Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газова уредба на УАЗ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Газова уредба на УАЗ

    Трети вариант - я остави и двете бутилки! Ще трябва още един клапан и тройник да си ги превключваш от копче, че иначе много калпазанско. В гората човек никога не носи достатъчно гориво за всички изненади (закъсване, помагане на друг, промяна на плановете). Така и така вече единия резервоар за бензин го няма, остави бутилката.

    Коментар


    • До: Газова уредба на УАЗ

      Чесно казано много се двоумих да си остава идвете,обаче малката бутилка е сложена отляво/отдоло/ и пречи на обслужването на спирачната помпа,опира в оста на която лагеруват педалите и някак не и одобрявам мястото.Ако беше отдясно сигорно щях да ги остава и двете!

      Коментар


      • До: Газова уредба на УАЗ

        Прехвърли малката бутилка от дясно,и забрави за проблема.32 литра са ти достатъчни дори и при 30/100газ в гората.Все пак имаш и бензин в случай на закъсване.Голяма бутилка заема излишно много място а рядко се използва изцяло пълна.

        Коментар


        • До: Газова уредба на УАЗ

          Аз също съм с 40 литра, монтирана върху десния калник. Напълно достатъчна е. Стига ми не за един а за два ловни излета. Асвалт почти невижда. Само колкото до гората и газстанцията.
          Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

          Коментар


          • До: Газова уредба на УАЗ

            А десния резервоар мога ли да го преместа отляво,по скоро дали фабрично е възможно,защото ляв резервоар нямам.Но въпреки всичко благодаря зя дебата и най вече за съветите които ми дадохте.Ще помисля още/имам време до началото на сезона/и като го направя ще се похваля какво съм направил.Но може да не затваряме темата.Идеи много,опит различен!!!!!!!

            Коментар


            • До: Газова уредба на УАЗ

              Как ще ти опира в оста на педалите, виж пак почти сигурен съм че нещо се бъркаш или който я е поставял незнам каде и е намерил място там
              В помпата и тръбичката може.

              Извади и поплавъка и ще събере още малко.
              Пък сложи и отдясно ако ти е наблизо газостанцията и искаш да имаш място вътре. Пък резервар се прави по лесно.

              А иначе нестава да се разменят двата бензинови.

              Едно съм разбрал или газ, или бензин, на двете трудно се угажда

              Колегата Цветан май имаше за продаване, даже и един усилен, питай го!

              И разбирасе
              Идеи много,опит различен!!!!!!!
              Успех!
              Случайни хора УАЗ не карат

              Коментар


              • До: Газова уредба на УАЗ

                Това с поплавъка не го прави, приятелски съвет.

                Коментар


                • До: Газова уредба на УАЗ

                  Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение

                  Колегата Цветан май имаше за продаване, даже и един усилен, питай го!
                  Имам резервоари. И ляв и десен. Здрави са и са почти перфекти- чисти са вътре.
                  Луд умора нема,само се поти!!!

                  Коментар


                  • До: Газова уредба на УАЗ

                    Не!Поплавака в никакъв случай няма да го махам.Имам опит с леки автомобили.Въпреки че като се развали ти се скъсват нервите докато разбереш че в него е проблема!

                    Коментар


                    • До: Газова уредба на УАЗ

                      Първоначално публикуван от 4i4o mi Преглед на мнение
                      А десния резервоар мога ли да го преместа отляво,по скоро дали фабрично е възможно
                      Не е възможно. Резервоарите са различни. Вземи си от Цветан, щом предлага. Или нов от магазина.
                      БИО пчелен мед и пчелни продукти
                      0888 66 59 73

                      Коментар


                      • До: Газова уредба на УАЗ

                        Добре де, има си такива тройници за газ - обединяваш двете бутилки и готово...
                        ПроС гАзар... 0883 353 299 Ивайло

                        Коментар


                        • До: Газова уредба на УАЗ

                          И аз това му казах, но явно и двете бутилки не са си на мястото.

                          Коментар


                          • До: Газова уредба на УАЗ

                            така като чета какво сте написали по темата се амбицирах и аз да оптимизирам моята газова - какво ше се получи ше пиша по-натам. Имам обаче и един въпрос: газовата ми е метанова, а метана е доста по-летлив и нискокалоричен - всички тия истории с щуцерите и плочките по същие начин ли се отнасят и за метана? ше има разлика във хода на двигателя ако някоя от тия джаджи не осигурява достатъчен обем газ... За сега уредбата е направена много странно - газта влиза с макуч във въздуховода непосредствено след филтъра, а въздуховода е около 30 - 35см. Така реакцията на двигателя не е ли безкрайно забавена? Двигателя е инжекцион и ако може някой "по-накован" с теорията или практиката да посочи по-добро място за вкарване на газта. Ако е аналогично с пропан-бутана добре, но ако не е... къде е разликата
                            Пироните и чалга певиците си приличат по това, че ако не ги чукат, няма да пробият.
                            Пиронът, който стърчи за награда получава... чук, чук, чук!

                            Коментар


                            • До: Газова уредба на УАЗ

                              Е, това на какъв автомобил е? И какво общо има с УАЗ-ите, за които е темата?

                              Най-общо, плочките (скоростно-масови смесители, на учен език) работят еднакво с метан и с пропан-бутан. Разликата е, че за едно и също количество въздух, метанът трябва да е примерно тройно по-голям обем. Но пак трябва да е пропорционален на всмукания въздух.

                              Изпълнения като твоето, сред газовите уредби са нормални. Вътре във въздуховода са сложили или скосен щутцер, или цяла плочка. Да, напълно естествено е, като не се осигури правилното количество гориво, двигателят да върви зле. Но това зависи по-малко от начина на смесване и повече от настройките. Нормално, всички се стремят да подават газ максимално близо до дроселовата клапа, за да не се забавя реакцията на газовата част от системата. Но това са бели кахъри.

                              Коментар


                              • До: Газова уредба на УАЗ

                                мерси! не е уаз автомобила - извинявам се - интересуваше ме принципно
                                Пироните и чалга певиците си приличат по това, че ако не ги чукат, няма да пробият.
                                Пиронът, който стърчи за награда получава... чук, чук, чук!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X