Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за печка на отработено масло

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за печка на отработено масло

    Предварително се извинявам ако има такава тема но аз не открих нищо по въпроса и за това питам тук.А именно накой знаели как да си направя печка която работи с отработено моторно масло. Виждал съм такава но само видях че маслото капе от едно казанче и пада в една тавичка и гори така и неразбрах как действа. Ако някой има някаква идея нека я сподели. Ще се отоплява помещение от около 15кв. метра.Благодаря предварително.
    0878424143
    0887424150

  • #2
    До: Въпрос за печка на отработено масло

    Най-лесния вариянт е да намериш стара печка каято работи на нафта, предполагам, че във всяко семейство е имало такава преди години. Преправя се лесно - трябва да оставиш само дозатора който е в съда в който се налива нафтата(маслото). От него тръбичка излиза до съда в който гори и си готов. Другият ти вариянт е да си я направиш сам. Ще ти трябва ламарина и тръба. Правиш съд, в който да се налива маслото, от него излиза тръба, която е надупкана(около 60-70см) и над нея правиш съд който е като разшерител. Странично от него излиза кюнеца.
    Май въобще няма да ме разбереш от обясненията, които ти надох, на ще се опитам да намеря някоя снимка.

    Коментар


    • #3
      До: Въпрос за печка на отработено масло

      Евромаркет продават, ние отопляваме 300кв.м ремонтно хале от термо панел.Цената беше убийственна , но поне можеш да видиш принципа и на работа.Прави 100% изгаряне, мисля че имаше вариянт и за водна риза.
      Последно редактирано от Ico_Ns; 23-12-09, 21:46.
      Око за око и светът ще ослепее

      Коментар


      • #4
        До: Въпрос за печка на отработено масло

        Ами горе-долу те разбрах ама ако има скици или някакви чертежи ще съм благодарен.
        0878424143
        0887424150

        Коментар


        • #5
          До: Въпрос за печка на отработено масло

          Първоначално публикуван от BATKO PEPI WR Преглед на мнение
          Ами горе-долу те разбрах ама ако има скици или някакви чертежи ще съм благодарен.
          Е не, ние я купихме не сме я произвеждали, но ако имаш път на към Несебър, ела си я разчертай
          Око за око и светът ще ослепее

          Коментар


          • #6
            До: Въпрос за печка на отработено масло

            Ами мерси колега ама малко ми е далечко.Надявам се някой да намери някакви примерни чертежи за да видя нагледно как да си я измайсторя.Недържа да е нещо койзнае какво просто да ми затопля една малка стая да мога да си ремонтирам моторчето през зимата.
            0878424143
            0887424150

            Коментар


            • #7
              До: Въпрос за печка на отработено масло

              Вземи си нафтова печка като бял човек. Никакви преправяния - наливаш и палиш. дядо владо твърди, че трябвало да се почиства, но той и пода на гаража си мие със сапун.

              Коментар


              • #8
                До: Въпрос за печка на отработено масло

                Е да става ама нафтата е скъпа а маслото ми е без пари и за това избрах този вариянт.
                0878424143
                0887424150

                Коментар


                • #9
                  До: Въпрос за печка на отработено масло

                  Кой ти говори за нафта бе? Вземаш нафтовата печка и я пълниш с МАСЛО. И палиш по нормалния начин.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Въпрос за печка на отработено масло

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Кой ти говори за нафта бе? Вземаш нафтовата печка и я пълниш с МАСЛО. И палиш по нормалния начин.
                    Е! малко е преработена.
                    JEEP GRAND CHEROKEE 2.7crd 088-570-53-52

                    Коментар


                    • #11
                      До: Въпрос за печка на отработено масло

                      Аз отоплявам сервиза /400 кв. м. височина 4.5м./ с генератор за горещ въздух комбиниран с мазутна горелка на Риело. Горя отработено масло. В твоя случай, помещението е малко, може и с нафтова печка. Вероятни проблеми - недобро изгаряне и трудно запалване, може и да гасне понякога, доста пушек. За предпочитане е ако разполагаш предимно с отработено двигателно масло да го разреждаш с нафта 5:1, алтернативи на нафтата са трансформаторни или хидравлични отработени масла. Ако проявяваш интерес мога да ти кажа доста за принципа на работа на горелката, но мисля че ще ти излезе доста скъпо и нерентабилно за толкова малко помещение.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Въпрос за печка на отработено масло

                        Първоначално публикуван от BATKO PEPI WR Преглед на мнение
                        Ами мерси колега ама малко ми е далечко.Надявам се някой да намери някакви примерни чертежи за да видя нагледно как да си я измайсторя.Недържа да е нещо койзнае какво просто да ми затопля една малка стая да мога да си ремонтирам моторчето през зимата.
                        Ми аз съм ти по-близо (Костинброд) та звънни и ела ще я видиш на живо
                        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                        Коментар


                        • #13
                          До: Въпрос за печка на отработено масло

                          Благодаря мисля да се въсползвам от предложението ти.
                          0878424143
                          0887424150

                          Коментар


                          • #14
                            До: Въпрос за печка на отработено масло

                            Всяка печка може да гори масло, трябва ти компресорче от хладилник,две стоманени тръбички около 30 см и съд за маслото / от стара нафтова печка/ Снаждаш тръбичките една под друга,влизат в печока около 3-4 см , по горната влиза маслото а долната въздуха от компресорчето. От крана на съда регулираш количеството масло до като ти хареса горенето. Първоначално я палиш с хартии и трески докато загрее тръбичките и тогава пускаш маслото. Гори като ЗМЕЙ. Поздрави /тръбички съм ползвал от повдигателни пръти/

                            Коментар


                            • #15
                              До: Въпрос за печка на отработено масло

                              Първоначално публикуван от BATKO PEPI WR Преглед на мнение
                              А именно накой знаели как да си направя печка която работи с отработено моторно масло. Виждал съм такава но само видях че маслото капе от едно казанче и пада в една тавичка и гори така и неразбрах как действа.
                              Не му се чуди, а ходи при Киро да видиш неговата самоделка. Направи я за половин ден и то с материали от купчината с желязо. Горивната камера му е от тръба с диаметър не повече от 15см. Вътре е набутал и две серпентини. По едната се затопля вода за 2 броя панелни радиатори, а по другата вода за бойлерчето. Всичко е на принципа на гравитацията, няма помпи за водата, няма нищо подобно.
                              Маслото капе по тръбичка ниско долу в малка тавичка, там подава и въздух от компресора. Пали я с вестник или с газовата горелка.
                              Голям плюс е ако имаш възможност да сложиш печката на място, отдалечено от розетката. Така кюнците също отдават не малко количество топлина, а колкото са по-дълги те, толкова по-добре. Само, че трябва да ти е читав и комина и да тегли за да нямаш проблеми.
                              "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
                              А+
                              LZ1DRZ

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X