Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Що е то акумулатор и с какво се яде?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

    Пристигна ми дисплея. Играта продължава.
    Благодаря пак на Ник.
    Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
    Към модераторите-А изтрийте го сега.
    Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

    Коментар


    • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

      Мн. добра тема и полезни съвети от самото начало.
      За съжаление хубави зарядни няма, дори от най скъпите, освен ако човек не се разчете повечко, не хване поялника и сам си направи нещо работещо.
      Лично аз съм си преработил едно със таймер, и още едно импулсно микропроцесорно руско /украинско всъщност/ имам , което не знам да има световен аналог

      "световната конспирация" не отминава и производителите на акумулатори, и никой няма полза от създаване на многоогодишен такъв Както перални, коли , така и акумите се смятат с ресурс 4-5г максимум.
      Моя скромна милост съм споделял мнение в съседни форуми :
      http://bmwpower-bg.net/forums/viewto...17162&start=75
      http://bmwpower-bg.net/forums/viewto...4272f&start=15
      хубаво е да се дискутира, за да не робуваме на митове и легенди

      Коментар


      • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

        Никаква световна конспирация няма при акумулаторите, има само една доста зряла теория и технология. Получаваш това за което си платил (с някои малки изключения). Купи си акумулатор с морски сертификат и ела да напишеш когато си го скапал на изправна лека кола. Ама струвал, ... всъщност си струва ако ще караш колата повече от 4-5 години, което вече даже и в България е рядкост.

        Малките изключения са когато се пуска нова поточна линия или се разработва нов пазар, за който не е известно поведението на наличната технология. Тогава се дава допълнителен ресурс, за да не се посипят гаранционни претенции от неизвестен до този момент фактор. Те тогава, ако имаш късмет акумулаторът изкарва двойно на предвиденото от производителя, а ако нямаш късмет и неизвестният фактор е по-силен от допълнителния ресурс - ами нямаш късмет и толкова.

        Коментар


        • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Никаква световна конспирация няма при акумулаторите, има само една доста зряла теория и технология. Получаваш това за което си платил (с някои малки изключения). Купи си акумулатор с морски сертификат и ела да напишеш когато си го скапал на изправна лека кола. Ама струвал, ... ...
          Те затова корабите сменят оловните акумулатори на аварийния дизелгенератор на всеки 5 години независимо от състоянието, защото сертифицирането на стария ще излезе колкото един нов несертифициран акумулатор ( специално за стартовите за АДГ не се иска сертификат от повечето регистри).
          Иначе за поддържане на радиостанции и апаратура доста ползват алкални акумулатори, които не са толкова приложими за автомобилите...
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Получаваш това за което си платил
            Иначе казано, она козата си сака пърч................
            Роден рибар, а принуден да работи.......

            Коментар


            • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

              Никаква световна конспирация няма при акумулаторите, има само една доста зряла теория и технология.
              Да бе... както и при пералните , хладилниците и т.н... няма , нали ??
              хм... хем това и акцентирах.. да не робуваме на митове и измишльтини.
              Практиката показва друго.

              Ако се върнем на темата... да, технологията е леко подобрена, но не и принципа на която се базира.
              Този принцип не е променен от век и повече.
              Да, прибавени са какво .. сребро ? да бе да... вЕрвате ли ?
              Калций - ДА , добавен е, дори е основен вече , но това не бих се зарекъл дали е голям плюс или минус.
              Калциевите са с по добри параметри по тношение на саморазряд, стартов ток , но веднъж паднали, никога ама никога , не възстановяват параметрите си .
              Докато прост оловен акумулатор , ще ги сложи в джоба.

              Разликата е че се подобряват някои параметри, и се спестават други.

              Примерно за "кипенето" на акумулатора - едно време умишлено се е приемално за правилно това , но сега е неприемливо.
              В миналия век е бил нормално да има запас на олово , даже акумулаторите са имали отдолу "утайници" , които да събират "резултата" от това "кипене".
              т.е. под "кипене" разбирай " разрушаване на клетки ".

              Модерните зарядни се борят и с това - никога зарядното НЕ трябва да кипва акумулатора.
              То и така и така са му сметнали до микрон параметрите, без никакъв запас, та... само това остава, да го разрушаваш... ?

              "запаса" на материал пряко влияе и на циклите.
              Така наречените "тягови" акумулатори, според вас с какво се различават от така наречените "стартерни" ???
              Ми с нищо .. просто имат "физически" по голям запас от матр'ял
              Ама и са по скъпи ! точно поради горната причина

              Скоро мерили ли сте "на ръка" колко тежи един стар акумулатор, и един нов ? /сравнено спрямо една и съща технология разбира се/

              Коментар


              • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                Първоначално публикуван от miro20 Преглед на мнение
                Да бе... както и при пералните , хладилниците и т.н... няма , нали ??
                хм... хем това и акцентирах.. да не робуваме на митове и измишльтини.
                Практиката показва друго.

                Ако се върнем на темата... да, технологията е леко подобрена, но не и принципа на която се базира.
                Този принцип не е променен от век и повече.
                Да, прибавени са какво .. сребро ? да бе да... вЕрвате ли ?
                Калций - ДА , добавен е, дори е основен вече , но това не бих се зарекъл дали е голям плюс или минус.
                Калциевите са с по добри параметри по тношение на саморазряд, стартов ток , но веднъж паднали, никога ама никога , не възстановяват параметрите си .
                Докато прост оловен акумулатор , ще ги сложи в джоба.

                Разликата е че се подобряват някои параметри, и се спестават други.

                Примерно за "кипенето" на акумулатора - едно време умишлено се е приемално за правилно това , но сега е неприемливо.
                В миналия век е бил нормално да има запас на олово , даже акумулаторите са имали отдолу "утайници" , които да събират "резултата" от това "кипене".
                т.е. под "кипене" разбирай " разрушаване на клетки ".

                Модерните зарядни се борят и с това - никога зарядното НЕ трябва да кипва акумулатора.
                То и така и така са му сметнали до микрон параметрите, без никакъв запас, та... само това остава, да го разрушаваш... ?

                "запаса" на материал пряко влияе и на циклите.
                Така наречените "тягови" акумулатори, според вас с какво се различават от така наречените "стартерни" ???
                Ми с нищо .. просто имат "физически" по голям запас от матр'ял
                Ама и са по скъпи ! точно поради горната причина

                Скоро мерили ли сте "на ръка" колко тежи един стар акумулатор, и един нов ? /сравнено спрямо една и съща технология разбира се/
                Струва ми се че не си в час с акумулаторите. Нямаш си и идея за какво са правени някой неща, които вече не се правят.
                Разликата е огромна между стартерен и тягов акумулатор. Стартовия има възможност да отдаде голям ток, за което се правят клетките с по-голяма площ. В зависимост от площа и температурата се отдава определен ток. За това стартерните са с много на брой плочи и възможно по-тънки за да се съберат в по-малко място. Тяговия не е с плочи а с дебели електроди. Площа им е малка, но те се ползват на места, където необходимия ток е малък за дълго време.
                Утайниците на старите се правеха за да се събира отделения материал от решетката. Ако ги нямаше, клетките укъсяват. Така им се дава възможност да не укъсят по-дълго време. Сега се слагат еднитите решетки в джоб. Така падналия материал остава в джоба или на дъното, но не може да се получи връзка между анод и катод.
                Калция се добавя за тънколивкост на оловото. Това се налага, защото с чисто олово не може да се излее толкова тънка решетка. Но този калции помага за по-лесно разрушаване и като добавим факта че самата решетка е по-тънка се разрушава доста по-бързо.

                Коментар


                • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                  Така да е. Но чак "огромна разлика" между тях пак не бих казал... Няма и как примерно 10 пъти по голям капацитет .каквито обикновенно са тяговите, да няма конструктивни разлики .
                  а и за другите неща не виждам противоречие с моето казване.
                  Уважавам като източници някои руски форуми, където тези неща са обсъждани
                  http://www.nikolaevfishing.com/forum...ead.php?p=9258
                  http://adopt-zu-soroka.narod.ru/index/0-4
                  и др.

                  Коментар


                  • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                    Както винаги морето е до колене, а случаите на удавяне са заговор на тайно общество пазители на моряшкия и водно-спасителния бизнес.

                    От дадените по-горе линкове първият се позовава на втория, а вторият е хитра смес между факти и маркетингов буламач - човекът продава разни неща и си пише за тях, въпреки че явно е наясно с някои от нещата.

                    Разликата между тягова и стартерна оловна батерия е очевидна за всеки който си направи труда да отвори такива батерии или да зачете учебник за устройството им. Вътре има различни не само по размери, но и по форма неща. Тайно ще ви намекна, че и химичният състав на тези различни неща е различен. Тази разлика е също толкова важна, колкото и разликата в конструкцията.

                    Колкото до допълнителния запас - за късмет при мен в момента има една тягова и една стартерна батерия. И двете са 100Ач, с течен електролит и са на една фирма. Външно се различават само по цвят на пластмасовата кутия. По-късно ще открадна кантарчето на жена ми и ще ги претегля, а вие залагайте - коя от двете тежи повече и защо?

                    Коментар


                    • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                      Да де.. затова сложих и на кого се позовават.
                      Иначе не знам дали е "бълвоч" , но човека мисля бе писал из техните форуми че е ходил на разни семинари на ВАРТА като сертифициран представител, а по-"авторитетно" мнение от това не намерих.
                      За "световната конспирация" и дали е глупост, скромно ще го цитирам какво е официалното становище на ВАРТА.
                      после 2008 года производители применяют "технический прогресс" только для производства одноразовых вещей. Так что не получится "без заморочек".
                      Аккумы - стали тупо 3-4 летними
                      Это я на семинаре-тренинге Варты слышал - ибо "таковы требования рынка"...

                      и главное: НИ ОДИН АКБ стартерного типа не отдает полные ампер-часы на нем написанные!
                      Проверено на разных типах заряда, даже с кипячением.
                      Така че 3-4 /или5/ години е реален експлуатационен максимум който дефакто всички големи фирми са приели...
                      Никой не му трябва "вечен" 20 годишен акумулатор, а такъв който да смениш като консуматив след 3, максимум 5 години.....за съжаление

                      То и БМВ-та като старите "железни" 5-ци няма .... кво да говорим за останалото
                      Последно редактирано от Чавдар (V93); 31-03-14, 09:14.

                      Коментар


                      • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                        Поредната тема в стил "едно време какви балерини имаше..." Старите "железни" 5-ци нямаха по 30 крушки в купето, постоянна консумация от компютъра и т.н.
                        МоЙто пасат изкара 9 години с оригиналния си акумулатор и дори не беше умрял напълно - сложиха го на една бензинова А3-ка...

                        На лодката ще сменят всяка година акумулаторите, защото (почти съм сигурен) стоят по 5-6 месеца зимата без да се ползват... Ако се кара всеки уикенд, ще изкарат поне 4 години...
                        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                        Коментар


                        • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                          хехе Всъщност, нямах предвид примера с 5-цата спрямо нейната ел.консумация , а като здравина на ламарини, ходова част, и т.н. и т.н.
                          А това че 9г е изкарал твоя акум, и има още живот, е мн хубав пример, само че сам виждаш пресметнато кога е произведен...

                          Впечатленията на всеки обаче са много непълни.
                          Всеки казва - аз карах с такъв онакъв - имах проблеми, с онакъв нямах проблеми... ама как е позлван, как е каран, колко и как е зареждала ел.система на даден автомобил, как е "оценено" дали е добър още или не със контролен цикъл ... никой не казва... А то това е най важното.

                          Както казваш, 5-6 месеца ако не се обслужва акумулатора, съвсем нормално е да си замине доста бързо.

                          Коментар


                          • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                            Моят акумулатор на пасата е бил произведен 2002г и го свалих 2011г... Нямах предвид пасат 2...
                            При нормална употреба, акумулаторът няма нужда от обслужване - както горния пример 9 години без "обслужване"... Обаче 5-6 месеца престой не е "нормално"...
                            Същото е и с извънбордовите мотори - носят ми някое моторче на 4г с оригиналното масло, бензинът му станал на олио и казват "миналата година не остана време да го ползвам, а сега нещо не ще да пали"...
                            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                            Коментар


                            • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                              Преди една година експериментирах с литиев акумулатор на едното АТВ. За зареждачката бях отворил тази тема: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=162283 Вече 1 година работи безгрижно и си купих такъв за другата машина. А мотоциклета ми по-рано беше с някаква си гелова "усилена" Варта с която изкара 4-5 месеца, замениха ми а гърънционно и с новата изкара повече 6-7. Вече 2 и повече години карам с 2-3 Ач ментак от аларма. Пали си без грешка и след като няколко месеца е стоял непоглеждан в гаража. Явно, ако производителите искат, могат да направят здрави акумулаторите. Въпроса е доколко наистина го искат. Сега да видим колко ще ме изкарат литиевите.
                              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                              Коментар


                              • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                                Ми пак толкова. Директивата няма връзка с технологиите.
                                Имам електрическа количка за товарене. Нещо като малък електрокар.
                                Батерията е 96та година. Още работи.
                                Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                                Към модераторите-А изтрийте го сега.
                                Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X