Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

    Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
    Те това е от 11 страници мнения.
    На времето имах два БХа с легендарните двигатели XUD 9 . По някое време на единя се бяха повкопали клапани на два цилиндъра и съответно на тях компресията хич а нямаше . В топлото мотора си работеше перфектно и аз съответно хич не се напрягах ама за беля взе че дойде зимата . Още на - 5 мотора палеше с триста зора и въртене докато извъртя един нов 100 ампера акумолатор . По някога и той не стигаше стартера редукторен Митсубиши почваше да пуши поливах го с вода и закачах на кабели втори акумолатор 180 ампера от мотокара Изкарах така една седмица видях че няма да я бъде тая и се свалих главата за ремонт . След като си направих главата колата палеше на половин оборот . Та нямаш ли компресия ако щеш и троянска сливова му наливай все тая
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
      На времето имах два БХа с легендарните двигатели XUD 9 . По някое време на единя се бяха повкопали клапани на два цилиндъра и съответно на тях компресията хич а нямаше . В топлото мотора си работеше перфектно и аз съответно хич не се напрягах ама за беля взе че дойде зимата . Още на - 5 мотора палеше с триста зора и въртене докато извъртя един нов 100 ампера акумолатор . По някога и той не стигаше стартера редукторен Митсубиши почваше да пуши поливах го с вода и закачах на кабели втори акумолатор 180 ампера от мотокара Изкарах така една седмица видях че няма да я бъде тая и се свалих главата за ремонт . След като си направих главата колата палеше на половин оборот . Та нямаш ли компресия ако щеш и троянска сливова му наливай все тая
      Жива загуба за сливовата
      Аз съм късметлия. От петнайсетина коли, две от Мототехника и останалите втора ръка не съм улучвал калпав двигател.
      Ма надявам се имам още време
      сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
      dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

      Коментар


      • От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

        Не е до улучване - баща ми имаше също такъв БХ 1,9 дизел, палеше си и до минус 25, но след десетина години спря - не палеше и на минус 5. Това при компресия 27-28 бара на всички цилиндри, добре работещи дюзи и свещи.
        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

        Коментар


        • От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

          Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
          Не е до улучване - баща ми имаше също такъв БХ 1,9 дизел, палеше си и до минус 25, но след десетина години спря - не палеше и на минус 5. Това при компресия 27-28 бара на всички цилиндри, добре работещи дюзи и свещи.
          Що така?
          Доколкото знам /ти по-знаеш, аз отскоро съм с дизел/ долната граница за дизел е 25 атмосфери.
          сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
          dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

          Коментар


          • От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

            Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
            Що така?
            Доколкото знам /ти по-знаеш, аз отскоро съм с дизел/ долната граница за дизел е 25 атмосфери.
            Те НЕкои и с още по-малко палят, ама неговата така и не и открихме проблема. Свещите червени, всичко ток, допълнителен клапан да не пада нафтата(и с предварително подкачване), така и не почна да пали при минусови температури. А иначе работеше много хубаво.
            В крайна сметка го продаде за 500лв преди 7-8 години, макар да беше лачен и вървяха към 1000...
            От тогава залагам само на дизели с директно впръскване (с малки и временни изключения).
            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

            Коментар


            • От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

              Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
              НЕ ТЕХНИЧЕСКИ СПИРТ ,а медицински 95 процента
              Е та той спирта си е все спирт, технически, химически, или медицински.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

                Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                Те НЕкои и с още по-малко палят, ама неговата така и не и открихме проблема. Свещите червени, всичко ток, допълнителен клапан да не пада нафтата(и с предварително подкачване), така и не почна да пали при минусови температури. А иначе работеше много хубаво.
                В крайна сметка го продаде за 500лв преди 7-8 години, макар да беше лачен и вървяха към 1000...
                От тогава залагам само на дизели с директно впръскване (с малки и временни изключения).
                Може и стартер да е било, особено ако е правел турло отзад при опитите за палене и е палел при бутане/дърпане. Ако пък при въртене на стартер отзад не излиза нищо, просто не е имало нафта, която да запали. Сега, признавам си без бой че на моето компресиа на студен мотор не съм мерил, ама нормата е 25-30 на горещ мотор. Какво става като е студен, в смисъл дали е по-висока или по-ниска, не знам.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

                  Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                  ...допълнителен клапан да не пада нафтата
                  Новият ми опит с дизели идва да покаже че клапан трябва да има и на обратката.

                  Коментар


                  • От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

                    За много автомобили, особено с празен резервоар е полезен, стига да уцелиш и посоката.
                    А тези простотии се правят от името на всички ни.
                    Даника
                    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                    Коментар


                    • От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Новият ми опит с дизели идва да покаже че клапан трябва да има и на обратката.
                      Това само ако от някъде има течове по тръбите за обратната нафта. Т.е. от някъде да дърпа въздух при изгасен мотор. Аз затова смених маркучетата между дюзите, че се бяха одървили.
                      Но уви не беше и от това.

                      А за съвета на Спарки - въртеше си доста живо стартера на слух. Отделно чисто нов акумулатор - някакъв голям, полски, който надминаваше и най-смелите ми очаквания за издръжливост.
                      На скорост не се палят тия ситроени, щото окачването и спирачките са на хидравлика. А от малкото опити все пак да се прави, един единствен успешен, но и той като другите съпроводен с голЕми тласъци и тресене... все едно има защита да не пали на скорост. А на стартер пушеше сиво. Над 7-8 градуса и/или веднъж запалил, си работеше като нов.
                      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                      Коментар


                      • От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

                        Някой пръстен прави фокуси ама не ми се занимава лично с ГНП. Иначе и аз смених маркучетата между дюзите защото се бяха одървили ама не помогна.

                        Коментар


                        • От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

                          Паленето на дизелова кола с ремък на ангренажа с теглене е меко казано непрепоръчително. Хидропневматичен Ситроен на дърпане, ако не е пален отдавна, ще имаш две брони за правене после, една предна и една задна, освен ако ти е много бърза ръката на ръчната.
                          Колкото до нафтата, нямам проблеми нито с Кията, нито със Ситроена, макар че на Кията имам изгоряла подгревна свещ.
                          Преди големите студове им сипнах по 20 лв нафта и на двете и им разделих една добавка да им пази страх. На добавката, дори не помня марката, Май Карлубе или нещо такова.
                          За 20 000 Кията и 6000 ХДИ-то, никога не са виждали нафта от "Маркова" бензиностанция, освен съвсем инцидентно от зор заман 5 лв, да не угаснат на пътя.
                          Зареждам само от както аз им казвам "тираджийски" бензиностанции и такива на малки частни вносители. Няма да пълня гушите на монополистите с по от 9 до 12 стотинки на литър отгоре. Нямам никакви оплаквания.
                          Your conscience is all you can take to your grave.

                          Коментар


                          • От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

                            Освен от нафтата си зависи и от колата.
                            - едното беенве замръзна на -20 но с повече въртене на стартер запали и се оправи
                            - другото умря на -5 но там вероятно е щото нанайси компресия и какво ли още не и просто си е клозет
                            - ом605а с 4 свещи (щото едната изгоре и се скъса и ми е студено да я разпробивам) и лятна нафта 40л с 3л бензин пали от четвърт независимо от температурата - е да ама тоя мотор ми е минал през ръцете, резервоара е промит основно с сода за бъчви, сички маркучи и гумички и филтри са нови, гнп-то му не е оригиналното и съм го пипал и те така те. Всъщност на -20 замръзна шалтера на стартера та трябваше да дам контакт три пъти докато отлепи

                            Под -20 не е имало у наше село та не знам нататък как е.
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Новият ми опит с дизели идва да покаже че клапан трябва да има и на обратката.
                              Земете вместо да правите кръпки да си оправите возилата. Конзола за филтър със все помпичката и обратното клапанче не е никаква философия да се намери, стара или нова.

                              Не друго, ама това с кръпките съм го играл отдавна. И докато не свърших каквото трябва (в моя случай неизправен обратен клапан в конзолата) така и не получих автомобил, който да не ми играе номера когато си иска.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                                Земете вместо да правите кръпки да си оправите возилата. Конзола за филтър със все помпичката и обратното клапанче не е никаква философия да се намери, стара или нова..
                                Е аз съм му оферирал една съсе подгрев от антифриза ама не се обажда. Даже е френска
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X