Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дизел vs Бензин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Дизел vs Бензин

    Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
    Що дрънкаш глупости като латерна(отново)?!?
    1.4 турбо бензин с 150NM ?
    Голям кеф голямо нещо. И гумите не може да си превърти два пъти?
    За да не съм голословен(като теб,отново), Астра 2011 с 1.4 турбо 180 к.с, ми не върви като Шкодата. Като я натисна София-Стара Загора на темпомат с 156 км/ч и отива на 8.5 разход. Шкодата е два пъти по-голяма и по този път с това темпо, не минава 6 литра.
    Отделно доускорява по-хубаво.
    Покарай малко повече коли, недей ги командвай през клавиатурата!
    Малко може ли да си подтиснеш безмислената си логорея и да пишеш по същество? Дай я тази шкода 1.4 дизел дето върви повече от астрата, която даваш за пример, или пък аз да ти дам примери за двулитрови бензинови мотори, които ще те отвеят с твоето шкоде?

    Относно съвета ти да покарам повечеко коли, за да го приема сериозно би ли ми казал, поне прибл. какво знаеш за колитe, които съм карал до сега, колко съм ги карал и т.нт, за да си позволяваш такъв съвет?

    Съвременните бензинови мотори няма никакви недостатъци спрямо дизелите! Много от производители (по ред причини) ограничават инвестициите в R&D на дизелови мотори...
    Последно редактирано от bushiDO; 09-03-18, 09:48.
    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

    Коментар


    • #77
      От: Дизел vs Бензин

      Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
      Малко може ли да си подтиснеш безмислената си логорея и да пишеш по същество? Дай я тази шкода 1.4 дизел дето върви повече от астрата, която даваш за пример, или пък аз да ти дам примери за двулитрови бензинови мотори, които ще те отвеят с твоето шкоде?

      Относно съвета ти да покарам повечеко коли, за да го приема сериозно би ли ми казал, поне прибл. какво знаеш за колитe, които съм карал до сега, колко съм ги карал и т.нт, за да си позволяваш такъв съвет?
      Какво повече по-същество искаш? Да ти го нарисувам ли? Белким по картинки вземеш да се оправиш.
      Шкода Октавия 1.4 150 к.с върви повече от тази Астра 1.4 180 к.с. И, да карал съм такива, не съм ги гледал на снимка като теб. Дървен философ!

      Коментар


      • #78
        От: Дизел vs Бензин

        Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
        Защо все чуждите автомобили вървят много и не харчат нищо?

        Не знаех, че им шкода, която е два пъти по-голяма от Опел Астра, ама учи се човек, но дори и дачия 1,5 ДЦИ при максимална скорост гори повече от 7/100 дизел.

        @ Жоро: тази зима карах няколко пъти Опел Мокка на мой приятел с бензинов 1.4-литров турбоагрегат с максимална мощност 103 кВт/140 к.с., който се предлага в комбинация с шестстепенна механична предавателна кутия и изобщо не съм очарован. Започва да тегли над 4000 об/мин и най-добре след 4500 об-мин. Мощността ми идва недостатъчна дори за това малко купе без багаж с двама пътника. И средния разход ненулиран от както е купена беше 8,5/100, при заводски среден разход 6,4. Карана е изключително от жена от село до града и вечер обратно, 7-8 км. в едната посока, рядко градско до някой магазин и някоя и друга екскурзия, т.е. дълъг път.

        Та в общи линии НЕ СЪМ ОЧАРОВАН от 2016 г. турбобензин.
        Тази Мока, с който и да е 1.4 дизелов мотор оборудвана, няма да те впечатли повече

        Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
        Какво повече по-същество искаш? Да ти го нарисувам ли? Белким по картинки вземеш да се оправиш.
        Шкода Октавия 1.4 150 к.с върви повече от тази Астра 1.4 180 к.с. И, да карал съм такива, не съм ги гледал на снимка като теб. Дървен философ!
        Уонаби разбирачо - аре изпусни напрежението малко, че си позволяваш доста над добрия тон!
        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

        Коментар


        • #79
          От: Дизел vs Бензин

          Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
          ....Шкода Октавия 1.4 150 к.с върви повече от тази Астра 1.4 180 к.с.
          Хм... Шкода имат ли 1.4 дизел на Октавия?

          Светльо, аз съм карал 2.3 турбобензинка - е това нещо от около 2х.об/мин започваше якото ускорение, и при 2.3-2.5х.об/мин те залепяше на седалката така, че при изпреварване не бе добре въобще да пипваш педала на газта преди да си се изнесъл в другата лента...
          Колегите не е добре да 'прехвърлят' автоматично въртящия момент между бензинките и дизелаците, защото поради по-ниските обороти на дизелаците, главните трансмисии обикновено са различни...
          Последно редактирано от slowtraveler; 09-03-18, 10:22.
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • #80
            От: Дизел vs Бензин

            Маздата е друг двигател. На сина ми /бившата моя/ двигателя е стария 166 к.с. и също има добър въртящ момент от 2500 об/мин., и именно заради това като си търсих автомобил избрах нея, за да не ми се налага при изпреварване да свалям 2 предавки надолу. Именно с нея сравнявам мокката и последната губи.
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар


            • #81
              От: Дизел vs Бензин

              След нЕколкото дизелови бангии които съм притежавал, минах на бензинови такива поради:
              1. Гадните вибрации на дизеляците на „празен ход“ - в началото не ти прави особено впечатление, но с течение на времето започнаха да ме дразнят все повече. Тва на 4 цилиндров мъртвец де, наскоро имах щастието да се повозя в 8 такъв и вибрации нямаше. И вървеше, нищо че влачеше над 2 или 3 тона желязо.
              2. При неизбежните ремонти не мога да си измия ръцете с дни.
              3. Като се замисля не е имало случай да не „отварям главата“ на всяка дизелова кола която съм имал. На някои и по няколко пъти. На 3 те бензинови нито веднъж.
              4. При еднаква мощност, на газ ми е по - евтино и като разход на гориво.
              Три дена глупави експерименти икономисват половин час четене!

              Коментар


              • #82
                От: Дизел vs Бензин

                Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                Хм... Шкода имат ли 1.4 дизел на Октавия?

                Светльо, аз съм карал 2.3 турбобензинка - е това нещо от около 2х.об/мин започваше якото ускорение, и при 2.3-2.5х.об/мин те залепяше на седалката така, че при изпреварване не бе добре въобще да пипваш педала на газта преди да си се изнесъл в другата лента...
                Колегите не е добре да 'прехвърлят' автоматично въртящия момент между бензинките и дизелаците, защото поради по-ниските обороти на дизелаците, главните трансмисии обикновено са различни...
                Имат 1.4 бензин Дизела и е 1.6.
                От догодина с новите Еко норми, вече и бензиновите двигатели ще имат ДПФ филтри. Честито. Истината е в тока.

                п.с Ясен, прекаляваш с модерацията!

                Коментар


                • #83
                  От: Дизел vs Бензин

                  Светльо, в момента коментирам единствено турбо срещу турбо двигател
                  По-нагоре писах - напълно е нормално ако сравняваш атмосферен 2.3 166к.с. и например 2.2 турбодизел 150к.с., втория да ти е по-приятен за шофиране, защото турбодвигателя ти предоставя висок въртящ момент от ниски обороти (в момента, в който развърти достатъчно турбината 1.5-2.0х.об/мин на двигателя)...
                  Ама ако тръгнеш турбодизела да го сравняваш с 2.3 турбобензинов, дето е над 270к.с. разбираш, че просто се говори за различни класи...
                  Предполагам ще е същото и ако сравняваш 1.3дизел/90к.с. с 1.3~1.4 турбобензин, който е над 140к.с. Да, вероятно бензинката няма да ти даде максималния въртящ момент на 1.8х.об/мин, а ще иска 2.0-2.2х.об/мин, но това вече е разликата в стила на шофиране на бензинка и дизел..
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Дизел vs Бензин

                    За да не сравняват круши с ябълки, трябва да се сравняват по някакви показатели и отправна точка. Една големина на купета и т.н Иначе си е ала-бала.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Дизел vs Бензин

                      Много упорито правите от нищо, нещо.
                      Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Дизел vs Бензин

                        Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                        Какво повече по-същество искаш? Да ти го нарисувам ли? Белким по картинки вземеш да се оправиш.
                        Шкода Октавия 1.4 150 к.с върви повече от тази Астра 1.4 180 к.с. И, да карал съм такива, не съм ги гледал на снимка като теб. Дървен философ!
                        Аз таковата леко да се намеся. Това за бензинови мотори ли говорим?

                        И как виждаш нещата при Octavia 1.4 tsi 140hp и 2.0 tdi 140hp ?

                        Коментар


                        • #87
                          От: Дизел vs Бензин

                          Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
                          Хондата на писта ще засрами доста над нейния клас стига да е в правилни ръце.
                          Сигурен съм, Хонда правят читави настройки на окачването и управлението им почти винаги е било образцово. Имам много приятни спомени с една ес2000 макар самия модел да не ми харесва как са разпределени масите / малко в повече предресорна маса / но въпреки всичко страшен кеф е да се кара и завива стабилно. Направо нямаш търпение да дойде следващия завой, нещо за което малко автомобили те карат да тръпнеш...
                          Real Recognize Real

                          Коментар


                          • #88
                            От: Дизел vs Бензин

                            По темата мислех да напиша нещо което е лично мое мнение и то е, че братята хамериканци са напипали верния път, а именно: голям и разтоварен атмосферен мотор! Няма по-приятно нещо за каране..
                            Real Recognize Real

                            Коментар


                            • #89
                              От: Дизел vs Бензин

                              Първоначално публикуван от Вико Преглед на мнение
                              Аз таковата леко да се намеся. Това за бензинови мотори ли говорим?

                              И как виждаш нещата при Octavia 1.4 tsi 140hp и 2.0 tdi 140hp ?
                              В конкретият случай да.

                              За 2.0 тди 140 к.с не мога да кажа. Това което съм виждал на Октавия, такава с 1.4 бензин 150 и такава с 2.0 тди 150 к.с, е ,че до улична гонка, бензина е с половин кола отпред. С малко уточнение,бензина с е ДСГ дизела с ръчка. За мен разликата в това представяне се дължи именно на по-бързата смянана ДСГ. Обаче бензиновата си гори Софийско 10 и нагоре, дизела го докарва до около 7- 7.5. Това което споделят собствениците, бензина е добре до около 180 км/ч, после започва да тъпче в оборотите. при дизела това тъпчене се случва на около 200 км/ч. Въпрос на вкус.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Дизел vs Бензин

                                Това е добра стъпка към рационален разговор:
                                Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                                За да не сравняват круши с ябълки, трябва да се сравняват по някакви показатели и отправна точка. Една големина на купета и т.н Иначе си е ала-бала.
                                , но преди това пишеш абсолютно неадекватни работи, и отгоре на всичкото се държиш като последна инстанция по въпроса. На въпроса ми за 1.4 бензинов vs 1,4 дизелов ми отговаряш със сравнение м/у 2 бензинови ?!?
                                Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                                Имат 1.4 бензин Дизела и е 1.6.
                                От догодина с новите Еко норми, вече и бензиновите двигатели ще имат ДПФ филтри. Честито. Истината е в тока.

                                п.с Ясен, прекаляваш с модерацията!
                                Та по тази тема дай да го видиме тоя 1.4 дизел дето кефи повече от турбобензина на Астрата:
                                Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                                Какво повече по-същество искаш? Да ти го нарисувам ли? Белким по картинки вземеш да се оправиш.
                                Шкода Октавия 1.4 150 к.с върви повече от тази Астра 1.4 180 к.с. И, да карал съм такива, не съм ги гледал на снимка като теб. Дървен философ!
                                , ако искаш ми го нарисувай, нямма претенциЙ, единствено към кфалификациите - нали сме приятелчета тука всчиките във Форумът, а какви са тия "дървени филосови и клавиатурни рацери
                                В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X