Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Биодизел - може би горивото на бъдещето!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Биодизел - може би горивото на бъдещето!

    Първоначално публикуван от gun Преглед на мнение
    Колеги,
    Аз от 5 години карам със биодизел които сам си произвеждам и ако някои има някакви въпроси относно биодизела нека ме попита.
    Веднага имаш въпрос и той е следният:"Този биодизел как ще се отрази на горива система Common Rail и въобще може ли да карам с него-да не станне някоя голяма беля, че тогава....?"
    Renault Koleos, Dinamique, 175hp http://www.youtube.com/watch?v=lq3eCuMXeEw

    Коментар


    • До: Биодизел - може би горивото на бъдещето!

      Първоначално публикуван от Stanio/ Преглед на мнение
      Веднага имаш въпрос и той е следният:"Този биодизел как ще се отрази на горива система Common Rail и въобще може ли да карам с него-да не станне някоя голяма беля, че тогава....?"
      Силно ти препоръчвам да не експериментираш. Колеоса има и ФАП,а и новите комон рейли са доста капризни. Аз карах едно Пежо Партнер 2.0 HDi (common rail) на биодизел,ама не за пет години,ами за 5 резервоара и то Б50 (50:50 - дизел:биодизел). Сам си го правех. Излизаше евтино. Пф забравих да допиша- относно Партнера и двг-то му,ами нищо му нямаше,само беше по-тих,явно от по-обилното смазване на горивото.
      Последно редактирано от Dino; 13-09-09, 11:05. Причина: Пуста склероза...
      Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
      Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
      Volkswagen Bora AKL

      Коментар


      • До: Биодизел - може би горивото на бъдещето!

        Първоначално публикуван от gun Преглед на мнение
        Колеги,
        Аз от 5 години карам със биодизел които сам си произвеждам и ако някои има някакви въпроси относно биодизела нека ме попита.
        Колко излиза цената на литър,от собствено производство?
        ТЛК 80 4,2ТД-95г

        Коментар


        • До: Биодизел - може би горивото на бъдещето!

          Относно Common Rail не ти препоръчвам да му наливаш от бензиностанции био дизел но ако ти си го правиш това е друг въпрос. Ако спазваш технологията на преработка на олиото и ph не ти е по малко от 4.5 и не повече от 6.5 наливаи смело
          А относно колко излиза зависи от цената на олиото но при мен излиза около 1лв.-1.20лв.
          това ми е телефона 0889882880 ако имата випроси звънете ще ви помогна да си направите биодизел

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X