Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

    Първоначално публикуван от krassitch Преглед на мнение
    Нищо не е доказал теста,освен че с добавката дизела е мътен.Ама те обещават да пали и да не замръзва,а не външен вид.Според мен,всички добавки срещу желиране стават-разликата е в цената.Реален тест-сипва се в резервоара.Правил съм го с Лики моли и Бардал,другите не съм пробал.Не съм им адвокат,но за мен добавките си вършат работа...Дизеловите двигатели са корави животни,много трудно човек може да ги умори,но опитите продължават
    Аз не се опитвам да споря с теб колега , или да те убеждавам в нещо , за това , не веднъж използвах думите „естествени условия” . Притеснението ми към Бардала е , не замътването на нафтата , а това , което в последствие се получи , а именно утайката на дъното на шишето , и това , което може да се случи , когато тя се запъти към горивния филтър . Започвам да се замислям върху нещо друго ! Когато се слагат добавки за почистване на бензинови двигатели , правилото е , да се изгори всичкия бензин в резервоара в който е сложена добавка , на веднъж , защото тези добавки са и лепливи , и както да почистват системата , така и може да я запушат ако престоят . Та дали не е подобен и ефекта от тези - купешките добавки през зимата , а именно , да запазят горивото от замръзване по време на пътуването , и да трябва приблизително да изчисляваме колко гориво щени е необходимо , и да прибавяме толкова добавка , непосредствено преди пътуването . На тази мисъл ме навя и това което каза колегата "piars" , че е ходил да задърпва кола , която е била с добавка на Кастрол .
    Jeep Grand Cherokee WJ - 2001g.- 3.1TD - Quadra-Drive
    Kawasaki ZZR 1200 - 2002 g.

    Коментар


    • От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

      Аз знам , че още 5 градуса в минус на скалата , не са никак малко , но защо не пробвате и с по-малко бензинец . Все пак , тези двигатели са направени да работят на дизел . Онази нощ при мен беше -15°С според показанието на бордкомпа , и си запалих от първия оборот , като на 30 литра нафта съм сложил 1,320л. добавка . 4 шишета по 330 милилитра , за нези , които ще попитат как точно така съм го изчислил . Пропорцията вече съм я споделял , но 4:1 . В случая на 30 литра нафта - 1,056л. бензин , и 0,264л. двутактово масло .
      Jeep Grand Cherokee WJ - 2001g.- 3.1TD - Quadra-Drive
      Kawasaki ZZR 1200 - 2002 g.

      Коментар


      • От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

        Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
        Колега Фастер, в дизел е недопустимо да се добавя спирт(етанол). Разтваря вода, но нищо повече. Не гори и преминаването през горивната система е близко до нула. Виждам, че си настоятелен в даването на съвети, но се надявам това да е некомпетентност, а не злонамереност. Поздрави!
        Как не гори етанола? Даже го ползват като основно гориво някои мотори.
        Освен това се съдържа в някакъв процент в повечето бензини.

        А за страха на автора на темата от повече безин, и че трябвало двутактово масло да неутрализира ефекта от бензина... Тия помпи надживяват повечето двигатели, та със сигурност и тоя на Черока ще надживеят. А бензина в нафтата намалява цетановото число, и над определено количество се влошава паленето, въпреки че горивото е останало течно. Затова не бива да се прекалява с него.
        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

        Коментар


        • От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

          Гори, но и много олажда не хомогенно, при дизел не е добре.
          А тези простотии се правят от името на всички ни.
          Даника
          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

          Коментар


          • От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

            Първоначално публикуван от krassitch Преглед на мнение
            Нищо не е доказал теста,освен че с добавката дизела е мътен.Ама те обещават да пали и да не замръзва,а не външен вид.Според мен,всички добавки срещу желиране стават-разликата е в цената.Реален тест-сипва се в резервоара.Правил съм го с Лики моли и Бардал,другите не съм пробал.Не съм им адвокат,но за мен добавките си вършат работа...Дизеловите двигатели са корави животни,много трудно човек може да ги умори,но опитите продължават

            Реален тест ОКО ДА ВИДИ РЪКА ДА ПИПНЕ!!!! Такива в резервоара и какво става в г....за на слона не се признава. А и толкова си чел и за теста ,че след ден отдолу с бардала се отделя един пръст на 500 гр нафта парафин .И сутрин като запалиш с този утаен парафин и гризваш дървото.НО както съм писал по горе всеки да си е...е жената както иска или както си знае.
            Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

            Коментар


            • От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

              Замръзването на горивото понякога е и свързано с ежедневната експлоатация. Как караш,кога караш,къде нощува и по колко време. Затова " зарежда от еди къде си по 2,50 нафта" може да не е меродавно за дядо Кольо който пали печката на три дена.
              Sent from my Nokia s fenerche

              Коментар


              • От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

                Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                А за страха на автора на темата от повече безин, и че трябвало двутактово масло да неутрализира ефекта от бензина... Тия помпи надживяват повечето двигатели, та със сигурност и тоя на Черока ще надживеят.
                Мен всъщност не ме е страх по никакъв начин от по-голямо количество на бензина в нафтата . Просто смятам , че не е необходимо да е толкова много , а 3-4% е достатъчно . Относно двутактовото масло , то си е полезно по всяко време на годината , и както вече съм казвал , разликата в работата на нещото под капака се усеща дори и само по слух . Миналата година в студувете мотора работеше много по шумно и тежко отколкото сега , с добавката от бензин и масло . Все пак , инфото , че помпата е много здрава , само ме радва .
                Jeep Grand Cherokee WJ - 2001g.- 3.1TD - Quadra-Drive
                Kawasaki ZZR 1200 - 2002 g.

                Коментар


                • От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

                  Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
                  Колега Фастер, в дизел е недопустимо да се добавя спирт(етанол). Разтваря вода, но нищо повече. Не гори и преминаването през горивната система е близко до нула. Виждам, че си настоятелен в даването на съвети, но се надявам това да е некомпетентност, а не злонамереност. Поздрави!
                  В голяма грешка си!Сипи спирт в нафта с вода и се вижда,добавя се и бензин!Това е от дългогодишен автомонтьорски опит ,както и шофьорски с дизел,ако си чел подробно!Това със спирта и бензина е формула дето съм я чул в юношеска възраст от баща ми ,който е бивш инструктор кемаф,а след това се пенсионира със строителни машини ,верижни и всякакви и за капак има две и кусур години с булдозер в тайгата при минус 40 следобед , иначе малко по студено ,там машина рядко се гаси,ако изгасне сама имаш 15-20 минути с подготвени факли да палиш отново с разгряване на картер и подаване на горещ въздух.Та така.Към колегата Спарки.Точно това и пиша за ОМВ алпийски ,че си оправих дизела с него ,плюс определено количество бензин,това дето си направил и ти! п.с.Като бивш автомеханик НИКОГА не съм подвеждал никой с каквото и да било ,съветите ми и на клиенти и на познати са били от полза и без негативи!
                  Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                  Коментар


                  • От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

                    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                    Това естествено при двигатели в нормално техническо състояние . Заминал ли си е двигателя и няма ли компресия каквото и да сипвате в нафтата ефект няма .
                    Те това е от 11 страници мнения.
                    сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                    dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                    Коментар


                    • От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

                      Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                      ....Сипи спирт в нафта!.....
                      Какво ще направи спиртът? През карбуратора голямата му любов водата ще мине, през разните бензинови дюзи не знам(минава). Ако мине през дизелова знам- горещ тиган да охладиш с лед. Е, ако е от време оно ще изкара още време.
                      А тези простотии се правят от името на всички ни.
                      Даника
                      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                      Коментар


                      • От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

                        Първоначално публикуван от Cvetomir_nikolov81 Преглед на мнение
                        Съгласен съм с това колега . Ако всичко е както трябва , и на -50°С , колата ще си запали . НО ! Какво се случва , когато колата ти е в перфектно здраве , а поради някяква причина в системата се окаже , че имаш не дизел , а някаква парафинено-желеподобна субстанция , която е постъпила там през пистолета на горивната колонка ?
                        Нафталин, ама свеж, да не е изветрял. Ако има вода- спирт. За лесен старт и рядка нафта- керосин.
                        E = mc2 / Прави си сметката! И умната!

                        Коментар


                        • От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

                          http://www.offroad-bulgaria.com/show...t=50626&page=6
                          От пост 111 нататък.
                          Няма жив /или умрял/ човек, който да ме убеди сам да си сложа спирт в нафтата.
                          Sent from my Nokia s fenerche

                          Коментар


                          • От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

                            НЕ ТЕХНИЧЕСКИ СПИРТ ,а медицински 95 процента и се сипва 100гр. на 20-30 литра плюс бензин,ше ти охлади дюза на дизел друг път!Аматьорски приказки ,кво ли се занимавам,най-добре сипвайте разгрета грес с отработено масло в резервоарите на дизелите и всичко ще пее и при компресия под 22,както пише колегата по-горе,дизела е летен!При мене си палат и дизелите и бензините,ВИНАГИ!
                            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                            Коментар


                            • От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

                              Колегата в пост 111 казва че е ползвал чист спирт поради липса на технически. Дизела е летен но пък и той май не го е замразявал. Можеш ли да си представиш ако го беше хвърлил във фризера какво чудо небесно щеше да се получи.
                              Sent from my Nokia s fenerche

                              Коментар


                              • От: Самоделни горивни добавки за дизеловите ни дзверове през зимата

                                Дюзите им дреме, те правят така, че да не попада мъгла върху бутаталото, а то е това дето се преохлажда. Това теоретически, като темата дето с г@вната щя прецакаме пикливите -10. Да не бъркаме тук двутактовото масло, по подразбиране не пристово (катран).
                                Последно редактирано от veskov; 14-01-17, 16:49.
                                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                                Даника
                                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X