Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Що е то акумулатор и с какво се яде?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

    До 12.0в според обстоятелствата може да си го разредил от 10 до 90% и после каквото заредиш - такова.

    Коментар


    • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

      Може ли един тъп въпрос за акумулатор. Като купих колата (Мицубиши Ендевър 3,8 ) преди две и половина години ... акумулатора си беше ок - гледах го няколко пъти - киселината си беше ниво. От няколко месеца при влажно време ми присвирваше ремъка - обикновено при старт. Преди месец ходих на сервиз за друго нещо и там стандартно мерят и ми вика чичото че акуто е към края. Имах го предвид, а и напоследък караме колата на сравнително кратки и нередовни интервали. ...докато миналата седмица жената вика бе .. колата нещо пали различно. Бръм ... (ама по-скоро бръ-ъ-ъ-м )и запали, но ушо-осезаемо по-бавно от "нормалното". Естествено е неделя.
      Отидох взех ....максимално близък до този койно имах - по книга го дават (тук ги пишат по CCA Cold Cranking Amps и даже не пише колко амперчаса) CCA иска да е 550 .. взех 690 щот естествено тоя модел имаха с плюса от вярната за мен страна.
      Смених го - и тук е въпроса - осезаемо колата сега върви "по-леко" ... отделно стартера си върти толкова бързо колкото никога преди не съм го чувал. Има и повече инерция .. преди като дигнех крака от газта и забиваше муцуната (AWD автомат)
      Първоначално предположих че при смяната ЕКУто се е ресетнало и пуска повече гориво и .. ама минах вече 200 км и все още колата ми върви с по-голяма лекота от преди .. за гориво дали повече или по-малко не зная - беше пълен резервоара.
      Та .. аз ли нещо си въобразявам или е възможно да се получи и от какво? Стартера постоянно се е стараел да зарежда поскапалия се акумулатор или ?

      Коментар


      • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

        Две неща са се случили едновременно.

        Едното е че си сложил здрав акумулатор който завърта стартера по-силно.
        И друго че ЕКУ, автоматични скорости и разни други неща имат навика да влизат в разни аварийни или екзотични режими когато акумулаторът е слаб и при запалване напрежението спада твърде ниско. Така че сега колата най-вероятно работи правилно, а преди не е било точно така.

        Коментар


        • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

          Благодаря за бързия отговор Ясене.
          Явно за да не ми дава никакви грешки съм бил в някакъв долен толеранс на нормалната работа... Дори и при меренето на акумулатора не го даваше да е съвсем сдал
          .. ама че работа - дя си тормозя така колата. Ще си имам едно на ум вече.
          Бях сигурен, че не си въобразявам.

          Коментар


          • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

            Така е както казва Ясен, новите скорости имат режим за "придвижване" до сервиз, когато не им хареса нещо, по двигател, трансмисия, а съм чувал, че даже и при изгоряла крушка, ти ограничава движението. Всичко това, е с цел да управляваш само изправна кола. При теб странното е, че не ти е светнало предупреждението, че си в авариен режим. Така и много гори и малко върви....Има залъгалки, за всеки датчик и сензор, но по добре е да си работят тези неща. Закарай я да я закачат за тест. Там ще си каже какво и кога е ставало и защо...
            Роден рибар, а принуден да работи.......

            Коментар


            • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

              За вървене - вървеше си и така ш то прилично - грешки - никакви не ми е давала - имам Торк Про и с ОБД2 през блутуут и телефона и го проверявах наскоро - нямаше записи. Определено е бил недостатъчен тока - особено при старт. Чуденката ми беше може ли и по време на движение алтернатора през цялото време да е бил под товар и тормози колата - дотолкова, че да е осезаемо. Разхода ми беше около 0,8 литра повече от обикновено. (това тепърва предстои да си покаже дали има отражение - ще го засека)

              Коментар


              • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                Откъм алтернатора - не. Колкото и да е калпав един акумулатор, ако започне да товари забележимо алтернатора ще експлодира с парен взрив. Не че не се е случвало де.

                п.п. не е даденост че през обд2 на конкретната кола са достъпни всички неща примерно от трансмисията.

                Коментар


                • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                  Генератора е не повече от 0,8 кв. Няма как да повиши разхода с 0,8л/100км. Ако има проблем с акумулатора, последния се опича и гръмва, ако под него няма датчик за температура.
                  Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                  "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                  Коментар


                  • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                    Затова и попитах - не съм и предполагал, че разликата може да е толкова осезаема след смяната на акумулатора.
                    Че акумулатора не беше нов като взех колата - не беше. Но не е имало и нужда да го сменям - колата е стояла по две седмици без да е палена и си палеше от раз. Била е в сервизи и са го проверявали -- никой не е писнал, че е за смяна. Държеше ток (друг е въпроса колко). Сега различното е, че имам доста повече инерция - преди при вдигане на крака от педала на газта - колата си намаляваше - доста по-бързо от предните коли които съм карал, предполагах, че е заради постоянното задвижване на четирите колела ..горе долу като моторна спирачка
                    За разликата в горенето ... малко е субективно - уж зима това онова .. къси интервали на пътуване, възможно е да не е от алтернатора. Няма да спамя повече - ще драсна един ред след време - ако трайно настъпи промяна в разхода.

                    Коментар


                    • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                      Изчел съм темата и въпреки това направих грешка. Става въпрос за трактор с 24 волта инсталация. Трябваше ми 12 волта ток и аз сложих едно кабелче на ,,моста,, между двата акумулатора, вследствие на което единия акумулатор не се зареждаше достатъчно, даже се изтощи, а другия се презареждаше. Махнах кабела от ,,моста,, но проблема
                      с неравномерното зареждане си остана. Какво трябва, и мога ли нещо да направя за да почнат да се зареждат и двата акумулатора равномерно и нормално?

                      П.П. И двата акумулатора са нови, на два месеца.

                      Коментар


                      • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                        Всъщност трябва да купиш два нови.

                        Но можеш да пробваш, недозаредения да го заредиш докрай и да го върнеш в колата - може и да работи. Ама може и не.

                        Коментар


                        • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                          Ще пробвам пък каквото стане.

                          Коментар


                          • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                            Или да туриш кабелчето и на другия, та да убиеш и него. Като се изравнят всичко ще си дойде по местата.
                            Така или иначе другият е презареждан яко... съвсем спокойно може да пробваш.
                            Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                            Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                            Коментар


                            • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                              На два месеца акумулатор нищо не може да му стане от недозареждане.А и как разбра че единия не се зарежда.Незнам за каква кола става въпрос,но ако двата акумулатора са последователно на източника им размени местата на акумулаторите.
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар


                              • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                                Всъщност трябва да купиш два нови.

                                Но можеш да пробваш, недозаредения да го заредиш докрай и да го върнеш в колата - може и да работи. Ама може и не.
                                Двумесечни,нови.

                                Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
                                Или да туриш кабелчето и на другия, та да убиеш и него. Като се изравнят всичко ще си дойде по местата.
                                Така или иначе другият е презареждан яко... съвсем спокойно може да пробваш.
                                Няма как,взима + от моста между двата.

                                Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                                На два месеца акумулатор нищо не може да му стане от недозареждане.А и как разбра че единия не се зарежда.Незнам за каква кола става въпрос,но ако двата акумулатора са последователно на източника им размени местата на акумулаторите.
                                Това помага временно докато ти писне да ги разменяш,презареждането на единия си остава.

                                Първоначално публикуван от dimitar_77 Преглед на мнение
                                Става въпрос за трактор с 24 волта инсталация.Какво трябва, и мога ли нещо да направя за да почнат да се зареждат и двата акумулатора равномерно и нормално?И двата акумулатора са нови, на два месеца.
                                Вариянта да си решиш проблема е да монтираш 12в генератор и шалтер управляващ акомулаторите,при палене последователно,при работа паралелно.Предполагам,че инсталацията(уреди и крушки)са на 12в.Правил съм упражнението със всичко на 24в,няма управия,единият си ври а другият гладен.Шалтер може да ползваш от комбайн Нива или от Ифа,надежни са и двата,като немският е по-компактен.Ето и как да ги свържеш:
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150430_101101.jpg
Прегледи:1
Размер:80.7 КБ
ID:5657239
                                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X