Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за LED крушки h4 led high low

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Първоначално публикуван от r34c7 Преглед на мнение

    Имам същите впечатления, станаха евтини и лесно достъпни, всеки почна да реди каквото му падне във фаровете, тия китайски диоди пречат повече дори от ксенон на рефлектор. Силно се надявам да се забрани и контролира. Карането през нощта става крайно неприятно заради въпросните потребители на подобни китайски източници на светлина, освен това всяко Ауди с матрици на автоматичен режим вади очи докато не присветнеш.
    Проблема с ксеноните е че ги бутаха масово на H4, а там категорически не работеха добре. В H1/H7/H11, с шапчица отпред в болщинството случаи си работеха читаво, когато самите те са читави. Но, ксеноните бяха нещо като 3000 лумена, 50 вата диод е нещо като 6000.

    Диодите станаха освен друго достатъчно мънички и нямат някои ограничения на ксенона. Сертифицираните за Германия OSRAM-и казват достатъчно по въпроса.

    А те СА забранени и всеки КАТ-аджия може да те спре от движение. Обаче няма да спре фабричните електрожени, а мен такива ме заслепяват доста по-често.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      ...ПП: Във Farnell има Heat-pipe-та, 3мм на 70мм дълги, които са се утрепали за мойте крушки. И сега бръмчи една муха...
      Сложи елемент на Пелтие.

      Не чета коментари и не отговарям на такива.

      И коментаторите...

      Коментар


      • Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
        Сложи елемент на Пелтие.
        Мхм, и да го сложа да играе залъгалка, нали?
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • Аха, залъгалка за шината... направо давай една тръбичка от климатика, няма да играем на дребно
          Панайот Бърдарски
          0887 60 77 22

          Коментар


          • Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            Мхм, и да го сложа да играе залъгалка, нали?
            Кажи няколко приказки за 3D принтирането на алуминий. Намерил си някъде по нашите земи да извършват подобна услуга или в странство?
            Не чета коментари и не отговарям на такива.

            И коментаторите...

            Коментар


            • Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
              Кажи няколко приказки за 3D принтирането на алуминий. Намерил си някъде по нашите земи да извършват подобна услуга или в странство?
              https://www.pcbway.com/rapid-prototy...reffercode=TOP

              Най-евтино е, поне по калкулатора. Ще видя как ще е ако/като стигна до поръчка. Не съм поръчвал алуминий до сега. А крушките са добър повод да чеша няколко красти. Ще снам какво може когато мио потрябва за нещо сериозно.

              Иначе, от JLCPCB поръчвах печат с неръждавейка.316. Доста е добре, но размерите на вътрешни отвори са на минус 0,5-1 десета, а на външни в плюс. Никакви други оплаквания нямам.

              Но, там нямат алуминий. Масовото е неръждавейка, по някаква причина.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • Преди да скопя втората китайска крушка, издъенна на 50 вата, рекох да премеря с FLIR-а. Отпред на диода ми дава 150 градуса, на корпуса зад него 100, а при основата при вентилатора 85-88. Това на стайна температура. Тия диоди определено няма да живеят дълго.

                Същата крушка с вентилатор, ограничена на 9.8 вата, работи на 50 грауда на диода, 40 градуса на корпуса на сентиметър от него и 32-25 градуса на корпуса при вентилатора. В такъв режим ще живее безкрайно.

                Същата крушка без вентилатор, на 9.8 вата, е с температури на диода до 90 градуса, при което корпуса назад е около 85. Справя се учудващо добре, при положение че е предвидена за вентилатор, който аз просто съм премахнал. В тоя режим също ще живее дълго.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • r34c7
                  r34c7 коментира
                  Редактиране на коментар
                  Според немците, които тестваха първите ЛЕД Осрам без вентилатори (LEDriving HL 17W, различни от сегашния Nightbreaker LED) в youtube, на диода беше 92-3, на корпуса 85, та това потвърждава твоите изводи и измервания.

              • Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Преди да скопя втората китайска крушка, издъенна на 50 вата, рекох да премеря с FLIR-а. Отпред на диода ми дава 150 градуса, на корпуса зад него 100, а при основата при вентилатора 85-88...
                А при около 200 градуса светодиодите се разпояват и падат...
                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                И коментаторите...

                Коментар


                • Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                  А при около 200 градуса светодиодите се разпояват и падат...
                  Зависи. Може да са запоявани със сребърен припой или лепени със силикон. Тогава ще трябват 300 градуса поне.

                  150 е температурата на кристала, която вижда FLIR-а. На корпуса/спойката е по-малко.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    Зависи. Може да са запоявани със сребърен припой...
                    Китаец да сложи скъп припой? Ами не, не може...

                    А из мрежата попадам на хвалби, че току някой си намерил светодиодите върху рефлектора.
                    /True story/
                    Не чета коментари и не отговарям на такива.

                    И коментаторите...

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X