Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на телеподаващо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Избор на телеподаващо

    Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
    Не е вярно, колега. Машината из отвътре е напълно ремонтопригодна. Освен това, телевизионния ми техник ме увери, че повечето части са лесно намираеми. Освен това, май са почнали да ги дават с по две години гаранция.
    Казаното от Росен е напълно вярно ,всичко в апарата се ремонтира !
    Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
    New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

    Коментар


    • #62
      От: Избор на телеподаващо

      Е, щом телевизионния техник е казал...
      Като се развали пералнята, на хлебаря ли даваш да ти я поправи???
      Панайот Бърдарски
      0887 60 77 22

      Коментар


      • #63
        От: Избор на телеподаващо

        Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
        Миналата година един колега си купи и ме помоли да му го "оценя". Трябва да ти кажа, че бих си взел по-голямото. Разликата в цената е нищожна. Разлика в килограмите няма. И двете машини съскат като работят. Виждал съм доста "маркови" да пръщят, все едно са без газ. Шланга е пълен боклук. Трябва да работиш малко разкрачен, че като капне да не те уцели по крака. Евро буксата му е правена по трудово в 6-ти клас в дълбока китайска провинция. Но пък има диксплей за ток и напрежение.
        Инверторен телоподаващ апарат VIKI СО2 220A това ли имаш предвид, дето е на колелца, цената му е 570лв. Или VIKI-250А СО2 това (цената е 550лв) И него го загледах.

        Май това дето го водя 250А е най- добрия вариант (от трите изброени де).
        А какви са тези телове които нямали нужда от газ при заваряването, как става тоя номер? Или да не се занимавам ами да си го взема с бутилка.
        I'm not Lost, I'm Discovering !

        088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

        Коментар


        • #64
          От: Избор на телеподаващо

          Не на хлебаря, колега, но един среден автомонтьор би се справил по-добре от повечето "техници".
          Мисля, че и сам можеш да си направиш аналогията, но защо ли водим този разговор?!
          Телевизионният техник разполага с контакти по всевъзможни форуми (руски, индийски, китайски...) за решаване на нерешаеми проблеми по разни Самсунги и Баосунги и познанията му по електроника са далеч над тези на техник в сервиз за електрожени, където не само не е нужно да си инженер, но и може изобщо да нямаш специалност свързана с тази дейност. Същото важи и за пералните и за ютиите.
          Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
          Най-добрите ми спомени са предстоящите!

          Коментар


          • #65
            От: Избор на телеподаващо

            Някой да е ползвал гаранционен сервиз на Вики в Хасково и да е останал доволен? Питам съвсем сериозно.

            П.П. Аз бих си взел и бутилка за СО2.
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • #66
              От: Избор на телеподаващо

              Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
              Инверторен телоподаващ апарат VIKI СО2 220A това ли имаш предвид, дето е на колелца, цената му е 570лв. Или VIKI-250А СО2 това (цената е 550лв) И него го загледах.

              Май това дето го водя 250А е най- добрия вариант (от трите изброени де).
              А какви са тези телове които нямали нужда от газ при заваряването, как става тоя номер? Или да не се занимавам ами да си го взема с бутилка.
              Колега, аз имам китаец 250а на табела. Не е Viki, но силно се съмнявам да е различен. Мога да говоря най-много за него. На табелата му за ТТ данни пише 60% на 220А и тел до 1.2мм. Не съм работил с 1.2мм, но с 1.0мм съм му разпарял шортите няколко пъти по за 10-20 дни. През това време се заривам с 5кг ролки. Вече съм забравил какъв точно беше разхода, но мисля, че беше доста над 5кг на ден. Разбира се оригиналния шланг е изхвърлен на третия ден. От тогава сменям само керамични дифузьори и дюзи за тела. Не мога да кажа лоша дума за машина, която се е платила на петия ден от закупуването.

              Тела, на който не му трябва газ е т.нар. флюсов или тръбен тел. Там тела е кух и вътре има флюс, който изгаря и отделя газове. Тези газове осигуряват средата за заваряване. Не съм работил с такъв. Колегите казват, че се отделя шлака, подобна на електроженната, но доста по-малко. Нека друг да каже за това, че аз не знам повече.
              Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
              Най-добрите ми спомени са предстоящите!

              Коментар


              • #67
                От: Избор на телеподаващо

                Eдва ли има тема в този раздел , включително и за електросъпротивително заваряване , в която подобно на краставицата да не се стигне до "телЕподащо" и респективно да не се намесят и тръбно флюсовите телове
                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                Коментар


                • #68
                  От: Избор на телеподаващо

                  За Вики не знам, но другите хасковци - Вито им използвам сервиза... от началото на декември го използвам.... с един и същи апарат..... без да могат да си решат сами проблема на тяхна машина.
                  Теглих им една и си купих от aig, а този оправят ли го ще го продавам. Дано сервизите на двете фирми да са различни, защото имам чувството, че в техния работи хлебар(разговарял съм с него по телефона... не е просто догадка)!
                  Subaru Impreza 2.0 '98
                  Honda Africa Twin RD07 '95
                  Honda Africa Twin RD07А '96

                  Коментар


                  • #69
                    От: Избор на телеподаващо

                    Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
                    Колега, аз имам китаец 250а на табела. Не е Viki, но силно се съмнявам да е различен. Мога да говоря най-много за него. На табелата му за ТТ данни пише 60% на 220А и тел до 1.2мм. Не съм работил с 1.2мм, но с 1.0мм съм му разпарял шортите няколко пъти по за 10-20 дни. През това време се заривам с 5кг ролки. Вече съм забравил какъв точно беше разхода, но мисля, че беше доста над 5кг на ден. Разбира се оригиналния шланг е изхвърлен на третия ден. От тогава сменям само керамични дифузьори и дюзи за тела. Не мога да кажа лоша дума за машина, която се е платила на петия ден от закупуването.

                    Тела, на който не му трябва газ е т.нар. флюсов или тръбен тел. Там тела е кух и вътре има флюс, който изгаря и отделя газове. Тези газове осигуряват средата за заваряване. Не съм работил с такъв. Колегите казват, че се отделя шлака, подобна на електроженната, но доста по-малко. Нека друг да каже за това, че аз не знам повече.
                    Кви са тея керамични дифузьори,за цо2 ли.....
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • #70
                      От: Избор на телеподаващо

                      Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
                      Колега, аз имам китаец 250а на табела. Не е Viki, но силно се съмнявам да е различен. Мога да говоря най-много за него. На табелата му за ТТ данни пише 60% на 220А и тел до 1.2мм. Не съм работил с 1.2мм, но с 1.0мм съм му разпарял шортите няколко пъти по за 10-20 дни. През това време се заривам с 5кг ролки. Вече съм забравил какъв точно беше разхода, но мисля, че беше доста над 5кг на ден. Разбира се оригиналния шланг е изхвърлен на третия ден. От тогава сменям само керамични дифузьори и дюзи за тела. Не мога да кажа лоша дума за машина, която се е платила на петия ден от закупуването.

                      Тела, на който не му трябва газ е т.нар. флюсов или тръбен тел. Там тела е кух и вътре има флюс, който изгаря и отделя газове. Тези газове осигуряват средата за заваряване. Не съм работил с такъв. Колегите казват, че се отделя шлака, подобна на електроженната, но доста по-малко. Нека друг да каже за това, че аз не знам повече.
                      Нищо против конкретния. Може наистина да си разбра от това, от което разбира.

                      ...обаче в общия случай техника, ремонтирана от телевизионен техник се познава на втората секунда след отваряне, та не случайно им е излязло име. В общия случай точно по отношение на импулсни захранвания пък изобщо никакви ги няма и правят тотални простотии, завършващи трагично за въпросната техника. Пример - в 8-и клас си поправих сам телевизорчето, дето безуспешно беше стояло няколко месеца в общо 2 сервиза. Смятай. Горяло едно диодче, дето не можели да разберат защо гори. Вече не помня какво беше, ама щом осмокласник без грам техника, освен един руски мултицет с многото гнезда отпред и "индукционен" поялник с човка от кламер се справи, явно ще да е било някаква велика простотия, за която "специалисторите" в 2 софийски сервиза явно не знаеха. Или просто не им се е занимавало да се ровичкат в черно-бялото ми телевизорче. И в единия и в другия случай - прави си изводите.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Избор на телеподаващо

                        Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                        Кви са тея керамични дифузьори,за цо2 ли.....
                        По-гъзарските шлангове имат едно керамично цилиндърче с дупки в основата на човката. Освен, че е дифузьор е и диелектрик между човката и дюзата против окъсяване от пръски. Има такива и силиконови заместители на керамичните.

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:diffuser.jpg
Прегледи:1
Размер:91.5 КБ
ID:5702287
                        Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                        Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                        Коментар


                        • #72
                          От: Избор на телеподаващо

                          Здравейте,
                          Повече от 200А заваръчен ток от една фаза небива. Инсталацията не е предвидена за това.
                          Обикновено на дисплея пише едно, на изхода е съвсем друго на амперклещи, а модула вътре е предвиден за трето.... Надписите са много разтегливо понятие в Китай.... Почти като XL и ХХХXXXL на китайска дреха. Модела е умален просто....
                          Керамичните пръстени са за шлангове от АК 24 нагоре. Това означава че започват от 220-240 ампера. Недостатък е по-големия габарит и тегло, НО държат повече. Всичко е въпрос на личен избор и цена.
                          При нас имаме и тръбно флюсов тел в две разновидности и всеки е добре дошъл да пробва на място. Единия е за поцинковани ламарини (модел GS), а другия е за многослойно заваряване.
                          Последно редактирано от aig; 09-02-16, 05:46.
                          АИГ-Заваряване ООД
                          Производител на заваръчни апарати "DEL"
                          http://www.aigwelding.com
                          0889 522 036

                          Коментар


                          • #73
                            От: Избор на телеподаващо

                            Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
                            познанията му по електроника са далеч над тези на техник в сервиз за електрожени, където не само не е нужно да си инженер, но и може изобщо да нямаш специалност свързана с тази дейност.
                            Колега по форум, за да ремонтираш нещо, трябва да знаеш как и защо работи.
                            Всъщност масово телевизионните техници НЕ са инженери. И плачевните резултати след това се налага да им ги поправяме ние - по-простите инженери дето ремонтираме електрожени.
                            Разбира се има и изключения от правилото и в двете посоки.
                            И аз самият не си поправям телевизора като се наложи, всяка жаба да си знае гьола.
                            Техници които могат да поправят "всичко", обикновено не поправят нищо. Аз бягам от подобен вид "майстори"
                            Панайот Бърдарски
                            0887 60 77 22

                            Коментар


                            • #74
                              От: Избор на телеподаващо

                              Би трябвало като си покипял известно време да си изградил някакви контакти и обкръжение и разговорите "по принцип" да си ги съкратил до възможен минимум.
                              Не разбирам сега за какво си говорим... за това дали моя техник е компетентен ли или по принцип? Малко е несериозно, но за чесане на клавиатурата става.
                              Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                              Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                              Коментар


                              • #75
                                От: Избор на телеподаващо

                                То цялата тема е такава - поне в моите очи
                                Панайот Бърдарски
                                0887 60 77 22

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X