Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

    Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
    Чистия етилов спирт от аптеката сипан в горивото, разгражда водата
    Не разгражда нищо. Просто се смесват и толкова. Ама според писани наскоро мнения във форума, подплатени със снимки, не се смесва с нафтата. Би помогнал ако проблема е вода в нафтата, да не замръзне. Срещу парафин не прави нищо.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

      На печка - бензинец, не се набутвайте излишно за добавки против замръзване.

      Ся, ако някой иска нЕкви октанбустери е друга работа, ама не е по темата.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

        Първоначално публикуван от Cvetomir_nikolov81 Преглед на мнение
        По-горе показания тест , доказа , че бардал не става

        Нищо не е доказал теста,освен че с добавката дизела е мътен.Ама те обещават да пали и да не замръзва,а не външен вид.Според мен,всички добавки срещу желиране стават-разликата е в цената.Реален тест-сипва се в резервоара.Правил съм го с Лики моли и Бардал,другите не съм пробал.Не съм им адвокат,но за мен добавките си вършат работа...Дизеловите двигатели са корави животни,много трудно човек може да ги умори,но опитите продължават

        Коментар


        • От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

          Първоначално публикуван от krassitch Преглед на мнение
          ...Дизеловите двигатели са корави животни,много трудно човек може да ги умори,но опитите продължават
          Който е настоятелен, винаги успява, па и кви корифеи имааа !
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

            На 50 литра нафта сипвам 10л. бензин и си карам паджерото 2.8 тд

            Коментар


            • От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

              Първоначално публикуван от iacata Преглед на мнение
              На 50 литра нафта сипвам 10л. бензин и си карам паджерото 2.8 тд
              Много е,20%,нормално се слага 7-10% бензин.
              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

              Коментар


              • От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

                Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                Много е,20%,нормално се слага 7-10% бензин.
                Много на душманите !
                Щом върви, значи всичко е наред, а и Локорско е У планината.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Не разгражда нищо. Просто се смесват и толкова. Ама според писани наскоро мнения във форума, подплатени със снимки, не се смесва с нафтата. Би помогнал ако проблема е вода в нафтата, да не замръзне. Срещу парафин не прави нищо.
                  Водата в горивото се смесва със сипания спирт и изгарят с горивото.Нямаш замръзнали горивопроводи и и всякакви трасета и модули по горивната уредба.Парафина в нафтата се лекува с бензин ,както пишат и други колеги,но требва да заредиш с големо желание такава нафта с незнаен произход и такова голямо количество парафин.От опит на ОМВ алпийския дизел ми излекува замръзнала горивна система,но с допълнително бензин и спирт ,иначе беше гняс.....грес!
                  Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                  Коментар


                  • От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

                    Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                    ...но требва да заредиш с големо желание такава нафта с незнаен произход и такова голямо количество парафин...
                    Май не сме чели пресните постове из темите по въпроса. Имах грижи точно със скъпата на OMV и я оправях с бензин, тъй че не прекалявай с хвалбите по техен адрес Миналата зима имах същия проблем с обикновената им, по който и повод сипах скъпата преди студовете.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

                      Може ли да ги диференцираме- не пали от верига бензиностанции или конкретна. Какъв е автомобилът и с какъв двигател, нов, стар, от както му е в ръцете какво го е магерил пишещия. Май най-добре нова тема.
                      А тези простотии се правят от името на всички ни.
                      Даника
                      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                      Коментар


                      • От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

                        Първоначално публикуван от piars Преглед на мнение
                        На 40л. нафта 2л. керосин и 2л. бензин.

                        Поздрави!!!
                        Да докладвам,тази сутрин 6.15ч. температура -20,пали и върви.

                        Поздрави!!!
                        Pajero 2.5.TDI GLS Super Selekt
                        лодка RIGIFLEX CAP370+YAMAHA 15hp. four stroke

                        Коментар


                        • От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

                          Първоначално публикуван от piars Преглед на мнение
                          Да докладвам,тази сутрин 6.15ч. температура -20,пали и върви.

                          Поздрави!!!
                          Другия път ако можеш керосин вместо бензин.
                          А тези простотии се правят от името на всички ни.
                          Даника
                          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                          Коментар


                          • От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

                            Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                            Водата в горивото се смесва със сипания спирт и изгарят с горивото.Нямаш замръзнали горивопроводи и и всякакви трасета и модули по горивната уредба.Парафина в нафтата се лекува с бензин ,както пишат и други колеги,но требва да заредиш с големо желание такава нафта с незнаен произход и такова голямо количество парафин.От опит на ОМВ алпийския дизел ми излекува замръзнала горивна система,но с допълнително бензин и спирт ,иначе беше гняс.....грес!
                            Колега Фастер, в дизел е недопустимо да се добавя спирт(етанол). Разтваря вода, но нищо повече. Не гори и преминаването през горивната система е близко до нула. Виждам, че си настоятелен в даването на съвети, но се надявам това да е некомпетентност, а не злонамереност. Поздрави!

                            Коментар


                            • От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

                              Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                              Може ли да ги диференцираме- не пали от верига бензиностанции или конкретна. Какъв е автомобилът и с какъв двигател, нов, стар, от както му е в ръцете какво го е магерил пишещия. Май най-добре нова тема.
                              Рено Еспейс 2.1 ТД 2 броя (моя и на тъста) мотора който го слагат на старите черокита . Няма никаква електроника която да пречи . Бензин 5-7 % масло двутактово или хидравлично по малко когато се сетя . Нафта от най близката до мен бензиностанция . В случая не че държа на марката но ОМВ и Петрол са ми най близо до работата . Задължителна профилактика преди студовете състояща се в смяна на горивен филтър и замерване на подгряващите свещи . Пали в най големите студове на първи оборот на двигателя . Така процедирам и с двата мотокара и с камаза докато го карах . За 25 години съм сменил почти всички европейски марки дизелови автомобили. С всички така съм процедирал и проблеми с паленето зимата няма . Това естествено при двигатели в нормално техническо състояние . Заминал ли си е двигателя и няма ли компресия каквото и да сипвате в нафтата ефект няма .
                              Последно редактирано от sek.1; 13-01-17, 06:00.
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

                                Първоначално публикуван от piars Преглед на мнение
                                Да докладвам,тази сутрин 6.15ч. температура -20,пали и върви.

                                Поздрави!!!
                                Ходихме с едно приятелчен на Боровец вчера, сутринта по sinoptik.bg даваше -20. Той дойе с Passat с 2.0TDI. Питах го слага ли добавки - не слагал. Зимата сипвал от по-скъпата нафта. Последното му зареждане било на Петрол. Проблеми не е имал .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X