Обява

Свий
Няма добавени обяви.

уредба на олио (Дизел)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: До: уредба на олио (Дизел)

    Като си отворя капачката на резервоара и там пише:,, Дизел,, а не ,,олио,,. Не съм конструктор в заводите на ,,Митсубиши,,ама тоя дето е сложил лепенката с надписа е. Смятам ,че рано или късно това ,което е спестено като пари за гориво,рано или късно ще си влезе в колата като части и труд в сервиза.

    Коментар


    • #47
      От: уредба на олио (Дизел)

      Едно време и за биодизела така говореха, но ето че стана задължителна съставка в "евродизел"-а. В инструкциите на доста коли пише че не стават за биодизел, какво трябва да ги правят горките им собственици сега?
      Ако всички гледаха какво са написали по капаците и не си рамърдваха малко мозъка, сигурно още щяхме да сме със парни машини.
      GRAND CHEROKEE 4.7
      Добромир Добрев
      O898633718

      Коментар


      • #48
        От: уредба на олио (Дизел)

        Дизеловия мотор пьрвоначално е бил мислен да вьрви с олио.В някои книги на една марка се споменава нещо за Керосин,но не повече от 50/50 с дизела и ако да пише дизел на капачката вьрви с кво му сипеш.
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #49
          От: уредба на олио (Дизел)

          Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
          Дизеловия мотор пьрвоначално е бил мислен да вьрви с олио...
          Първоначално е мислен за работа с въглищен прах...
          Не чета коментари и не отговарям на такива.

          И коментаторите...

          Коментар


          • #50
            От: уредба на олио (Дизел)

            Този му проект никога не е проработил за разлика от олиото,че и разни негови разработки на турбини.Няма да споря,мотора който е завьртял без да го убие е бил с царевично масло ако не се льжа.
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #51
              От: уредба на олио (Дизел)

              Имам приател дето си кара дъртия пасат с изгоряло олио от някакъв ресторант,прецежда го
              малко нафта и газ,,,,,,,,,,,,а отзад как мирише
              driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

              Коментар


              • #52
                От: уредба на олио (Дизел)

                А на мене на капачката на резервоара ми пише изрично да не се сипва биодизел.

                Коментар


                • #53
                  От: До: уредба на олио (Дизел)

                  Първоначално публикуван от G_P_S Преглед на мнение
                  Като си отворя капачката на резервоара и там пише:,, Дизел,, а не ,,олио,,. Не съм конструктор в заводите на ,,Митсубиши,,ама тоя дето е сложил лепенката с надписа е. Смятам ,че рано или късно това ,което е спестено като пари за гориво,рано или късно ще си влезе в колата като части и труд в сервиза.
                  Сложили са надписа, за да не някой заспал на бензиностанцията да ти хакне 50л бензин вместо нафта и не са я измислили конструкторите ами отговорниците по безопасността!
                  Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                  Коментар


                  • #54
                    От: уредба на олио (Дизел)

                    На дядо ни Руди е кръстен горивния процес, а не горивото.То се нарича "дизелово гориво" но пък кой казва че само петро-дизела е гориво за дизелови двигатели?
                    Освен петролните компании разбира се....

                    Коментар


                    • #55
                      От: уредба на олио (Дизел)

                      Карам няколко хиляди вече на алтернативно био гориво на базата на животинските мазнини,варени в казан, разграждани с сода каустик и добавен някакъв етанол,всичкото тва финно прецедено и продавано на колонка по 2,08 за био гориво,мой приятел го пазари на едро на по ниска цена и си кара селскостопанската техника(4 машини) вече 3 година без оплаквания,и аз нямам оплаквания освен че мирише на пържунки и когато не се смесва с нафта е по слабо в смисъл че ако с нафта вдигам с 70-сятката 150км/ч,на био гориво е 130 максималната скорост,но разхода е същия както на нафта,олиото е даже по добър вариант ако го има на добра цена,понеже е много добре филтрирано и рафинирано,но и производителите се усетиха и го завишиха.Проблем с алтернативите на петролния дизел има само през зимния приод,когато може да се използва при загрял мотор предварително запален на нафта,или да се смесва до 30-40% с нафтата инак пали трудно.
                      LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
                      Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

                      Коментар


                      • #56
                        От: уредба на олио (Дизел)

                        Гледам се възродила една тригодишна тема и реших да дам мойте "две стотинки"...
                        Става въпрос за французката буханка - Рено Еспас 2100 TDI на тийнейджърска възраст /94 г./.Та колата се кара ежедневно и много...Цената на дизеловото гориво е убийствена /поне за мен/, в разни крадливи схеми не ми се влиза...Купувах нафта през фирма регистрирана по ДДС, но ми стана неудобно да досаждам на човека...Четох, четох и скокнах до едно село със маслобойна и две 10 литрови туби. Там се запознах с човек, който сега, лятото, на 10 л. олио слага 2 л. нафта и кара така.
                        Първата "доза" я смесих 50/50 олио-нафта. След около 4-5 км. двигателя "утихна", отзад мирише на мекици, разлика в динамиката не усещам при градско каране. Нулирах километража, за да се ориентирам приблизително какъв е разхода.
                        Предварително смесвам горивото в туба /икономията е майка на мизерията/. Проблем с паленето нямам за сега.

                        Коментар


                        • #57
                          От: уредба на олио (Дизел)

                          Колега и аз съм с такава кола, но моята Спаска е в даже по-зряла въздраст. Периодично я карам с олио - както дойде или ако попадна на промоция по големите вериги магазини. От чисто олио до чиста нафта. Няма нужда да ги смесваш предварително. Наливай направо в резервоара. Съветвам те да си носиш 1 горивен филтър в колата. Аз това го научих по трудния начин, но пък от както си нося - не ми е потрябвал. Другото което от части ми причини олиото е разтичане на О-пръстените на контролния вал на ГНП. Казвам частично защото и преди олиото там имаше малко нафтена пот. Смених си само уплътненията които са достъпни без сваляне на помпата защото ме мързеше а и нямам условия. Това са въпросните О-пръстени и уплътнението на капака. Друго което мога да ти кажа за работата на този двигател (J8S) с олио е че няма разлика в мощността и консумацията. Ако го подкараш на чисто олио, започва да работи по-твърдо но това е от вискозитета му. Налягането в помпата се повишава и това води то по-голям аванс в началото на впръскването - от там и по звънливата работа. Примерно 70/30 олиото/нафта е чудесно за лятото.

                          Коментар


                          • #58
                            От: уредба на олио (Дизел)

                            http://www.preconceive.com/car/veggie.html

                            Ето ви една инсталация на олио с филтьр в багажника / незнайно по каква за мен причина е там /.
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • #59
                              От: уредба на олио (Дизел)

                              Вече 5 години карам с олио , в началото беше по левче и сипвах директно от Метро като на 20 л олио слагах 5 л нафта
                              сега вече трудно намирам отработено. Иначе няма разлика в разхода и вървенето. Даже мисля че с повече олио малко повече върви .
                              По добре късно от колкото никога .
                              Нула89781нула019

                              Коментар


                              • #60
                                От: До: уредба на олио (Дизел)

                                Първоначално публикуван от G_P_S Преглед на мнение
                                Като си отворя капачката на резервоара и там пише:,, Дизел,, а не ,,олио,,. Не съм конструктор в заводите на ,,Митсубиши,,ама тоя дето е сложил лепенката с надписа е. Смятам ,че рано или късно това ,което е спестено като пари за гориво,рано или късно ще си влезе в колата като части и труд в сервиза.
                                Интересен довод си дал....та в реда на твоите мисли....
                                Тая гайда ако я надуя с компресор дали пак ще свири, без значение, че не я надуваш ти!?А на бензиновите коли пише "безоловен бензин" ама хората ги карат на пропан-дутан и на метан и какво не вървят ли?
                                Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X