Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Казус с климатик?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
    Интересно ми е защо липсваше фреона като ми продадоха машината.
    Чувал съм, че го източвали, защото е скъп и го продават. Предимно за Италия това.
    Ford Maverick II 2.3 XLT
    Ford Mondeo MK5

    Коментар


    • #92
      Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
      Чувал съм, че го източвали, защото е скъп и го продават. Предимно за Италия това.
      Значи тия са по-големи мангали и от нас.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #93
        Като се замисля, повечето от колите нов внос от Италия които съм гледал са били без грам фреон. Та дали са италиянците или нашите джамбази, вероятно го точат.
        Който търси , намира !
        Човекът е човек, когато е на път !

        Коментар


        • #94
          Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
          Като си купих кемпера системата нямаше изобщо газ. Заредиха ми я по спецификация и работеше до първите горещини. Но в града при темп навън над 34С изключва за около 20-30 сек и пак включва. Отидох при същия майстор за рекламация. Източи системата, и отново я зареди. Гледа и в някакви други таблици по модела дали е заредил правилното количество. Кемпера като се движи с над 40 км.ч. не изключва. При по-малка скорост пак си изключва. След много мислене източи 70 грама и при темп 35 С вече не изключва. Но охлажда малко по-бавно и не товари толкова двигателя. Това беше юли 2017 г. И до сега си работи по същия начин.

          П.П. Очаквах, че системата изпуска от някъде и ще трябва всяка пролет да дозареждам. Но и до сега работи по същия начин.
          Интересно ми е защо липсваше фреона като ми продадоха машината.
          Ако са сменяли някой радиатор и са разкачали връзките.

          Коментар


          • #95
            Точно италианските джамбази го точели, по-мангали от нашите. Иначе не всички са така, Паджерото ми имаше фреон, но беше прецакан съединителя на компресора.
            Ford Maverick II 2.3 XLT
            Ford Mondeo MK5

            Коментар


            • s_s1
              s_s1 коментира
              Редактиране на коментар
              грешка

          • #96
            Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
            Чувал съм, че го източвали, защото е скъп и го продават. Предимно за Италия това.
            На МПС, което собственик дядо на 60 и много години продава за 45 000 ойро и ще го закара да му точат фреона, че да изкара лев...

            Първоначално публикуван от u_bo Преглед на мнение

            Ако са сменяли някой радиатор и са разкачали връзките.
            Автомобила беше на 40 и няколко хиляди км. без следи от каквито и да са удари и интервенции.

            А Евридейката ми дойде от търг от първи собственик в Италия с изправен климатик и само 1 път сменяно масло докато е била в гаранция.
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар


            • s_s1
              s_s1 коментира
              Редактиране на коментар
              Към Асен: И аз си мислех, че ще дозареждам и всяка пролет като ми дотрябва охлаждане си мисля, че няма да духне студено, но си работи.

            • Asen Kushlev
              Asen Kushlev коментира
              Редактиране на коментар
              Ако не си го взел директно от дедото, може и някой да е изкарал лев. Шофьорите по автовозите прибират и те каквото докопат - CD-та, крикове, резервни гуми...И аз не вярвах, че джамбазин ще свали съединител заради лагер и ще върне стария феродов и притискателен, но го видях с очите си.

            • s_s1
              s_s1 коментира
              Редактиране на коментар
              Да, от дядото, но пратих човек работещ на близо да погледне кемпера и да му даде 300 ойро капаро.

          • #97
            В тази връзка се чудя, дали да не направя някаква профилактична смяна на фреона на Мерцедес 1996г. Откакто е кола не е пипано нищо по климатика и той си работи добре.
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • kameno karp
              kameno karp коментира
              Редактиране на коментар
              Според много писАния в интернет и почти всички специалисти, фреона се губел през маркучите на климатика и си трябвало редовно дозареждане. ZX-а ми, дето е набор 93 има климатик като фризер, и никога по него нищо не е пипано. Та докато работи, не бих позволил да се пипа каквото и да е по тоя климатик.

            • sparkybg
              sparkybg коментира
              Редактиране на коментар
              Когато се губи, фреон се губи най-вече през компресора, ако всичко по системата е наред. И то най-вече през осовото му уплътнение. А за това няма значение толкова коя година е, а колко е ползван и при какви условия.

              А как знаеш че по ZX-а ти нищо не е пипано? Купил си го нов от магазина ли?

            • kameno karp
              kameno karp коментира
              Редактиране на коментар
              От както е при мен де. Имам го от 18 - 19 години.

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X