Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Made in Bulgaria

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Made in Bulgaria

    Спарки - цялата серия бе 12 броя
    Останаха 3 бр. Поръчката за нови кутии е дадена, инвертори ще има!
    По въпроса за дизайна - приемам предложения всякакви. Само да не са с пластмасови преден и заден панел, че тук в България не може да се направят на разумна цена.
    А частите...ехххххх....единственно кондензаторите може са Български, от Кюстендил ама не съм пробвал какво им е качеството.
    Панайот Бърдарски
    0887 60 77 22

    Коментар


    • От: Made in Bulgaria

      Първоначално публикуван от pansim Преглед на мнение
      единственно кондензаторите може са Български, от Кюстендил ама не съм пробвал какво им е качеството.
      И аз нямам идея кви са. Обаче например не съм виждал Conis компактни такива, в смисъл - голям капацитет в малък корпус. А и нещо не ги продават твърде масово.

      То не че няма и китайски издънки на тема кондензатори де. Аз не изключвам и да не са масови, заради цената например. Или да произвеждат продукти под друга марка, например NIPPON CHEMI-CON или от сорта. Като нищо може и това да е случйата. Тая марка е измежду най-масовите на пазара.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Made in Bulgaria

        От Кюстендилските /Conis/ съм поставял в импулсни захранвания, държат се добре. Само малко са по-големи на размери.
        И естествено бяха от серия ЕА 13LL LOW ESR.
        За заваръчни инвертори също имат 400в/470мкф. Цената НЕ е по-ниска от масово предлаганите вносни марки.
        Панайот Бърдарски
        0887 60 77 22

        Коментар


        • От: Made in Bulgaria

          Колеги, някой може ли да даде мнение за това телоподаващо: http://www.ebay.de/itm/NEU-PROFI-MIG...703f0f9d#rpdId , че по параметри ми изглежда много добре,а като цена е направо невероятно за инверторно.

          Коментар


          • От: Made in Bulgaria

            На първо време не виждам евро конектор за шланга, което значи компромис с цел по-ниска цена. Например почти съм сигурен че и телоподаващия механизъм е от възможно най-бюджетните. Предполагам и че не става за голяма ролка.

            Друго няма как да коментирам, без да съм го пипнал. Само 250-те ампера силно ме съмняват.

            ...и не на последно място, трябва да питаш търговеца дали е навит да го прати до България, защото официално не праща. (България е в изключенията от "европейски съюз", до които търговеца не праща). До България ще прати предполагам, но ще иска още кинти.

            Забележи че работи с тел 0.6 и 0.8. Работа на 250А с тел 0.8 просто няма как да се случи. Около 170-180 е предела за тая тел. Тоест, имам някои съмнения относно посочените параметри. По-реалистично е да е не повече от 200А при 60%, ако сме оптимисти.
            Последно редактирано от sparkybg; 14-05-12, 19:42.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Made in Bulgaria

              Това което аз не виждам пък и не можах да прочета никъде дали машината е оборудвана с клапан за газа или той е в ръкохватката и дали въпросната машина въобще има възможност да работи със защитен газ или е само за тръбни телове .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Made in Bulgaria

                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                Това което аз не виждам пък и не можах да прочета никъде дали машината е оборудвана с клапан за газа или той е в ръкохватката и дали въпросната машина въобще има възможност да работи със защитен газ или е само за тръбни телове .
                Е то си пише де . "Mit Argon, CO2 oder Schutzgas" .

                Евентуално смяната с шланг с евроконектор пак не е проблем , но иска ръчкане .

                Проблемът с тези машини е другаде . Веднъж изпратена "по пощата" , забравяш за гаранция ! Евентуалния тип уговорки "изпрати ми я , за да ти я управя" е умрела работа . Така че ако не дай Боже нещо откаже - тръгва едно ходене по мъките ... Е вярно , че ентусиаст като Спарки би се нагърбил примерно ... от научен интерес ( ) , или пък хайде при Данчо ... но да купиш 250 - амперова машина предполага професионална работа . Т.е. - да изкарваш пари с нея , а не да рискуваш с разходки по сервизите .

                Та в този смисъл Made in Bulgaria си е за предпочитане отвсякъде пред e-bay .
                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                Коментар


                • От: Made in Bulgaria

                  Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                  Е то си пише де . "Mit Argon, CO2 oder Schutzgas" .

                  Евентуално смяната с шланг с евроконектор пак не е проблем , но иска ръчкане .

                  Проблемът с тези машини е другаде . Веднъж изпратена "по пощата" , забравяш за гаранция ! Евентуалния тип уговорки "изпрати ми я , за да ти я управя" е умрела работа . Така че ако не дай Боже нещо откаже - тръгва едно ходене по мъките ... Е вярно , че ентусиаст като Спарки би се нагърбил примерно ... от научен интерес ( ) , или пък хайде при Данчо ... но да купиш 250 - амперова машина предполага професионална работа . Т.е. - да изкарваш пари с нея , а не да рискуваш с разходки по сервизите .

                  Та в този смисъл Made in Bulgaria си е за предпочитане отвсякъде пред e-bay .
                  Гаранцията си е съвсем реална, поне в рамките на ЕС. Просто няма да стане бързо. Изпращане на пратка до малко над 30 кила до Германия с DPD Economy, което предлагат Спиди, струва около 40лв. със все ДДС-то. Пращам вече над 10 пъти различни неща до Италия, Франция, Испания с тегло от 6 то почти 30 килограма. Пътуват около 5-7 календарни дни и ги носят до врата.

                  ...обаче това значи като минимум едни 15 дена бавене, дори вътре да се е разхлабило едно болтче. За гаражен хоби майстор, дето бачка когато му е кеф проблем няма, но реално не можеш да разчиташ на тая машина за сериозна работа. А тук ще ти дадат оборотна още със занасянето. Поне Данчо го прави. То реално няма и при кой друг да сервизираш такива машини, или поне аз не знам за такъв.

                  А мен не ме гледайте. Аз мога да я разкостя и да си я оправя сам, дори да е тотал щета. Вероятно ако предлагаха такова преди да си купя моето телоподаващо сигурно щях да опитам. Ама понеже вече знам кой какво слага в машините си съм почти сигурен какво има и в конкретната. Има компромиси. За тая цена няма как иначе.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Made in Bulgaria

                    А някой може ли да каже нещо за новите инверторни ЦО апарати на Редко и по-точно за този модел: http://www.redco.bg/products/orion-154/700 , че ми го предлагат и препоръчват него,а с отстъпката ми и без ДДС цената му идва под 700лв., а и ако са му верни параметрите е повече от добро за домашни нужди. За части по механичната част не се притеснявам много, понеже преди години работих във фирмата на кума на собственика на Редко и правехме доста части за тях и ако се наложи всичко ще ми намерят. А ето и сайта на фирмата,някой може да му е интересно какво се прави там: http://www.elektromechanika-bg.com/products.html .А само като знам, че в съседния магазин до фирмата купуваха от нас части и ги продаваха на тройно по-висока цена...

                    Коментар


                    • От: Made in Bulgaria

                      1. Измислен шланг
                      2. Без евробукса
                      3. Слаба ракия (150А максимум)

                      Сега, до тия ампери може и да работи читаво - нямам идея и трябва да опиташ. Предвид цената, и трите точки са разбираеми. Но предполагам малко или много си е чист китаец вътре.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Made in Bulgaria

                        Кои са актуалните предложения към днешна дата, за домашна употреба и невъзвръщаема инвестиция?
                        Публикувайте отговор

                        Коментар


                        • От: Made in Bulgaria

                          Здравейте
                          Трябва да се оборудвам и аз с едно електоженче, спрял съм се на Viki WSM-200
                          Ще се ползва за домашна употреба, пише че топи електроди до 4мм
                          Интересуваме някой имал ли е работа с въпросната машина, и може ли да стопи 2-3 електрода 3,25 един след друг без да прегрее?
                          Ще съм благодарен на всякаква информация.

                          Коментар


                          • От: Made in Bulgaria

                            За тези машини има доста писано тук във форума но трябва да търсиш писанията в няколко теми!
                            Машините Viki WSМ 200 са два модела ,аз имам впечатления и от двата обаче предимно при работа на TIG ,работят добре ,недостатъците са липса на сервиз и нереални ампери , червения апарат с цена 400лв. е по добрия от двата.
                            https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                            https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                            Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                            Коментар


                            • От: Made in Bulgaria

                              Я ! 400 кинта ?! Много им е паднала цената нещо .

                              Имам такъв .
                              С 3.2 мм. базични електроди , на 130-140А си пее . До сега не ми е изключвал и през лятото . С 4 мм. само съм го пробвал - работи си , но не е товарен .
                              Един приятел също го има и го ползва предимно за рязане . Ползва каквито електроди му паднат - рутил , базични , не подбира и диаметъра . Единствения проблем до сега беше , че веднъж като го включил - нещо святка и се самоизключва .... оказало се , че удължителят който ползвал за захранване е дефектен .

                              Не знам Уелдъра що изтъква като недостатък липсата на сервиз ?! Пращаш го по куриер в Енина, в рамките на 1 работен ден го отремонтирват и ти го връщат обратно.
                              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                              Коментар


                              • От: Made in Bulgaria

                                Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                                ...
                                Машините Viki WSМ 200 са два модела ,аз имам впечатления и от двата обаче предимно при работа на TIG ,работят добре ,недостатъците са липса на сервиз и нереални ампери , червения апарат с цена 400лв. е по добрия от двата.
                                При мене амперите са реални, а ако има съмнения може да се поиска в Енина ще се проверят и нагласят да отговарят, даже ще безплатно в рамките на гаранцията.
                                Сервиз - ами сутринта даваш, по обед вземаш... или пък същото с добавено времето за куриер. Цена - 40 до 50 лв ремонт на умряла електроника извън гаранция за малките електрожени и телоподаващи, които ползвам.
                                За големите марки цените на сервиз са умножени по 20 за сериозен ремонт, като се предлага предимно замяна на платката комплект.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X