Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газова уредба на УАЗ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Газова уредба на УАЗ

    Колеги колко градуса трябва да е аванса за работа на газ? И нормално ли е на газ уазката да има осезаемо по малка мощност отколкото на бензин?

    Коментар


    • От: Газова уредба на УАЗ

      Първоначално публикуван от Emil_Pz Преглед на мнение
      Колеги колко градуса трябва да е аванса за работа на газ?
      Главата фрезована ли е?
      Първоначално публикуван от Emil_Pz Преглед на мнение
      И нормално ли е на газ уазката да има осезаемо по малка мощност отколкото на бензин?
      Не.
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • От: Газова уредба на УАЗ

        Мисля, че не е фрезована. Добре защо тогава моята на бензин е доста по пъргава и с по добра мощност от колкото на газ. Центровката я въртях в различни полужения но само се влошава. Карборатора е двукамерен с щуцери, изпарителя е ловато вакумен с нови мембрани. Аз съм се насочил към центровката, мисля сега да я правя със стробоскоп за по точно и затова ми трябват градусите на аванса.
        Да главата не е престъргвана сега я мерих.
        Последно редактирано от Emil_Pz; 06-10-11, 07:42.

        Коментар


        • От: Газова уредба на УАЗ

          Центровка на УАЗ се прави, докато ти хареса. Ако имаш бензин 72, се прави така, че да има детонация в един определен режим. Но ти нямаш бензин 72, така че просто връткаш по малко, докато почне да върви добре. Имай предвид, че делко, което е с правилните пружинки за бензин, на газ върви добре или с повече аванс (в ниските обороти) или с по-малко аванс от бензина (във високите обороти). Въпреки това, УАЗ лесно се настройва на газ да върви по-добре, отколкото на бензин.

          Щом си въртял делкото, проблемът ти е в дозирането на газта. Ще повъртиш и кранчетата.

          Коментар


          • От: Газова уредба на УАЗ

            Добре, тогава може ли някои да обясни какъв е правилният начин за настройка на газта от тройника(двукамерен карб.) и от болта на изпарителя.

            Коментар


            • От: Газова уредба на УАЗ

              Да са една или две такива теми - да питаш. Методиката за настройка на газова уредба със смесител, поне на 5 места я има в този Форум.

              Коментар


              • От: Газова уредба на УАЗ

                Точно това не го намирам!

                Коментар


                • От: Газова уредба на УАЗ

                  Първоначално публикуван от Emil_Pz Преглед на мнение
                  Точно това не го намирам!
                  виж тук:
                  http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...D%E5+%E0%E3%F3

                  Коментар


                  • От: Газова уредба на УАЗ

                    Колеги, дайте някакъв съвет, Моята УАЗ-ка пали и работи мн. добре на бензин, но онзи ден и монтирах газова уред сам, и когато реших да е запаля няма никакъв отзив. Не пали и не пали. С разпробит карбуратор съм и съм сигурен, че вкарва газ, понеже съм мн. умен свалих въз. филтър и като подадох контакт и секнах със запалка, нали се сещате какво стана. Изпарителя ми е вакумен, какви ли не трикове пробвах и не става. Помогнете моля Ви.

                    Коментар


                    • От: Газова уредба на УАЗ

                      Вакуумен изпарител като не работи двигателя не трябва да пуска газ. Вероятно давиш двигателя.

                      Освен това не винаги се получава да палиш на газ. Повечето палят на бензин и после прехвърлят на газ, някои даже като загреят.
                      За да палиш на газ всичко трябва да е много добре направено (с разпробит карбуратор не винаги става) и да е нов изпарителят.

                      Коментар


                      • От: Газова уредба на УАЗ

                        А какво може да е прецакано в изпарителя понеже се посъветвах с газаджия и тои ми каза че проблема е в изпарителя.

                        Коментар


                        • От: Газова уредба на УАЗ

                          Трябва да е разпробит в най- тясното място.
                          Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                          Коментар


                          • От: Газова уредба на УАЗ

                            Първоначално публикуван от dimitar_kirilow Преглед на мнение
                            А какво може да е прецакано в изпарителя понеже се посъветвах с газаджия и тои ми каза че проблема е в изпарителя.
                            За 15 лв. се продават ремотни комлекти платна и гумички за изпарителя , смени ги и го настрой наново.
                            На нас клиренс ни трябва , не скорост

                            Коментар


                            • От: Газова уредба на УАЗ

                              Човек за да свърши тази работа все пак трябва да знае какво точно прави ! Питащия според мен едва ли ще се справи ! По-добре за 60 лв. един нов и да не се мъчи повече !

                              Коментар


                              • От: Газова уредба на УАЗ

                                Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
                                За 15 лв. се продават ремотни комлекти платна и гумички за изпарителя , смени ги и го настрой наново.
                                Е тая глупост не прави! Като вземеш ремонтен комплект все нещо няма да стане и ефекта ще е нулев или по-лошо. Нов изпарител за 50 лв и си готов. А УАЗ работи с всичко и на всичко, може да прекъсва, може някой цилиндър да спи но работи и върви, колко харчи е друг въпрос.
                                "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X