Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Привет
    Имам едно въпросче относно отоплителите на WEBASTO
    Възможно ли е печка на 24 волта да се ползва (конвертира )на джип със захранване от 12 волта
    Благодаря ви
    Живей всеки ден така все едно ти е последен, защото рано или късно ще се окажеш прав
    :D

    Коментар


    • 12-24 конвертор е примерно 20 кинта
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • чел съм за татива конвертори и нямам никакъв опит
        Това е печката и искам да я сложа на Киа Спротидж
        Незнам да ли ще стане, ще ми трябва и найстор в Плодив
        Живей всеки ден така все едно ти е последен, защото рано или късно ще се окажеш прав
        :D

        Коментар


        • Аз пък няма да се разсърдя ако някой ми намери малка печка на 24.

          Коментар


          • Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
            12-24 конвертор е примерно 20 кинта
            Нема да стане с конвертор - подгревната свещ гълта повече ток, отколкото конвертор на смислена цена може да даде. Моята джипка е 24 V и печката, барабар с управлението е от седлови влекач Сканиа.
            Възможно е печката да се преправи на 12 V, но от нея ще остане само корпуса...Смислено да се намери такава на 12 - още повече, че цените им вече са доста ниски по моргите.
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • Яска
              Щом за мен не става ако искаш я вземи ти
              Живей всеки ден така все едно ти е последен, защото рано или късно ще се окажеш прав
              :D

              Коментар


              • Я кажи модел и цена?

                Коментар


                • skunk
                  skunk коментира
                  Редактиране на коментар
                  има го на снимката

              • Ремонтирах си водната печка на колата кояте е WEBASTO D5WZ и мисля да я ползвам тази зима. Може ли някой да каже колко и е реалната средна консумация на дизел на час ако е засичал.
                Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                Коментар


                • disko04
                  disko04 коментира
                  Редактиране на коментар
                  Това намерих в нета:

                  Espar D5 Heater
                  5 kW (17,000 BTU/hr) - High
                  2.4 kW (8,200 BTU/hr) - Low

                  Approx. 12V Power Consumption

                  4.16 amps High
                  1.91 amps Low

                  Approx. Fuel Consumption (+/- 10%)

                  0.62 l/hr (0.16 US gal/hr) High
                  0.27 l/hr (0.08 US gal/hr) Low

                  Консумирания ток отговаря на измерванията ми като максимума е паленето със работата на свеща, но после веднага спада на около 40W заедно с водната помпа въртяща водата.

              • Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                Ремонтирах си водната печка на колата кояте е WEBASTO D5WZ и мисля да я ползвам тази зима. Може ли някой да каже колко и е реалната средна консумация на дизел на час ако е засичал.
                Така де, не Webasto a Eberspacher е печката.
                Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                Коментар


                • disko04
                  disko04 коментира
                  Редактиране на коментар
                  п.п.

                  това можех да го напиша като коментар да не пълня форума с постове, но нямам навика още!

              • Толкова е консумацията на гориво- обикновено през зимата всеки набузва печката на 5киловата и там някъде излиза- половин кило до 600г.

                Коментар


                • disko04
                  disko04 коментира
                  Редактиране на коментар
                  Така е потвърждавам. Аз вече я ползвам редовно и съм много доволен защото този двигател (2.2ЦДИ Мерцедес) в студено време почва да позагрява след над 10км.

              • Гледаме за баничарка от големите (2004-6) Ситроен или Фиат, Пежо... обаче има някои са с климатик, а една от Холандия само печка...
                Ако всичко друго й е наред - кое е по-добре - да вземем такава с печка (фабрична е предполагам, т.е. да подгрява и ризата) и после да ъпгрейдваме с климатик (каква е процедурата) или да се целиме в такава с климатик, а печката ще я мислим натам, понеже селото ни е на север?
                Като ценово как стъпват?
                ПП: Предполагам че ако е суха (за купето) няма смисъл особен (те могат по-лесно да се монтират).
                Последно редактирано от hakama; 09-08-20, 13:32.

                Коментар


                • disko04
                  disko04 коментира
                  Редактиране на коментар
                  Според мен много по лесно и евтино е слагане на печка допълнително.

              • Въпрос - тия печки имат ли различни нива на духане? Гледах и пробвах една Eberspacher D1L E (така пише на табелката), която по всичко изглежда, че има два режима - духа жега колкото може, докато стигне температура, после угасва, докато падне достатъчно температурата и термостатът я включи отново.
                Искам да отоплявам спално помещение и ми се ще да може да духа с различна сила (или поне температура) и да поддържа малко по-постоянна температура.
                В упътването я дават 1800W, но без много повече информация.

                Иначе много ми хареса как работи - освен свистенето на въздуха, който духа, е доста безшумна и изобщо не пуши, след като запали.

                Коментар


                • piars
                  piars коментира
                  Редактиране на коментар
                  Тази печка е направена за първоначално подгряване на купето,най вероятно са и сложили термо реле да я гаси и пали.В програмата и е заложино да работи 30 минути и си гасне сама,за да стане със степени,трябва да се смени платката вътре,която е много скъпа.

                • MoridinBG
                  MoridinBG коментира
                  Редактиране на коментар
                  Работи продължително, има отделен термостат по градуси, но изглежда е включва - стига температура - изключва - пада температурата - включва. Изчетох интернеда за тия печки последните дни. Насочих се към новите Airtronic D2L - там вече не е на степени, а е с плавно регулиране от 800W до 2.2kW. Цената е малко по-друга, но ще ми свърши по-добра работа.

                • piars
                  piars коментира
                  Редактиране на коментар
                  Пробвай,ако не достигне темпратурата,след 30 мин.какво ще стане,имам я същата.Тия печки, 90% от тях са от бусове на DHL и са направени за първоначално подгряване.Това (Е) накрая означава това.Ако вземеш платката и управлението от (D1LC),ще имаш различни режими.

              • Pajero 2.5.TDI GLS Super Selekt
                лодка RIGIFLEX CAP370+YAMAHA 15hp. four stroke

                Коментар


                • Суха вебасто Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_20201108-134555_OneDrive.jpg
Прегледи:271
Размер:691.0 КБ
ID:6667466 24 волта дизелова монтирана на китайски пикап под задната седалка
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                  • Обмислям - монтаж на печка в стар Cитроен (бензин/газ). Като си взема по-нова кола - лесно ли се демонтира и монтира - предполагам да, понеже не е мокра... (колко ще струва удоволствието) и трябва ли да е при специалист? Към суха ли да се насоча?
                    Kaкви са опциите за включването й (дистанционно) и до колко метра на открит паркинг действа?
                    Краен вариант е да разчитам на сравнително доброто парно на колата.
                    Последно редактирано от hakama; 29-11-20, 09:30.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X