До: Вместимост на АГУ бутилки
Обикновено дъната се стиковат към мантела с припокриване. Тогава съединението е ъглово, провар не е нужен. Виж, ако е с по-голяма дебелина се прави челно стиковане, и там провата е задължителен. Иначе шева се цепи точно по средата. Въпрос на време, и на брой цикли "надуване-изпускане"
Магиите са именно заради разлините газстанции. Почти винаги когато излизам на по-дълго пътуване засичам разхода на газ. А както знаем, това се прави с напълване на резервоара догоре, кара се колкото трябва, пак се пълни резервоара и се смята изгореното гориво. При газта имайки предвид, че става въпрос за налягане, а не за ниво, нещата стоят малко по-иначе, и вярното засичане е докато помпата на колонката не може да вкара повече газ, т.е налягането в бутилката е достигнало налягането на помпата. А то се вижда на манометъра на колонката. И като се върна от пътуването, зареждам пак от същата газстанция, и пак докато помпата спре. Е, тя не спира де, но бутилката не поема повече. Иначе няма смисъл да насилваме бутилката.
Не е точно така. Въпрос на рамена и сили действащи върху им. Ако рамото с което поплавъка действа върху клапана(съчмата) е достатъчно голямо, помпата доста ще се озори да преодолее силата на натискане на съчмата към леглото. И обратното-ако рамото на поплавъка е малко, може да преодолееш тази сила, и да вкарваш газ въпреки всичките клапани съчми и поплавъци. Тогава пълненето спира когато се изравнят наляганията на помпата и това в бутилката. Но в бутилката винаги има и газова фаза, и колкото е по-голямо налягането, толкова е по-малък обемът и. Но си я има.
Първоначално публикуван от Vlado_Ts
Преглед на мнение
Първоначално публикуван от Ivan_J
Преглед на мнение
Първоначално публикуван от lud ribar
Преглед на мнение
Коментар