Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на телеподаващо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Избор на телеподаващо

    Сега ми се изясниха много неща по панелите на машините. Предполагам и на много други като мен, които не могат да заделят достатъчно пари и ги интересува ниско-бюджетна техника, но не смеят да питат-какво да направим толкова са ни възможностите. Ако има някой с подобна машина нека сподели ще е полезно за всички.
    "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

    Коментар


    • От: Избор на телеподаващо

      http://www.alibaba.com/product-detai...124426149.html
      Доколкото мога да видя от снимката и от характеристиките на машината -единия потенциометър регулира тока на МИГ а другия на ММА ,третия е за скоростта на тела .И по пътя на логиката в режим МИГ -потенциометъра регулираш ампеража за електрожена т.е. ММА не трябва да е активен.
      Как обаче е изпълнено от китайците трябва да каже човек който е работил с машината и е в час с нещата ......!
      https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
      https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

      Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

      Коментар


      • От: Избор на телеподаващо

        По ето това се заглеждам.
        http://tigtag.eu/%D0%BA%D0%BE%D0%BC%...81%D1%82%D0%B8
        "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

        Коментар


        • От: Избор на телеподаващо

          Ако го дават без ддс е добра оферта
          П.П не е добра оферта прочети най отдолу.
          Последно редактирано от 1georgi; 27-03-16, 23:06.

          Коментар


          • От: Избор на телеподаващо

            Да видях го още преди това, но забравих да го спомена-750лв. пак е добра оферта, като се има предвид, че същия без допълнителните неща е 650лв.
            "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

            Коментар


            • От: Избор на телеподаващо

              Speak bulgarian:
              ампераж - ток
              волтаж - напрежение
              омаж - съпротивление
              литраж - обем
              метраж - всичко останало...
              Не чета коментари и не отговарям на такива.

              И коментаторите...

              Коментар


              • От: Избор на телеподаващо

                Здравейте колеги! Аз също реших да си закупя телоподаващ апарат. Държа да отбележа, че съм нов в занаята и нямам опит! За машина съм отделил към 700лв но все още нямам понятие какво е най-доброто решение за тази сума. Един приятел има железарски магазин, в който има и разни машинарии но той не е заварчик и не разбира много от такива неща. При него има два телоподаващи апарата. Единия е марка Weldstar модел veolomig 190E а другия е марка Iskravar модел MIG 170. Дава ми цена около 650лв за единия от двата (цена за клиента е около 800лв). Понеже не разбирам бих се радвал ако ми помогнете да се насоча и да се сдобия с машинка. Целта ми е да я ползвам предимно за кърпене на джипове а евентуално по-нататък ако реша да се занимавам малко по-професионално пак да ми върши работа. Направих снимки на предните панели на машините, където мисля че е информацията за тях.

                Коментар


                • От: Избор на телеподаващо

                  Нещо не ми се получава със снимките, понеже пиша от телефона. По-късно ще се опитам да ги кача от компютър.

                  Коментар


                  • От: Избор на телеподаващо

                    Първоначално публикуван от Korleone Преглед на мнение
                    Здравейте колеги! Аз също реших да си закупя телоподаващ апарат. Държа да отбележа, че съм нов в занаята и нямам опит! За машина съм отделил към 700лв но все още нямам понятие какво е най-доброто решение за тази сума. Един приятел има железарски магазин, в който има и разни машинарии но той не е заварчик и не разбира много от такива неща. При него има два телоподаващи апарата. Единия е марка Weldstar модел veolomig 190E а другия е марка Iskravar модел MIG 170. Дава ми цена около 650лв за единия от двата (цена за клиента е около 800лв). Понеже не разбирам бих се радвал ако ми помогнете да се насоча и да се сдобия с машинка. Целта ми е да я ползвам предимно за кърпене на джипове а евентуално по-нататък ако реша да се занимавам малко по-професионално пак да ми върши работа. Направих снимки на предните панели на машините, където мисля че е информацията за тях.
                    Снимки и тех.информация може да се видят и в Нета.А това което аз видях е че машините са трансформаторни и съответно тежки - около 30кг. всяка .А ПВ -то особено на Iskravar-а е доста зле.Но за кърпене на джипове предполага че ще стават и двата. При евентуална проба преди покупката ще си прецениш кой от двата да избереш.
                    https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                    https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                    Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                    Коментар


                    • От: Избор на телеподаващо

                      Не си купувай от тези машини. За тази сума можеш да вземеш комбиниран инвертор ММА + МИГ-МАГ от братята китайци.
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • От: Избор на телеподаващо

                        Днес ходих в магазина на АиГ. Хората бяха много любезни. Реших да разширя малко ценовия диапазон и да си взема DEL 200 Self Control за 5кг ролки. Понеже имам ангажименти в близките 2 седмици няма да мога веднага да си взема, но до средата на ноември имам намерение да се оборудвам! Нямам търпение вече да го запаля! Направо ми иде да го взема и да заваря всичко дето има метал вкъщи!

                        Коментар


                        • От: Избор на телеподаващо

                          Дано е добър този Self Control,че в Eco Control почват да ме дразни китайската сглобка.На единия байонет кабела само опираше,без да е вкаран в дупката и затегнат с болта,а болта стегнат.Е усетих го като се стопи и започна да пуши.Един теч на газ от връзката на маркучето към машината и пустия му клапан в ръкохватката затваря когато му е кеф,през повечето време си пропуска.Нямат и бърза връзка към маркуча на газта.
                          Мисля да си намеря някакъв читав шланг да си го сменя. Ще ми се върже накрая цялата процедура като за някоя маркова машина комай.
                          " И най-тъмната нощ е обречена на изгрева...."

                          Коментар


                          • От: Избор на телеподаващо

                            Аз съм отскоро с новия селф контрол 160A комбо.Нямам никакви техничеки забележки за почти две ролки тел и някое и друго кило електроди.При стартирането на телоподаването ясно се чувства и предгаз и постгаз,като предгаза не бави работата,добре е настроен,но е факт че го има.При бързо последователно точковане,газта на практика не спира,защото се презастъпват времената на постгаза.Ако трябва да бъда честен липсва само една таблица за бързи настройки,каквито има по клиповете на милър и линкълн.С безстепенното регулиране на телоподаване и напрежение възможностите за настройка са безброй наистина и е невъзможно да се опишат,но все пак като вземеш непозната машина,ако бързо влезеш в някакви предварителни настройки и в процес на работата само коригираш ще е доста по-лесно и бързо овладяването на апарата.Но се свиква,не е болка за умиране.И ужасно много ме кефи спирането на охлаждането на вече охладената машина.Ако пък сега в хладното се работи на ниски токове и кратки шевове,вентилатора понякога въобще не се включва.Така машината не засмуква излишно прахоляците,които колкото и да пазим и да се съобразяваме се вихрят около нея.

                            Коментар


                            • От: Избор на телеподаващо

                              Първоначално публикуван от komstiza Преглед на мнение
                              Ще ми се върже накрая цялата процедура като за някоя маркова машина комай.
                              Е, винаги евтиното излиза скъпо. Особено китайското...
                              Панайот Бърдарски
                              0887 60 77 22

                              Коментар


                              • От: Избор на телеподаващо

                                Първоначално публикуван от pansim Преглед на мнение
                                Е, винаги евтиното излиза скъпо. Особено китайското...
                                Да, в повечето случаи е така, но има и изключения.

                                За да има по-голям избор потребителя (евтино китайско) и без да бъде ощетяван за това (дразнещи сглобки и прочие) съществува нещото наречено "гаранция". Споменатите по-горе хлабав байонет и незатварящ клапан и други подобни са гранционни и беше редно да бъдат ремонтирани като такива с всички привилегии, които клиентите на АИГ-Заваряване могат да ползват.

                                Късия шланг, липсата на евро-конектор, бърза връзка на газта и т.н. не са гаранционни проблеми. Това естествено не ги прави по-маловажни за нашите стандарти. Съжалявам за разочарованието на колегата от Годеч. Ще се свържа на лични да обсъдим решение на проблема. Всичко е въпрос на добро желание. ;-)

                                Поздрави,
                                Георги
                                АИГ-Заваряване ООД
                                Производител на заваръчни апарати "DEL"
                                http://www.aigwelding.com
                                0889 522 036

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X