Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

    Разбъркваш темата, но както и да е.

    Коментар


    • #92
      От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

      Аз искам да попитам следното. Значи изпаряваме една вода, там се отделя някакъв си газ който гори. Ако това се направи в затворен съд и остатъка от изпарените газове мине през охладител. Каква течност ще получим, ако получим изобщо? А ако получим течност и я подложим на електролиза, ще има ли пак газ, който да изгорим?
      Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
      Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
      ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

      Коментар


      • #93
        От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

        След горене ще се получи пак вода. И пак може да я електролизим. Ама няма сми да слагаме охладители, кондензатори и прочие полюции, при положение че можем просто да досипем вода.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #94
          От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          След горене ще се получи пак вода. И пак може да я електролизим. Ама няма сми да слагаме охладители, кондензатори и прочие полюции, при положение че можем просто да досипем вода.
          Знам, че можем да досипем вода и е по-лесно на земята да кажем, но примерно в космоса, е по-правилно да циркулираме системата до изчерпване на течността.
          И дали все пак тя ще свърши някога? Това ме интересува, докога ще се получава вода и какъв газ (елемент) ще остава свободен след горенето?
          Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
          Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
          ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

          Коментар


          • #95
            От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

            Еми от горенето се получава пак чиста водица. Ама, за какво ти е такава система в космоса? Ако ти трябва водород и кислород за нещо специфично - разбирам, ама като гориво няма за какво да го ползваш - по-добре да се ползва направо електричеството за същото.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #96
              От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

              Първоначално публикуван от musovir Преглед на мнение
              Знам, че можем да досипем вода и е по-лесно на земята да кажем, но примерно в космоса, е по-правилно да циркулираме системата до изчерпване на течността.
              И дали все пак тя ще свърши някога? Това ме интересува, докога ще се получава вода и какъв газ (елемент) ще остава свободен след горенето?
              Вечно можеш да си циклиш така, ако ти е плътна апаратурата. Което за свободния водород не е лесно условие - той с видима скорост се процежда през гума, желязо и други инак плътни материали. След като бавно губиш водорода, ясно е, че водата ще намалява и ще остава излишен кислород. Но това ще е от несъвършенствата на конструкцията, а не присъщо на процеса.

              И друг не съвсем очевиден процес ще тече - електролизната клетка ще концентрира тежка вода, която нормално я има примесена в обикновената, но участва в електролизата около 4 пъти по-бавно. Ако имаш голям резервоар с вода и относително малка електролизна клетка, накрая в електролизната клетка ще събереш почти всичката тежка вода. Познайте сега, как се произвежда тежка вода за нуждите на ядрената наука и практика.

              Коментар


              • #97
                От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Вечно можеш да си циклиш така
                Е газа който изгаря, не намалява ли количеството на получената вода?
                Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                Коментар


                • #98
                  От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

                  Първоначално публикуван от musovir Преглед на мнение
                  Е газа който изгаря, не намалява ли количеството на получената вода?
                  Има един досаден закон на Ломоносов - масата на участниците в химичната реакция е равна на масата на продуктите. И електролизата е химична реакция, и горенето.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

                    И освен това и енергията не се губи, защото към вода добавяме ел. енергия, която разлага водата на водород и кислород, после ги изгаряме получаваме вода и енергията, която вече е била вложена за тяхното разлагане. КПД-то е 100% глобално погледнато, но за нашата система то винаги е по-малко от 100%, защото не можем 100% да задържим енергията в нашата система, винаги има загуби за нашата система, но те не са загуби в глобален мащаб.

                    Не знам дали съм се изразил правилно...

                    Но със сигурност знам, че КПД не може да бъде по-голямо от 100%.
                    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                    Коментар


                    • От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

                      Първоначално публикуван от musovir Преглед на мнение
                      ...Значи изпаряваме една вода, там се отделя някакъв си газ който гори...
                      Ако изпаряваш вода, получаваш водна пара. Това е газ, който не гори.
                      Ако приложиш електролиза на водата, получаваш 2 отделни газа: водород и кислород. Сместа от тези 2 газа гори и крайният резултат е вода.
                      Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                      Коментар


                      • От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

                        Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                        Ако изпаряваш вода, получаваш водна пара. Това е газ, който не гори.
                        Ако приложиш електролиза на водата, получаваш 2 отделни газа: водород и кислород. Сместа от тези 2 газа гори и крайният резултат е вода.
                        Така де, и аз това съм учил в училище. Но ми се губи нещо идеята с енергиите и водообразуването. Като изгори водорода получаваме топлинна енергия, демек едно нещо преминава в друго, как после от топлина ще получим водород който да се свърже с кислорода и да стане вода.
                        Извинявам се за лаишките въпроси, но ми се ще да си изясня, как точно би могло да се получи циркулация на системата. Или по-точно казано, няма ли най-накрая да останем само с кислород?
                        Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                        Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                        ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                        Коментар


                        • От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

                          Горенето въобще най-често е окислителен процес, тоест свързване на нещо с кислород. В случая водорода се свързва с кислорода и става вода. Вкараната в бълбукатора енергия за да разделим водната молекула се отдава при свързването и се получава пак вода. Разбирай - преливаме от пусто в празно с краен резултат в в наша вреда, от енергетична гледна точка.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            Горенето въобще най-често е окислителен процес, тоест свързване на нещо с кислород. В случая водорода се свързва с кислорода и става вода. Вкараната в бълбукатора енергия за да разделим водната молекула се отдава при свързването и се получава пак вода. Разбирай - преливаме от пусто в празно с краен резултат в в наша вреда, от енергетична гледна точка.
                            Благодаря, схванах го най-накрая, окислителния процес беше загубената нотка
                            Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                            Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                            ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                            Коментар


                            • От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

                              Първоначално публикуван от musovir Преглед на мнение
                              Така де, и аз това съм учил в училище. Но ми се губи нещо идеята с енергиите и водообразуването. Като изгори водорода получаваме топлинна енергия, демек едно нещо преминава в друго, как после от топлина ще получим водород който да се свърже с кислорода и да стане вода.
                              Извинявам се за лаишките въпроси, но ми се ще да си изясня, как точно би могло да се получи циркулация на системата. Или по-точно казано, няма ли най-накрая да останем само с кислород?
                              Я простичко:

                              Водород + кислород = вода + енергия.
                              Работи и в двете посоки и енергията всеки път е една и съща (като джаули за килограм вода).

                              И тук се намесва термодинамиката: когато получаваш енергията, получаваш я (или поне част от нея) в безполезен вид - топлина при ниска температура, а като трябва да я вложиш - влагаш от истинската (ток или топлина, ама при много висока температура).

                              Коментар


                              • От: Какво се случва в ДВГ при добавяне на HHO

                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                                Я простичко:

                                Водород + кислород = вода + енергия.
                                Работи и в двете посоки и енергията всеки път е една и съща (като джаули за килограм вода).

                                И тук се намесва термодинамиката: когато получаваш енергията, получаваш я (или поне част от нея) в безполезен вид - топлина при ниска температура, а като трябва да я вложиш - влагаш от истинската (ток или топлина, ама при много висока температура).
                                Да, бе така е като искаш получаваш фалшификат, а като плащаш-плащаш истински.
                                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X