Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Made in Bulgaria

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Made in Bulgaria

    Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
    Сещам се и за един въпрос който мене лично много ,ама много ме дразни,защо копчето за он/офф винаги е отзад а не отпред на панела !
    Честито и от мен!
    Ей го батя му,на който е решен проблема със он/офф-а:
    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

    Коментар


    • От: Made in Bulgaria

      В 90% от случайте няма място на предния панел за още един потенциометър, камо ли за ключета ON/OFF.
      А пък и никак не е добре вътре да се разхождат 220 волта.
      Селф контрола е комбиниран винаги, защото на токоизточника можеш да му управляваш силовата част както си поискаш! Електроника брат, електроника....
      Така че електрожен и телоподаващо е винаги по-добре от само едното .
      Ако пък много държиш, може и да скопиме нещо което е готово и работи. Въпрос на вкус, казало кучето и.......
      АИГ-Заваряване ООД
      Производител на заваръчни апарати "DEL"
      http://www.aigwelding.com
      0889 522 036

      Коментар


      • От: Made in Bulgaria

        Първоначално публикуван от iszs Преглед на мнение
        ! Пиша тук,защото този апарат е Български произведен от българи,с изключително качество!Това не е реклама ,а просто съм доволен,и се гордия,че съм си купил нашенски апарат!
        Не искам да Ви развалям настроението, нито да се бъркам в бизнеса на ДЕЛ, но в тази машина българско е управлението. Цялата силова част е чисто китайска, с допотопни МОСФЕТИ които са с гордия надпис ТОШИБА, само че са пропуснали една малка подробност - Тошиба отдавна НЕ произвежда такива транзистори. И въпреки 12-те броя - такива китайски апарати, и електрожени и плазмени резаци, редовно си идват при мен за ремонт с изгорели транзистори...
        Абсолютно същата силова част имат голяма част от продаваните по пазарите инвертори без фактура и гаранция, както и тези продавани от Драгозов /Аргомаркет/. Та...толкова за Българското...
        Знам че истината боли, ама това е положението...реално и без грим.
        Панайот Бърдарски
        0887 60 77 22

        Коментар


        • От: Made in Bulgaria

          Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
          Това наистина е изключително важен въпрос !!
          Това е наистина важен въпрос,за хора които си вадят хляба с това,често и в невъзможни пози,места и ситуации,така че за пореден път те апелирам да се държиш прилично без излишни коментари,освен ако не помогнеш с нещо.Относно снимката на колегата Петров с 200А машина,през ключа който е двуполюсен ли минава директно 220В или управлява контактор,питам защото тези ключове са 16 Амперови,при 6 киловата които пише на машината как се съвместяват ако приемем че машината не работи нон стоп ?
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • От: Made in Bulgaria

            Първоначално публикуван от pansim Преглед на мнение
            Не искам да Ви развалям настроението, нито да се бъркам в бизнеса на ДЕЛ, но в тази машина българско е управлението. Цялата силова част е чисто китайска, с допотопни МОСФЕТИ които са с гордия надпис ТОШИБА, само че са пропуснали една малка подробност - Тошиба отдавна НЕ произвежда такива транзистори. И въпреки 12-те броя - такива китайски апарати, и електрожени и плазмени резаци, редовно си идват при мен за ремонт с изгорели транзистори...
            Абсолютно същата силова част имат голяма част от продаваните по пазарите инвертори без фактура и гаранция, както и тези продавани от Драгозов /Аргомаркет/. Та...толкова за Българското...
            Знам че истината боли, ама това е положението...реално и без грим.
            То в тая машина същественото е управлението. Пък и в ДЕЛ никога не са крили че преправят китайски машини. Вики правят същото, ама с доста по-евтини компоненти например - както силовата част така и телоподаващия механизъм.

            А при теб идват, да, понеже тоя тип машини се прави от МНОГО производители, като само по-големите са над 10. Ама, правените в единия гараж работят, пък правените в съседния ти ги носят редовно на сервиз, нищо че изглеждат еднакви, щото ги правили с бракувани части от първия и ги сглобил тамошния Манго, без въобще да ги пуснат, тестват и настройват. Може да питаш и защо един крупен български търговец, внасящ машини в близкото минало, спря да внася.

            Машина на ДЕЛ идвала ли ти е за ремонт?

            Относно MOSFET-ите - какво правят TOSHIBA за Китай и за извън Китай няма как да знаеш, ако не си китаец. Достатъчно голям клиент са, за да искат да им се произведе нещо само на тях. Достатъчно голям клиент са за да изкупят спряно от TOSHIBA производство и да си ги правят за техни си нужди. Не изключвам и ментета да има, но в случая това не е съществено - там части се купуват по друг начин, в други количества, на други цени и по други канали. Ако същата машина беше с модули (IGBT или MOSFET), цената и директно ще хвръкне с едни 100-200 кинта още на изхода на завода.

            ...та, никой не го е заболяло твърде много.

            А "допотопните" MOSFET-и работят на 100Khz. Не много други машини работят на толкова, включително и маркови. А това дава едни определени характеристики - малки трафчета, малки дорсели, и тиха работа на дъгата във ВИГ режим например. И пъргавина.

            Ето ти и един простичък пример защо едни работят, а други не - такава машина е с между 2 и 6 (в зависимост от ампеража и ПВ-то) силови трафа, работещи успоредно. Сигурно се сещаш, че за да работи такава постановка, трафовете трябва да са максимално еднакви. Ама това иди го кажи на манго от забутания гараж, на когото са дали 2 кашона платки и 2 кашона трафове и са му казали до края на дена да изкара 10 машини. Манго няма нито времето, нито капацитета да мери и избира нещо, нито да тества и настройва машината след това, включително и праговете и на защита например. Отделно шефа на Манго може да е купил евтинко двата кашона платки, трафове и MOSFET-и, без да се интересува много - много от къде са и какви са, а само от цената. Купува евтино, продава евтино и толкоз. В същото време фирми, дето произвеждат и тия машини, и доста по-сериозни от тях, от много години и на по-висока цена, пак продължава да произвежда и продава. Това или щото клиентите са му балъци да купуват скъпото, или щото са разбрали че евтиното излиза още по-скъпо.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Made in Bulgaria

              Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
              Питам защото тези ключове са 16 Амперови,при 6 киловата които пише на машината как се съвместяват ако приемем че машината не работи нон стоп ?
              Такива ключове има и 16 и 25 амперови, отделно има качествени и некачествени. Отделно отзад има качествени и некачествени кабелни обувки, качествено и некачествено кримпнати, а има и старомодни варианти без кабелни обувки.

              6 киловата е пиковата мощност. При ръчно заваряване на 160А или ВИГ и телоподаващо на 200А киловатите са около 4, и ограничението е мрежата, а не машината. Ако мрежовото напрежение не падне, ще можеш да си работиш и на ръчно на 200А, и мапината ще го издържи, евентуално с по-ниско ПВ, в зависимост от изпълнението. Ако падне, ще започне да сработва защитата по ток и машината да работи на пресекулки.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Made in Bulgaria

                Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                Това е наистина важен въпрос,за хора които си вадят хляба с това,често и в невъзможни пози,места и ситуации,така че за пореден път те апелирам да се държиш прилично без излишни коментари,освен ако не помогнеш с нещо.
                Щом това ти е толкова важно ,има решение -избираш си и си купуваш такава машина на която ключа е отпред,сега избор има голям и за професионалисти и за непрофесионалисти! Но май на повечето машини ключа е все отзад!
                Не виждам нищо неприлично в постовете ми!Мисля че на доста хора съм помогнал или поне съм се опитал да го правя е понякога и с ирония но вероятно е имало за какво !
                https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                Коментар


                • От: Made in Bulgaria

                  Първоначално публикуван от pansim Преглед на мнение
                  Не искам да Ви развалям настроението, нито да се бъркам в бизнеса на ДЕЛ, но в тази машина българско е управлението. Цялата силова част е чисто китайска, с допотопни МОСФЕТИ които са с гордия надпис ТОШИБА, само че са пропуснали една малка подробност - Тошиба отдавна НЕ произвежда такива транзистори. И въпреки 12-те броя - такива китайски апарати, и електрожени и плазмени резаци, редовно си идват при мен за ремонт с изгорели транзистори...
                  Абсолютно същата силова част имат голяма част от продаваните по пазарите инвертори без фактура и гаранция, както и тези продавани от Драгозов /Аргомаркет/. Та...толкова за Българското...
                  Знам че истината боли, ама това е положението...реално и без грим.

                  Благодаря на всички, които имат отношение към нашите машини - било то доброжелателно или не съвсем. За нас всяко мнение от хората които ползват нашите машини е важно и правим всичко по силите си да ги подържаме в добро настроение!

                  По повод мнението на колегата pansim относно пазарната ситуация на инверторните заваръчни апарати в България бих казал, че е доста едностранчиво и повърхностно. Мога да се обоснова защо мисля така, но вече sparkybg доста добре е описал как стоят нещата и аз само ще се повторя с него.

                  "Око да види, ръка да пипне" - всеки който се интересува от тази техника е добре дошъл в нашата производствена база лично да се запознае с качеството и възможностите на нашите машини, независимо дали има намерение да пазарува или не.

                  Присъединявам се към поздравленията към колегата Ивайло (iszs) и му пожелавам лека и безаварийна работа с новата машина! Която, впрочем, съвсем правилно се дискутира в темата "Made in Bulgaria" и без никакво съмнение може да бъде наричана БЪЛГАРСКА!!!

                  Поздрави,

                  Георги, съдружник в АИГ-Заваряване ООД
                  0889 202 949
                  АИГ-Заваряване ООД
                  Производител на заваръчни апарати "DEL"
                  http://www.aigwelding.com
                  0889 522 036

                  Коментар


                  • От: Made in Bulgaria

                    Първоначално публикуван от pansim Преглед на мнение
                    Не искам да Ви развалям настроението, нито да се бъркам в бизнеса на ДЕЛ, но в тази машина българско е управлението. Цялата силова част е чисто китайска, с допотопни МОСФЕТИ които са с гордия надпис ТОШИБА, само че са пропуснали една малка подробност - Тошиба отдавна НЕ произвежда такива транзистори. И въпреки 12-те броя - такива китайски апарати, и електрожени и плазмени резаци, редовно си идват при мен за ремонт с изгорели транзистори...
                    Абсолютно същата силова част имат голяма част от продаваните по пазарите инвертори без фактура и гаранция, както и тези продавани от Драгозов /Аргомаркет/. Та...толкова за Българското...
                    Знам че истината боли, ама това е положението...реално и без грим.
                    Реално и без грим. Фрониус няколко месеца след изтичане на гаранцията се скапва . За една платка колкото кибритена кутийка искат 800 лева . Човека реши да го удари от земята и си купи машина от ДЕЛ . Джисми подобна платка 300 лева. Не мерси ! Предпочитам да работя с "китайската" машина на Дел където каквото и да се скапе в нея ми е като части 30 - 50 лева . Един от първите съм в тоя форум който има машина тунингована в ДЕЛ вече две години работя с нея и си свиркам . Аз съм производственик слабо ме вълнува какво има под капака важно е какво получавам на ръкохватката и същевременно при сегашната кризисна конюнктура на пазара да не си работя само за машините . Това е особено важно за хора като мен на които заваряването се явява спомагателно на основната дейност .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: Made in Bulgaria

                      Направо ме объркахте с тези мнения Далече съм ,инък с удоволствие бих тествал една машинка ......
                      Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                      Коментар


                      • От: Made in Bulgaria

                        аз лично мислех, че както беше тръгнало едва ли не щяхме да го линчуваме за правото му да сподели мнение, което за радост не стана

                        Коментар


                        • От: Made in Bulgaria

                          Първоначално публикуван от metalsmith Преглед на мнение
                          аз лично мислех, че както беше тръгнало едва ли не щяхме да го линчуваме за правото му да сподели мнение, което за радост не стана
                          Кого да линчуваме и за какво?
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: Made in Bulgaria

                            Живи и здрави
                            Последно редактирано от тихич; 23-05-13, 00:35.

                            Коментар


                            • От: Made in Bulgaria

                              Мнение, насочено към Георги - съдружник към фирма ДЕЛ
                              Похвално е желанието нещо да се прави в БГ. И не омаловажавам Вашия труд!
                              Само искам да отбележа, че можеше да се разработи тук, на наша земя, една по-добра силова част, със съвременни елементи и доста по - малки габарити и тегло при идентични мощностни характеристики. ЦЕНАТА на крайното изделие едвали ще се различава съществено, тъй като Вие, както и аз и някои други колеги тук във форума, знаем не се определя основно от себестойноста на елементите. Но за сметка на това щяхте да имате надеждна машина със по-добри показатели от гледна точка на габарити и тегло спрямо мощноста.
                              Това е само мое мнение и не ангажирам никого с него.
                              Панайот Бърдарски
                              0887 60 77 22

                              Коментар


                              • От: Made in Bulgaria

                                Преди да започнем да ползваме тази силова част, която е в момента, имахме изцяло наша разработка с IGBT модул, траф с медна шина и т.н...... Всичко го правехме сами. Себестойност - 1150 лева. Предложи цена с която да излезем на пазара и да разбием китайските производители..... Колко машини ще си купиш ти и колко останалите.
                                С този пост не ангажирам никой......
                                АИГ-Заваряване ООД
                                Производител на заваръчни апарати "DEL"
                                http://www.aigwelding.com
                                0889 522 036

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X