Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газова уредба на УАЗ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Газова уредба на УАЗ

    ремонтните комплекти на които всичко им пасва и е качествено струват 30-40 лева за различните изпарители. И пак човек трябва да знае какво прави. Иначе за 50-60 лева нов е по-добре.

    Коментар


    • От: Газова уредба на УАЗ

      Аз досега съм ремонтирал няколко изпарителя с български ремонтни комплекти Мемтекс и никога след това не съм имал проблеми. На баща ми опела вече 5 година кара с такива. Струват поне тука 18 лева и си заслужава ремонта с тях.

      Коментар


      • От: Газова уредба на УАЗ

        И аз съм съм с български и си е ок

        Коментар


        • От: Газова уредба на УАЗ

          Коледи и аз имам такъв проблем с клапана. Аз десет години и повече карам на газ,такова нещо за първи път виждам. Сложих нова бутилка под 45 градуса както и дават за да може сондата да смуче най отдолу. Почистих и полирах краищата на тръбичката за да няма драскотини сложих буренцата стегнах нормално всички връзки. Налях и днес за първи път газ. Запалих си я на бензин да загрее изпарителя после я превключих на газ и си работеше повече от перфектно,двигателчето мърка като коте. На високи на ниски обороти си бачка супер. Изгасих го и чух че нещо съска. Дръпнах дясната седалка защото там ми е изпарителя и видях че целия клапан е обледен. Навсякъде по всички връзки съм минал със сапунена пяна даже и самия изпарител. Никъде не прави балончета,което според мен значи съм ги направил добре. Дайте акъл каква може да бъде причината. П.П. Изпарителя си беше горещ.

          Коментар


          • От: Газова уредба на УАЗ

            Мирише ли вътре ?

            Коментар


            • От: Газова уредба на УАЗ

              Тук-там съм чувал, че замръзване на клапана се получава при задръстен филтър на клапана, при много малко газ в бутилката и при дефект в сондата. Ако само бутилката е нова, то при монтажа може да са "разбутани" разни боклуци, които си го връщат със запушвания и замръзване.
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • От: Газова уредба на УАЗ

                Да мирише. Ама инетересно навсякъде проверих с пяна и не пуска газ,чак пък толкоз да съм зле с очите че да не видя??? де да знам. Утре пак ще пробвам да видя да не е било инцидентно само.

                Коментар


                • От: Газова уредба на УАЗ

                  По пътя на простата логика в клапана има сериозен спад на налягането , при което се отнема от външната температура и поради това се обледенява ! Вероятно частично запушване ! Същото би се получила и при сериозно изпускане на газ от него ,но вътре би трябвало да мирише много !

                  Коментар


                  • От: Газова уредба на УАЗ

                    Първоначално публикуван от borislavdragiev Преглед на мнение
                    Да мирише. Ама инетересно навсякъде проверих с пяна и не пуска газ,чак пък толкоз да съм зле с очите че да не видя??? де да знам. Утре пак ще пробвам да видя да не е било инцидентно само.
                    По принцип е възможно да мирише и от самия въздушен филтър без да има хлабави връзки, но още една стриктна проверка си е наложителна. Направи сапунения разтвор малко по-концентриран.
                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар


                    • От: Газова уредба на УАЗ

                      Колеги аз съм виновен. Направих по обилен разтвор на пяна. Нашляпах целия клапан,пуснах газта и видях че от чашката така яко хвърля че чак капе газ. Утре купувам нов клапан,не мога да се занимавам да правя този,той и без това си е стар. Благодаря за съветите!

                      Коментар


                      • От: Газова уредба на УАЗ

                        Първо се увери,че изпарителят се подгрява добре. Ако е замръзнал е нормално да съска, дори да няма теч откъм високото налягане.
                        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                        Коментар


                        • От: Газова уредба на УАЗ

                          Да колега изпарителя пари яко но се оказа чашката на клапана. Утре го сменям целия.

                          Коментар


                          • От: Газова уредба на УАЗ

                            A разстоянието между контактите на свещите играе ли някаква роля и каква, какво трябва да е то за тези двигатели /за по добра работа на газ, само на газ/, че днеска ми ги развиваха познати едни теории...
                            Последно редактирано от Nik; 27-01-15, 20:45. Причина: дооточнение
                            Случайни хора УАЗ не карат

                            Коментар


                            • От: Газова уредба на УАЗ

                              Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
                              A разстоянието между контактите на свещите играе ли някаква роля /за по добра работа на газ, само на газ/, че днеска ми ги развиваха познати едни теории...
                              Играе.

                              Коментар


                              • От: Газова уредба на УАЗ

                                Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
                                A разстоянието между контактите на свещите играе ли някаква роля и каква, какво трябва да е то за тези двигатели /за по добра работа на газ, само на газ/, че днеска ми ги развиваха познати едни теории...
                                Ако става дума за оригиналните уазови двигатели, самите руснаци казват да се остави разстоянието такова, каквото е на бензин или в краен случай да се намали от 0.8 на 0.7 най-много и да се обръща често внимание на кабелите, каквото и да значи това.


                                П.П. Що не споделиш какви теории са ти развивали?
                                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                                Из "Златния телец"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X