Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дизел vs Бензин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Дизел vs Бензин

    Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
    Караш бензина до пръсване!Дакар го следя и съм наясно ,но не е критерии за състезание N1 в автомотоспорта с най-големи натоварвания.Коли съм карал всякакви покрай монтьорската си дейност и всичките незабравящи се са бензин,няма да ги изброявам ,но има много екзотики от достъпно ниво автомобили,някои от порядък клас .Не става въпрос за спортни само.Излизам с 1.6 75к.с. без турбо и спортни екстри,само стандартно пипнати неща,на всеки дизел от подобен клас.Магистрала,драг ,дефиле каране и така с всяка група кубатури бендин -дизел ,с и без турбо .Тоя клас имам на разположение освен Фронтерата,но мога и друго да намеря за сравнение.И не съм специалист,знам много неща от практиката и това ми стига и за правене и за каране .Иначе темата за бензин vs дизел е стара като света, но фактите за по -безпроблемна работа са за бензина .Мустанг,Корвет,Ламбо,Косуърти,Twin turbo charger мотори на Мицубиши 3000,Додж,М power ,най -добрите разработки ,RS и много други ,дизел нямат.Факт.
    Понеже си карал всякакви коли , та да те питам: V12 TDI карал ли си , ремонтирал ли си , поне от близо да си го видял , колко е "мръсен" , как "трака", ...? На изброените от теб автомобили няма как да го видиш по ред причини.
    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

    Коментар


    • От: Дизел vs Бензин

      От толкова писаници разбрах едно - 2 л. турбодизела ми върви повече от на комшията 1.4 бензинката, а да ви е яд. Всеки да си кара каквото го кефи, ама сравнявайте еднакви неща де!
      Ford Maverick II 2.3 XLT
      Ford Mondeo MK5

      Коментар


      • От: Дизел vs Бензин

        Шкода имат идеалните автомобили за сравнение RS245 двулитров бензин и дизели с тази кубатура. Едното е направено да е спортно, другото да е икономично.
        Карал съм на тест и двете, бензина е брутален в ускорението, а се оказа че е и прилична на разход. Мой приятел, който я купи след теста ми каза че усреднено за 3К километра дава 8.8 литра. Разбира се не я кара на заварка всеки път.
        Така че, ако бях 20 години по-млад бих си купил турбиниран бензин, за да се кефя на старта. Сега, бих си взел голям дизел, заради въртящия момент и мощността, комбинирани с приличен разхоз

        Коментар


        • От: Дизел vs Бензин

          Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
          Защо се гледа чак на ЛьоМан.На Калояново в големите класове дизел няма.М-ки те мачкат всичко от години.Дизел най много до 30000куб и нагоре са само бензинки.
          Че как да има!Като ги пускат в отделни класове.И ми е любопитно М ките кво мачкат? Извън състезание по дрифт.
          Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

          Коментар


          • От: Дизел vs Бензин

            Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
            1. Какво означава ралийно каране?
            2. Какво залагаш?
            1. Избираме си рали отсечка 30-40 км с достатъчно завои примерно Обзор Слънчев Бряг и обратно.
            2. Облога е към колегата Фастер. Не си е избрал бензин до 150 к.с. на газ


            Land Rover Discovery II, V8 4.0
            VW Golf VI variant
            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

            Коментар


            • От: Дизел vs Бензин

              Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
              1. Избираме си рали отсечка 30-40 км с достатъчно завои примерно Обзор Слънчев Бряг и обратно.
              2. Облога е към колегата Фастер. Не си е избрал бензин до 150 к.с. на газ
              Недей че като го четя колегата Фастер ще вземе да излезне и опитен състезател и ще загубиш.
              Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

              Коментар


              • От: Дизел vs Бензин

                Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                Понеже си карал всякакви коли , та да те питам: V12 TDI карал ли си , ремонтирал ли си , поне от близо да си го видял , колко е "мръсен" , как "трака", ...? На изброените от теб автомобили няма как да го видиш по ред причини.
                Даже имам представа от w ,ама 10 със заден ангренаж откъм скоростите и те опаки ,като целия мотор.Иначе v12 само джаго съм карал с бензинопровод между главите като на тец Люлин паропровода.Мотора е по чист от v12 дизел и не е точно tdi .И боксери всякакви съм правил и карал и все бензинови.Нали знаеш само кои са с боксер.Най много са ме впечатлявали косуърти ,куатро ,американци и други бензинови .S класа съм карал старата 500 дизел, но не е като бензина.Най -яко впечатление от Мицубиши 3000 GT twin turbo ,ама турбини да видиш ,за американския пазар ,механични и големи,скорости с "плаващ"амбриаж ,4 x4.Темата е вечна та надали е възможно да бъде предъвкана докато не забранят дизелите от производство .Друго да питаш?
                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                Коментар


                • От: Дизел vs Бензин

                  Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                  1. Избираме си рали отсечка 30-40 км с достатъчно завои примерно Обзор Слънчев Бряг и обратно.
                  2. Облога е към колегата Фастер. Не си е избрал бензин до 150 к.с. на газ
                  Що да е на газ ?Бензин даже и с XR 3 115 коня Стар ескорт ще се справя без проблем .И тая отсечка е лабава има по гадни,ма няма кой да ни отцепи 30-40 километра.Има къси гадни трасета ,то за време и 5км.стигат и пак ше сме в нарушение.Що си вервате с тия печки многобуквени ,не знам!Не съм състезател ,ма познавам доста и автомеханици и камикадзета от тая среда,контакти кво да правиш ,такава ми беше средата автомонтьорска.Някой да са го теглили с 2м въже с 80-90?Откачена работа и колеги.За това се и амбицирам в иначе интересната ,но банална тема.С подобни басове колко съм живял.....
                  Последно редактирано от faster; 10-03-18, 20:01.
                  Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                  Коментар


                  • От: Дизел vs Бензин

                    Първоначално публикуван от kok4o1 Преглед на мнение
                    Шкода имат идеалните автомобили за сравнение RS245 двулитров бензин и дизели с тази кубатура. Едното е направено да е спортно, другото да е икономично.
                    Карал съм на тест и двете, бензина е брутален в ускорението, а се оказа че е и прилична на разход. Мой приятел, който я купи след теста ми каза че усреднено за 3К километра дава 8.8 литра. Разбира се не я кара на заварка всеки път.
                    Така че, ако бях 20 години по-млад бих си купил турбиниран бензин, за да се кефя на старта. Сега, бих си взел голям дизел, заради въртящия момент и мощността, комбинирани с приличен разхоз
                    С едно уточнение, че к.с на тези Шкоди са ама на колелата. На двигателя са едни още 15% нагоре. Замервани са не една.

                    Коментар


                    • От: Дизел vs Бензин

                      Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                      Що да е на газ ?Бензин даже и с XR 3 115 коня Стар ескорт ще се справя без проблем .И тая отсечка е лабава има по гадни,ма няма кой да ни отцепи 30-40 километра.Има къси гадни трасета ,то за време и 5км.стигат и пак ше сме в нарушение.Що си вервате с тия печки многобуквени ,не знам!Не съм състезател ,ма познавам доста и автомеханици и камикадзета от тая среда,контакти кво да правиш ,такава ми беше средата автомонтьорска.Някой да са го теглили с 2м въже с 80-90?Откачена работа и колеги.За това се и амбицирам в иначе интересната ,но банална тема.С подобни басове колко съм живял.....
                      Останах с впечетление че си почитател на газчицата.
                      А иначе за ралито идейката е от тука:
                      Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                      Интересно ,що като се опитвам да карам дизел ,некъв тип ралиино каране все не ми се получава ,па с бензин винаги стават нещата .И залепването в завой на по долна предавка и ускорено изпреварване пак с такава надолу и изтрелването като с шут и изобщо по податлива работа на зверско каране и оборотни амплитуди,които бендина поема с лекота ,а дизела от 4 та на трета е готов да умре ,ако ще да му вкараш най мазната междинна газ да изравняване на режима.Това 3та на макс му е като умирачка.За еднакви по кубатури става въпрос,не конкретно ,а в практиката.
                      Land Rover Discovery II, V8 4.0
                      VW Golf VI variant
                      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                      Коментар


                      • От: Дизел vs Бензин

                        Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                        1. Избираме си рали отсечка 30-40 км с достатъчно завои примерно Обзор Слънчев Бряг и обратно.
                        2. Облога е към колегата Фастер. Не си е избрал бензин до 150 к.с. на газ
                        Бих пробвал и аз за спорта моята е около тези коне малко повече де около 165кс. и 220нм. Друго не казвам.
                        Real Recognize Real

                        Коментар


                        • От: Дизел vs Бензин

                          Мндаааа.
                          Колегата Кокчо е прав по-горе.
                          Явно голяма роля в избора играе и ЕГН-то.
                          Your conscience is all you can take to your grave.

                          Коментар


                          • От: Дизел vs Бензин

                            Газта и за запалки,нафтата за икономия,бензина за каране.

                            Коментар


                            • От: Дизел vs Бензин

                              Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                              Газта и за запалки,нафтата за икономия,бензина за каране.
                              И,олиото само за пържени картофи!
                              .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                              Киа спортаж2000тди 98г
                              Ауди А3 1.9ТДИ
                              Каравана Аdria 390Q

                              Коментар


                              • От: Дизел vs Бензин

                                Не мисля че правилно да се срвняват по литрова мощност двигатели с различни горива. Мисля че е правилно само по мощност.
                                Sent from my Nokia s fenerche

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X