Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за Мултицет.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Питане за Мултицет.

    Меря си с китайчета от по 8лв, със стрелкови съветски, а отскоро имам и Fluke 8060A, другите си почиват.

    Коментар


    • От: Питане за Мултицет.

      Колега Roninn добре каза проблема с батерията,ако може да дадеш предложение пак да е със основните обхвати без екстрите.Няма смисъл да ми стоят там само да ги заглеждам.Иначе браво на колегите по-горе и двамата са си купили отлични уреди.Другият въпрос е колко струва и къде се прави това калибриране?

      Коментар


      • От: Питане за Мултицет.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:mastech.jpg
Прегледи:1
Размер:119.5 КБ
ID:5556377

        Като уред 8200 си е екстра,имай в предвид че го ползвам от 7-8 години,като изключим проблема с батерията си е отличен уред,малкия зеления го бива но той пък като го пуснеш се чува едно много тихо жужене от пиезоелемента и като е тихо дразни,инъче и двата имат четливи цифри ,8200 бих казал е доста по добре ,за твоите цели всичко става.Сигурно имам над 15 мултимера само такъв за 8 лв. не вземай.Лаборатория за калибриране на стрелкови уреди(незнам за цифровите) има в бившето ТЕТ Ленин в пловдив.Калибриране се прави за много точни и специални уреди или след ремонт или ако си перфекционист,стоков уред различен от пазара си върши работата


        п.п Предпочитам тези с отделно копче за он/офф
        Невиждам откъде си,след толкова изписано едва ли мога да ти кажа вземи това или онова,ако искаш уред за много време и да бъде един,и няма да ровиш в црт телевизори с него виж флук,лично съм на принципа колкото повече -повече.Опитвам да се оправям сам и инструмента си е инструмент,от преди 3 дни си имам нова играчка ,честотомер до 3 гигахерца.Имай също в предвид че доста от участниците в темата притежават малки уреди по 6-7к в евро,тъй че много не се връзвай !Разгледай ампер клещите,по принцип си е профелиран инструмент но за в къщи що да не !
        Последно редактирано от Roninn; 24-01-14, 00:22.
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • От: Питане за Мултицет.

          Първоначално публикуван от reingar-x Преглед на мнение
          ...Даже си бях харесал Metex m3660D който е към 200лв.
          Тия дни ми попадна обява на едно прилично Fluke за 210 кинта. Преглътни разликата от 10 лева и вземи него...
          Не чета коментари и не отговарям на такива.

          И коментаторите...

          Коментар


          • От: Питане за Мултицет.

            Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
            Меря си с китайчета от по 8лв, със стрелкови съветски, а отскоро имам и Fluke 8060A, другите си почиват.
            Тъй като не използвам Флюк-а по предназначение, бих го продал на някой, който ще го ползва.

            Коментар


            • От: Питане за Мултицет.

              Разгледах какви модели на флюк се продават,това което ми хвана окото беше 87 III който му искат 400лв,малко са ми множко.Гледах тестове въпреки,че е по-стар модел се справяше много добре ако имаш парите щях да го купя.Другото което ми хареса беше флюк 27 пак стар модел,но изглежда много яко направен.Ако някой е работил с него да казва мнение,в ибей има на добри цени въпреки ,че казах изрично за ръчния обхват тия двата модела ми харесват.

              Коментар


              • От: Питане за Мултицет.

                Въпрос към знаещите,предложиха ми два мултицета Protek D440 и 506 нищо не намерих писано за моделите и фирмата.Ако някой е запознат с марката да пише.

                Коментар


                • От: Питане за Мултицет.

                  Дойде времето в което, заслужено, трябва да пенсионирам старото "куче", та кажете какъв да ви взема, бюджет околко 30-40 лева, задължително да е на ръчна настройка и да има "пискуна", че тва било много хитра благинка
                  Този в страницата на Щайнбергер, ми харесва, но не знам дали го бива:
                  Мултицет MS 8233C


                  Този също:
                  Мултицет MS8268 3 3/4 разряд

                  Последно редактирано от nickbochev; 17-07-14, 22:18. Причина: премахване на линкове
                  За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                  Honda Dominator 650
                  088ЧЧ93979-->Борис
                  0878956Ч38-->Борис

                  Коментар


                  • От: Питане за Мултицет.

                    Незнам какво да те посъветвам но съм останал с впечатлението че така наречените "Щайнбергер" продават калпави стоки на немски цени .
                    When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

                    Коментар


                    • От: Питане за Мултицет.

                      Търсиш най-скъпия, който можеш да си позволиш, от най-евтината фирма.

                      На конкретната фирма (щайнбергер) само името и цените са и немски.

                      Иначе, доволен съм от това V&A MY68. Има го в Елимекс, например. От там може и UT39B, UT132D и от сорта. В сайта им има 5-6 модела за около 40 кинта. Който и да си избереш - все тая. Пискун имат всички предполагам, а ръчна настройка има абсолютно всеки мултицет на пазара. Виж автоматична - не всеки. Мисля даже и в темата го разисквахме - прочети и после си решавай.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Питане за Мултицет.

                        Аз си взех MS8268 от тях. Доволен съм, не че го и ползвам много де

                        По препоръка от едно приятелче който "спи с поялника и платки в ръцете".

                        Коментар


                        • От: Питане за Мултицет.

                          Sparky, притеснява ме само това, че ауторейдж, според постовете в предните страници, се били бавили? Това дали наистина е така, защото ще е дразнещо, да чакам докато отчете, иначе клоня към тях, но да се надявам, че не се кача много..
                          За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                          Honda Dominator 650
                          088ЧЧ93979-->Борис
                          0878956Ч38-->Борис

                          Коментар


                          • От: Питане за Мултицет.

                            Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
                            Sparky, притеснява ме само това, че ауторейдж, според постовете в предните страници, се били бавили? Това дали наистина е така, защото ще е дразнещо, да чакам докато отчете, иначе клоня към тях, но да се надявам, че не се кача много..
                            Ауторейнджа си има копче, ако ти е бавно ти да му зададеш обхвата. Абсолютно всеки ауторейндж има такова копче. Ако трябва да мериш хиляди бройки и постоянно да сменяш обхвата - ръчния е по-удобен. Във всички останали случаи - ауторейнджа е по-добър. Имам 4 китайски и един марков, всичките ауторейндж. Електрониката ми е хоби от много години. Ръчен обхват ползвам 4-5 пъти в годината. А се ръчкам кажи-речи всеки ден. ВЕрвай ми - за твойте цели е по-добре да е автоматичен.

                            И говорим за бавене от порядъка на секунда - две на измерване.

                            Гледай да има барграф отдолу. Често помага. Mastech и V&A MY68 има. Има и варианти без, но предполагам е менте на китайското.
                            Единия ми е вкъщи, другия е метнат в колата от години. И двата си бачкат безгрижно, като следва да уточня че от V&A-то съм с една идея по-доволен. Разликите в качеството са мижави, но в полза на V&A.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Питане за Мултицет.

                              Били пояснил, какво е това барграф, това за диодите, или?? И какви добри сонди да си взема? И от къде? Че на стария от толкова ползване, черната се скъса
                              П.П Това хоризонталното деление на екрана е Барграф, нали? И за какво служи?
                              За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                              Honda Dominator 650
                              088ЧЧ93979-->Борис
                              0878956Ч38-->Борис

                              Коментар


                              • От: Питане за Мултицет.

                                Новия мултицет ще си дойде със сонди. Чак като и те се скъсат ще ги мислиш.
                                Иначе в Щайнбергер има прилични. Поне сондите можеш и от там да си купиш. Не са скъпи.

                                Барграфа e това под цифрите. Помага да гледаш бързи процеси. Например, помага да си провериш ламбда сондата колко импулса в секунда прави. Не е някаква велика екстра, но върши работа, пък разликата в цената на мултицет със и без такова практически няма.
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:multimeter-with-bar-graph.jpg
Прегледи:1
Размер:66.9 КБ
ID:5600025
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X