Обява

Свий
Няма добавени обяви.

уредба на олио (Дизел)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: уредба на олио (Дизел)

    Ясене, съвсем бистър е, не е потъмнял, а е от миналата година.
    Вени, абе аз знам, че 124-ката гълта всичко, ама рекох да питам. Може и с малко тунджа да го смесвам, няма проблем, а ароматите зад колата ще са като от дюнер-кебап .
    Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
    Само DIESEL !!!

    Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

    Коментар


    • #77
      От: уредба на олио (Дизел)

      http://www.bdpedia.com/biodiesel/pla...s/oli/oli.html

      Хората пишат че може. Само две палета ли има? Е.ати далаверата! Вие още малко ще подкатаре с масло от рози.
      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

      Коментар


      • #78
        От: уредба на олио (Дизел)

        Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
        Ясене, съвсем бистър е, не е потъмнял
        В тая жега, няма как. Той помътнява на хладно. Много по-бързо от всяка нафта.

        Абе под 15 градуса не му вярвай, освен като примес към нещо дето не се сгъстява толкова лесно.

        Коментар


        • #79
          От: уредба на олио (Дизел)

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          В тая жега, няма как. Той помътнява на хладно. Много по-бързо от всяка нафта.

          Абе под 15 градуса не му вярвай, освен като примес към нещо дето не се сгъстява толкова лесно.
          Чакай сега - под 15°C, или под -15°C?
          Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
          Само DIESEL !!!

          Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

          Коментар


          • #80
            От: уредба на олио (Дизел)

            Проблема ти е в паленето. Ясен май има в предвид 15C градуса над нулата. Един път запали ли после и на 15 ще върви. Това ако е само олио. Мешаш наполовина с нафта и ще е ок. Ако започне да пали трудно, увеличаваш % на нафтата.
            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

            Коментар


            • #81
              От: уредба на олио (Дизел)

              Мой познат си кара Голфчето 2-ка, със смес от 1:1 нафта и .....гъша мас, като предварително топи маста, но това става само за летния период..... Представете си на какво мирише след него
              Силата е нищо без контрол.

              Коментар


              • #82
                От: уредба на олио (Дизел)

                Мише,карай си със зехтина и си свиркай...Ако случайно температурите паднат около нулата,сИпи на 40л зех,2 кила бенз и 3 нафта и пак си карай...
                0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                Коментар


                • #83
                  От: уредба на олио (Дизел)

                  Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                  Проблема ти е в паленето. Ясен май има в предвид 15C градуса над нулата. Един път запали ли после и на 15 ще върви. Това ако е само олио. Мешаш наполовина с нафта и ще е ок. Ако започне да пали трудно, увеличаваш % на нафтата.
                  Имам предвид точно 15 градуса НАД нулата. Ако ще се работи с чист зехтин, трябва да сме поне 20 градуса над нулата, защото зехтинът смръзва по-лесно и от олиото, и от лятната нафта. А смръзне ли, проблемите му няма да са само с паленето, няма и да върви.

                  За късмет, почти никъде не продават чист зехтин (без примес от слънчогледово масло).

                  Като цяло, прекарвай го сега, докато е топло. Ако не успееш - остатъкът напролет. Що ли не ми предложи на мен някой такава цена, за спирт примерно, понеже си нямам дизел, ...

                  Коментар


                  • #84
                    От: уредба на олио (Дизел)

                    Първоначално публикуван от Mortum Преглед на мнение
                    Аз в Русе и без пари го намирам, по 10литра на 3-4дена, чак се чудя къде да го съхранявам, докато го филтрирам и се утаи! Ако някои иска, ще го споделя с него.
                    Ако ти остава можеш да го споделиш с мен- мога да поемам неограничени количества, че моята ЛАМЯ-СПАСКА няма нахранване
                    На сърбела майката му е чесането.
                    Борислав Борисов Русе О885 О37815

                    Коментар


                    • #85
                      От: уредба на олио (Дизел)

                      Хубава тема.
                      Някой от пишещите сложил ли си е вече подгрев на олиото? А какво би станало ако се прекарва и нафтата през него - по-добре ли е ако се подава 80С загрята към разпръсквачите?

                      Реших да пробвам система с 2 резервоара, след сериозно ровене се оказа че най-трудни и скъпи за намиране са клапаните за превключване на маркучите. Намерих и купих няколко бройки, ако някой реши да тръгне по този път - да свирка!

                      ПП: да видим колко трудно е да си намеря в София отработено олио, дотук 3:0 неуспешни опита...

                      Коментар


                      • #86
                        От: уредба на олио (Дизел)

                        От къде ги намери и колко пари си ги взел?
                        На мен ми се въртят такива идеи.
                        Аз знам че нищо не знам,но други и това не знаят.

                        Коментар


                        • #87
                          От: уредба на олио (Дизел)

                          Първоначално публикуван от jamiemirror Преглед на мнение
                          А какво би станало ако се прекарва и нафтата през него - по-добре ли е ако се подава 80С загрята към разпръсквачите?
                          Да.

                          Коментар


                          • #88
                            От: уредба на олио (Дизел)

                            Асене, купих 5 останали бройки в един уеб-шоп от ей-тия но без ключе и кабелен конектор:
                            http://www.oilybits.com/pollak-6-por.../prod_390.html

                            На линка са неприятно скъпи, извадих късмет (затова купих и 5-те вместо само един), ще пиша в темата като си ги получа по куриер (т.е. ще са ясни и парите с доставката - но не очаквам да подминат 70лв бройката франко София).
                            Проектирани са си за работа с горива, превключват и обратното гориво и са моторизирани - т.е. ползват моторче само докато превключат от едното положение в другото.

                            Купих си и два "отоплителя" на олиото, един с антифриз(риза) и втори електрически - с подгревни свещи от дизелов мотор. Смятам да ги комбинирам. Смятам също че с малко работа може да се изработи комбиниран с медни серпентини в корпус на изпарител за АГУ + подгревни свещи за дизел !!!

                            Ясене, питането ми е свързано с вискозитета. Ако приемем че нагнетателната помпа е проектирана с оглед вискозитета на студена нафта (около 20С) - тогава олио на 80С е същото и е ОК, но нафта на 80С би била май редичка? Дори да приемем че в Африка тая нафта в резервоарите е 40С - пак има доста разлика с подгрята на 80С. Ще ми се повечко мнения по този въпрос конкретно да събера.

                            Коментар


                            • #89
                              От: уредба на олио (Дизел)

                              Свирни като дойдат ако ще имаш излишни,пък и да дадеш идеи за инсталацията.
                              Аз знам че нищо не знам,но други и това не знаят.

                              Коментар


                              • #90
                                От: уредба на олио (Дизел)

                                За свиркане ще свиркам, за идеи - предпочитам и някой с опит да се разпише в темата.
                                Но няма да ми навреди ако не съм сам в начинанието - все пак и първи дизел ми е

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X