боб.Друг е въпроса че може да се зададе една предварителна таблица и приблизително да се определи големината на тока и при започване на заваряване да минава в реалтайм,ама не печелиш нищо кой знае какво,освен да псуваш, що преди показва едно пък по време на работа друго

              На ММА май не трябва да показва на празен ход нищо,поне при мен напрежението е никакво,при допиране на електрода качва 50-90 волта ,за точното напрежение карам по спомен.
              На миг напрежението на празен ход трябва да е константа,ако не бъркам
              Последно редактирано от Roninn; 27-03-16, 11:46.
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • От: Избор на телеподаващо

                Да ясно ми е че предварително няма как да показва точно, но поне приблизително е трябвало да се направи.
                Печеленето за мен е че настройката ще е много по лесна да гледаш на дисплея, от колкото да се пулиш на къде си завъртял потенциометрите.

                Коментар


                • От: Избор на телеподаващо

                  Жорка, що се косиш бе бате? Щом искаш предварителна "оценка", раздели максималния ток по спецификация на броя на степените за регулиране и ще получиш амперите на 1 степен. След това слагаш потенциометъра на приблизителната степен и почваш да донастройваш по време на работата. Като си много претенциозен, вадиш едни други пари и купуваш истинска машина. И пак ще е добре да я тестваш предварително, за да не останеш изненадан отново!
                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар


                  • От: Избор на телеподаващо

                    Изобщо не се кося, а и съм доволен от работата на машината.
                    Подозирам че и на дел машината е на съшия принцип, нека АИГ да се изкаже по въпроса.
                    Що се отнася до диспеите вече си подготвям платка която да ми реши проблема.
                    Платката е на базата на ардуино и не знам дали няма да се шашка от смущения но ще разбера .

                    Коментар


                    • От: Избор на телеподаващо

                      Първоначално публикуван от 1georgi Преглед на мнение
                      Здравейте
                      И аз се сдобих с телоподаващо, като се колебаех между китаец и на дел модела 160.
                      Избрах китаеца само заради евро конектора.
                      Тъпото е че дисплеите не отчитат нищо когато апарата е в покой на МИГ режим, а в ММА режим показва само волтажа.
                      Отчитането започва когато започне заваряването, което си е много тъпо.
                      На мен ми се струва че това е дефект !Такъв принцип на показния на дисплей няма, или пък ако наистина така е направен то това е тъпа китайска недомислица !Защо ти е тоя дисплей ако не ти помага да си извършиш настройките предварително.В режим МИГ- дисплея трябва да ти показва поне само волтажа а за настройката на скоростта на тела да разчиташ на означенията на потенциометъра, а в режим ММА задължително трябва да показва ампеража !
                      https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                      https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                      Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                      Коментар


                      • От: Избор на телеподаващо

                        Първоначално публикуван от 1georgi Преглед на мнение
                        Изобщо не се кося, а и съм доволен от работата на машината.
                        Подозирам че и на дел машината е на съшия принцип, нека АИГ да се изкаже по въпроса.
                        Що се отнася до диспеите вече си подготвям платка която да ми реши проблема.
                        Платката е на базата на ардуино и не знам дали няма да се шашка от смущения но ще разбера .
                        Може ли снимка на придобивката?
                        "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                        Коментар


                        • От: Избор на телеподаващо

                          Няма логика да показва само като работиш, нали трябва да настроиш предварително нещо? Освен дисплеите да са само за красота, аз съм виждал такива модели. Покажи какво си взел, може някой да има същото.

                          Коментар


                          • От: Избор на телеподаващо

                            Ами така е направен не е проблем в електрониката.
                            Ето клип
                            https://youtu.be/_w_z2zu2Zec

                            И снимка
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:rsz_dscn0761.jpg
Прегледи:1
Размер:174.1 КБ
ID:5708004

                            Висящата платка отговаря за дисплеите.

                            Коментар


                            • От: Избор на телеподаващо

                              Това точно е модел на Vito. Иначе как работи?
                              "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                              Коментар


                              • От: Избор на телеподаващо

                                Ами според мен работи добре, но все пак не си изкарвам хляба с това.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X